DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vánoční Budapešť, vlakem

DALŠÍ INFORMACE

  • Budapešť - hlavní město Maďarska
    Budapešť - hlavní město Maďarska Budapešť je hlavní město Maďarska a zároveň hospodářské, dopravní a kulturní centrum země. Velkoměsto, které vzniklo roku 1873 sloučením...
Vychutnejte si s námi vánoční atmosféru adventní Budapešti.
Do Budapešti se vydáme pohodlně vlakem a to navíc se službami průvodce, který vás provede centrem Budapešti a ukáže jeho nejkrásnější památky. Budete moci ochutnat jak speciality maďarské kuchyně, tak i zrelaxovat v proslulých termálních lázních a v neposlední řadě navštívíte vánoční trhy.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno setkání s průvodcem na Hlavním nádraží v Praze (nebo později ve vlaku v případě nástupu po trase). Odjezd z Prahy rychlíkem do Budapešti. Příjezd do Budapešti v odpoledních hodinách. Přesun do hotelu. Později odpoledne prohlídka historického centra Budapešti -  parlament, chrám Sv. Štěpána. Projdete se i proslulou ulicí Váci utca - výkladní skříní metropole na Dunaji.

2. den: Dopoledne vás pozveme do proslulé budapešťské tržnice, která je ideálním místem nákupů maďarských specialit - klobás, čabajky, uherského salámu, papriky apod. Odpoledne máte možnost navštívit proslulé budapešťské termální lázně Gellért nebo Rudas spa, připadne Szechenyi (doporučujeme plavky sebou). V podvečer se pak můžete vydat na projížďku lodí po Dunaji, nebo navštívit vánoční trhy.

3. den: Dopolední zamíříte na budínskou stranu města. Prohlédnete si Rybářskou baštu, řetězový most, Budínský hrad, aj. Odpoledne odjezd z Budapešti zpět do ČR. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.


SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 06.12.2024 - 08.12.2024

Služby Kapacita Cena
cena za osobu / hotel 3* Volno 7990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
příplatek 1-lůžkový pokoj Volno 1790 Kč
Komplexní pojištění Volno 180 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
nástup Praha Volno 0 Kč
nástup Pardubice Volno 0 Kč
nástup Brno Volno -250 Kč
nástup Břeclav Volno -250 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* nebo 4* (dle výběru) v centru města, nedaleko nádraží.

PODROBNÝ POPIS

Nástupní / odjezdová místa: Praha (07:44), Pardubice (08:40), Brno (10:21), Břeclav (10:52).

 

Co můžete vidět v Budapešti:

Parlament - nejfotografovanější budova v Budapešti - 5000 HUF
Postaven na přelomu 19. a 20. století, největší budova v Maďarsku, 691 místností, inspirací při stavbě byl částečně i Londýnský parlament. Parlament je z venku opravdu krásný, ale uvnitř vás doslova uchvátí luxusem a zlatem všude kam se podíváte. Dovnitř se dostanete pouze s průvodcem a je potřeba si předem vyzvednou vstupenky na konkrétní čas. V parlamentu jsou k vidění i korunovační klenoty.

Bazilika Svatého Štěpána -  1200 HUF
Vyhlídka na věži + klenotnice - 2200 HUF.
Bazilika sv. Štěpána je nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku, jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů a zároveň třetí nejvyšší stavbou Maďarska. Je pojmenována na počest prvního uherského krále a světce Štěpána, jehož mumifikovaná ruka je uložena v relikviáři. 

Hradní Budín
Královský palác, který leží na kopci nad městem a je z něj výhled na celou Budapešť. Dostat se na něj dá buď pěšky a nebo historickou zubačkou Sikló, která je hned za Řetězovým mostem (cena 800 HUF/os.). Na kopci jsou kromě hradu i 3 kostely, muzea, náměstí a spousta malých domků a uliček. Vstup do areálu Budínského hradu a na všechna nádvoří budapešťského hradu je zdarma a bez časového omezení.

Rybářská bašta - 1000 HUF
Nejkrásnější místo z celé Budapešti. Kouzelná stavba se sedmi věžičkami se vystavěla na začátku 20. st. Předtím, se na jejím místě nacházel středověký rybí trh. Věže mají symbolizovat maďarské stany a výhled z nich je okouzlující. Přímo v prostorách bašty se nachází i restaurace s krásným výhledem a živou hudbou.

Řetězový most
Hlavní chloubou Budapešti jsou mosty přes Dunaj. Nejvýznamnější a nejstarší je Řetězový most (Lánchíd) z roku 1839, hned vedle je poměrně moderní Alžbětin (Erzsébet híd) z roku 1903 a kousek za ním je úžasný železný Most Svobody. Významný most je i Markétin most, z kterého je přístup na Markétin ostrov.

Markétin ostrov
Je to velký ostrov přímo uprostřed Dunaje, kousek od centra města a parlamentu. Na ostrově je koupaliště, stadion, zřícenina hradu a spousta dalších atrakcí. Celý ostrov slouží pro zábavu, odpočinek a rekreaci a jde v podstatě o jeden obrovský park.

Termální lázně Gellért - celodenní vstup cca 10900 HUF
Lázně Gellért patří stejně jako Széchenyi k těm nejslavnějším v Budapešti. Tyto lázně jsou uvnitř velmi okázalé a dá se říci, že se jedná o koupání na způsob vládců, které znáte jen z filmů. Termální voda je zde směsicí 13ti pramenů, které dodávají vodu o teplotě 27- 48 °C s obsahem rádia. K dispozici jsou také parní komory a vanové koupele. V létě je k dispozici venkovní bazén s vlnobitím a vnitřní perličkový bazén. Hlavní bazén a jeho hala je fascinující, má například i posuvnou střechu která umožňuje koupání pod širým nebem.

Plavba po Dunaji (cca 1 hod.) 2500 - 3000 HUF


ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • jízdenku vlakem z Prahy do Budapešti a zpět
  • místenku na obě cesty z ČR do Budapešti a zpět
  • 2x nocleh v hotelu v centru Budapešti (osoba v 2-lůžkovém pokoji)
  • 2x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní transfery
  • pojištění


POZNÁMKY

Vlak EuroCity je vybaven restauračním vozem.


100 HUF = cca 8 Kč OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU