DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Postupim a Berlín

Modiglianiho akty a mystické krajiny Caspara Davida Friedricha

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd v 6.15 z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou.
Kolem 11.00 příjezd do Postupimi a návštěva výstavy Modigliani.
Odpoledne přejezd do Berlína a prohlídka výstav Caspara Davida Friedricha.
V 18.00 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.30 hodin.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu Cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

V roce 2024 představí Museum Barberini výstavu věnovanou dílu Amedea Modiglianiho - jde o první malířovu výstavu v Německu po téměř 15 letech. Na výstavě bude představeno 60 slavných děl italského umělce. Modiglianiho obrazy doplní díla jeho současníků jako byl Auguste Rodin, Gustav Klimt, Henri de Toulouse-Lautrec, Egon Schiele, Paula Modersohn-Beckerová, Pablo Picasso a Wilhelm Lehmbruck. V Paříži usedlý italský malíř a také sochař Amedeo Modigliani byl bohém se vším, co k tomu patřilo, počínaje opilstvím a konče milostnými aférami. Jeho obrazy však ohromí. Nikdo z moderních umělců nenamaloval tak úžasně dívčí akty jako Modigliani. Přehlídka Modiglianiho díla je reprízou jeho výstavy v Staatsgalerie Stuttgart.

Proslulý krajinář Caspar David Friedrich (1774-1840) je považován kromě Albrechta Dürera a Grünewalda za nejněmečtějšího malíře, který kdy žil. Paradoxně ale se svojí uměleckou kariérou nezačal v Berlíně, ale v dánské Kodani, mnohé z nejkrásnějších krajin nenamaloval v Německu, ale v Čechách a jeho nejslavnějším dílem se stal oltář Kříž v horách koupený českým hrabětem pro zámek v Děčíně. U příležitosti 250. výročí narození Caspara Davida Friedricha (1774-1840) představuje Alte Nationalgalerie v Berlíně poprvé velkou výstavu o díle nejvýznamnějšího malíře německého romantismu. K vidění bude přibližně 60 obrazů a 50 kreseb z Německa i zahraničí, včetně těch nejslavnějších krajinomaleb, které patří k pokladům evropského romantismu.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy na výstavy
  • pojištění

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor knihy Úsvit renesance.