DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Paříž a zámky na Loiře, letecky

OBJEDNÁVKA

Náš letecký zájezd do Francie vám představí jak malebnou Paříže, tak i nádherné zámky v údolí Loiry.


PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Dopoledne odlet s z Prahy, přílet do PAŘÍŽE. Transfer na ubytování do hotelu. Odpoledne a v podvečer prohlídka čtvrti Montmartre, náměstí malířů Place du Tertre, krásná bazilika Sacré-Coeur, náměstí Pigalle, Moulin Rouge.

2.den: Dopoledne prohlídka dalších pamětihodností Paříže. Postupně si prohlédnete Vítězný oblouk, Champs Elysées, náměstí Concorde, budovu Opery, katedrálu Notre Dame, Sainte Chapelle, Justiční palác, Prefekturu

Odpoledne se vypravíte vlakem do města Tours. Cesta vlakem trvá cca 2 hodiny. Ubytování v hotelu v Tours a podvečerní procházka městem.

3.den:  V tento den si budete moci zvolit fakultativní výlet na některý z proslulých zámků v údolí Loiry.  Mikrobusem se budete moci vydat na prohlídku zámku Chambord nebo zámku  Chenonceau.

Pozn: Fakultativní výlety nejsou doprovázeny českým průvodcem. V ceně výletu je zahrnuta doprava, vstupenka a výklad ve francouzském nebo anglickém jazyce.

Nocleh v hotelu v Tours.

4.den: Dopoledne prohlídka historického centra Tours. Tours bylo v 15. století hlavním městem Francie. Historickou dominantou města je především jeho gotická katedrála z 13. století.  

Kolem poledne pak odjezd vlakem zpět do Paříže. Krátké volno v centru města a dále pak transfer na letiště a odlet  zpět do Prahy. Předpokládaný návrat do ČR ve večerních hodinách.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
08.06. - 11.06.2024Vyprodáno! Podrobnosti
03.10. - 06.10.2024 SLEVA 4%19990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

hotely 3* v  Paříži a v Tours

v základní ceně zájezdu je zahrnuto ubytování v 2-lůžkovém pokoji

STRAVOVÁNÍ

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně.

PODROBNÝ POPIS

Zámek Chambord patří k vrcholným stavbám renesanční architektury a k nejznámějším zámkům ve Francii. Byl postaven v letech 1519 až 1547. Jeho fasáda má šířku 128 metrů, v zámku je 440 místností, 80 schodišť, 365 komínů a 800 tesaných hlavic sloupů. 

Zámek Chenonceau - vodní renesanční zámek, stojí na místě původního vodního mlýnu. Byl vybudován na soutoku řeky Cher a Loire. Oblouky zámku spojily oba břehy řeky Cher. Dějiny zámku psaly ženy a proto se mu také říká zámek šesti žen. Od r. 1513-1547 to byla Catherine Briconnet. Po ní snad nejznámější majitelka Diana de Poitier, milenka a životní láska krále Jindřicha II. (1547-1559). Okolo zámku jsou dvě zahrady - větší zahrada Diany de Poitier a menší královny Catheriny de Medici. Po zámku ve Versailles je druhým nejnavštěvovanějším zámkem ve Francii.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Paříž a zpět 
  • palubní zavazadlo (max 8 kg)
  • transfery letiště - hotel - letiště 
  • vlak Paříž - Tours - Paříž 
  • 3x nocleh v hotelu 3* 
  • 3x snídaně 
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • zavazadlo k odbavení (20 kg)
  • místní dopravu
  • místní poplatek (platí se na recepci hotelu)