DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Okruh Pobaltím s výletem do Helsinek

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Pobaltské republiky v posledních letech znovu odhalují pro turisty svou malebnou krásu a množství historických památek.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy. Přejezd přes Polsko do Litvy.
2. den: Vilnius - hlavní a největší město Litvy, které svým půvabem a atmosférou připomíná Prahu, staré město patří k nejrozsáhlejším městským jádrům v Evropě. Nocleh.
3. den: Jedinečnou památkou v přírodním parku nedaleko Vilniusu se 61 jezery je vodní hrad Trakai, kdysi sídlo litevských knížat. Unikátní skanzen Rumšiškés. Kaunas - město s historickým jádrem na soutoku řek Nemunas a Neris se starým hradem a radnicí zvanou "Bílá labuť". Nocleh v Kaunasu.
4. den: Město Šiauliai, kde navštívíme Križiu Kalnas - Horu křížů - několik tisíc křížů symbolizuje utrpení Krista i prostých Litevců. Přejezd do Lotyšska. Barokní zámek Rundale. Nocleh v Tallinnu.
5. den: Individuální volno nebo fakultativní výlet do Helsinek: Ráno odjezd busem do přístavu v Tallinu. Nalodění na trajekt a plavba do Finska cca 2,5 hodiny. Dopoledne vylodění v přístavu v Helsinkách. Během dne se budete moci seznámit s nejznámějšími památkami a místy Helsinek - olympijský stadion, kde triumfoval Emil Zátopek, světoznámá hala Finlandia, Sibeliův monument, kostel ve skále Temppeliaukio, historické centrum s monumentálními stavbami, Senátním náměstí s katedrálou, prezidentský palác, pravoslavná Uspenská katedrála, tržiště, přístavní pevnost Suomenlinna. Večer nalodění na trajekt Helsinky - Tallin a plavba zpět. Návrat do hotelu v Tallinu v pozdních večerních hodinách.
6. den: Tallinn - město ležící u Finského zálivu. V průběhu prohlídky navštívíme Staré město, hanzovní cechovní a kupecké domy, Katedrální vrch Toompea, starobylé kostely. Přejezd do Lotyšska, nocleh v Rize.
7. den: Hlavní město Lotyšska Riga se starým městem na východním břehu Daugavy. Zde se nacházejí historické, architektonické a kulturní památky od 14. století až po dnešek. Noční přejezd.
8. den: Přejezd přes Polsko. Příjezd do Prahy v poledních hodinách.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu Cena za osobu
10.08. - 17.08.202311390 Kč Podrobnosti
11.08. - 18.08.202311390 Kč Podrobnosti

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem 
  • 5x nocleh (2-lůžkové pokoje)
  • 5x snídaně
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • výlet Helsinky 1.250 Kč
  • vstupné