DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Island - za polární září

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

Chcete navštívit Island a spatřit jeden z nejemotivnějších přírodních úkazů - polární záři? Pak tento krátký letecký zájezd na Island může být ten pravý pro vás! Zájezd je určen pro individuální cestovatele.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odpoledne odlet z Prahy do Keflaviku na Islandu přímým letem (13:05 - 16:00). Po příletu do Keflaviku  individuální transfer do hotelu v Reykjavíku (je možné doobjednat jízdenku na bus z letiště do města).  

2.- 3. den: Během pobytu na Islandu doporučujeme prohlídku Reykjavíku. Navštívit můžete prezidentský palác, rybářský přístav i další zajímavosti. K poznávaní Islandu můžete využít i vybrané fakultativní výlety:

Celodenní výlet do oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku: Nejprve zamíříte do oblasti gejzírů. Při pěší procházce pohádkovou vřídelní krajinou, neminete ani "otce" Geysira (již téměř nečinný), ani "syna" o pár metrů opodál - gejzír Strokkur, který vystřikuje každých 10 minut proud horké vody až do výše 25 m. O pár kilometrů dále uvidíte nejznámější a prý i nejkrásnější islandský vodopád - Gullfoss ("Zlatý vodopád"). Dále přejedete k národnímu parku Thingvellir, kde byl v r. 930 vyhlášen první demokratický parlament na Islandu. Mj. zde můžeme spatřit i tektonickou puklinu Aldmannagjá, která oddaluje Evropu a Ameriku. 

Modrá laguna: doprava do proslulého koupaliště Blue Lagoon a zpět do Reykjavíku (cena nezahrnuje vstupné!).

Jih Islandu + vodopodády + černá pláž: Od černých vulkanických písečných pláží po zasněžené vrcholky největších sopek je jižní Island velkolepou a úchvatnou částí země. Na této prohlídce se podíváte k vodopádu Seljalandsfoss a Skógafoss, prohlédnete si skalní útvar známý jako Reynisdrangar a navštívíte černou písečnou pláž Reynisfjara.

Výlet za polární září: Polární záře bývá viditelná pouze za příznivého počasí (jasná obloha) a zpravidla od podzimu do jara. Cca 4 hodinový výlet kdy při dobrých meteorologických podmínkách budete mít možnost spatřit jeden z nejkrásnějších úkazů naší planety.

4. den: V ranních hodinách individuální transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy (07:20 - 12:05).   

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování v hotelu či penzionu v Reykjaviku.

STRAVOVÁNÍ

V ceně zájezdu je zahrnuta 3x snídaně.

PODROBNÝ POPIS

Nejlepší podmínky pro pozorování polární záře na Islandu jsou v zimním období, tedy cca od konce října do března.


Tento zájezd je určen pro individuální turisty. Cena na osobu vychází z aktuálně dostupných cen letenek v době přípravy této nabídky.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenka Praha - Keflavik a zpět
  • malé palubní zavazadlo (do 10 kg, max rozměry 42x32x25cm )
  • 3x ubytování v Reykjavíku
  • 3x snídaně

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • služby českého průvodce
  • místní transfery
  • zavazadlo k odbavení
  • místní poplatek (platba na hotelové recepci, cca 1,5- 2 Eur/noc)

POZNÁMKY

Ceny letenek vycházejí z aktuálně dostupných tarifů letenek v době přípravy nabídky. V případě rezervace krátce před odletem může být cena letenky vyšší.


Letecké společnosti nabízejí v základní ceně letenky pouze menší palubní zavazadlo. Další zavazadla je možné připlatit.


Pro více informací o poznávacích zájezdech na Island navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.