DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Rekreační pobyt - Hotel Skalní Mlýn, Blansko

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

  • Jižní Morava
    Jižní Morava Hospodářsky významný region s výhodnou polohou v jihovýchodní části České republiky při hranicích s Rakouskem a Slovenskem odedávna...
Hotel Skalní mlýn*** se nachází v Moravském krasu, který láká turisty k mnoha výletům. Za zmínku stojí například propast Macocha, Punkevní jeskyně či Kateřinské jeskyně. Tato chráněná krajinná oblast patří bezpochyby k nejkrásnějším místům na Moravě, proto je velmi vyhledávanou lokalitou při výběru letní dovolené, víkendových pobytů, rodinných i školních výletů.
V hotelu naleznete restauraci, večerní restauraci - piano bar nebo letní terasy s pravidelným grilováním. V hotelu je pro hosty připravena restaurace s bohatým menu. Hotel je také vhodný pro pořádání firemních akcí a školení, má připravené různé programy a menu pro skupiny. Pro všechny hosty je k dispozici bezplatné parkoviště, připojení k internetu je zdarma v celém objektu hotelu.
V hotelu svým hostům nabízíme úschovu kol zdarma a rádi pro Vás zajistíme případný potřebný servis ať už na místě, nebo do druhého dne. Vlastníme také základní nářadí na údržbu, které je k dispozici na hotelové recepci.
Přímo kolem hotelu Skalní mlýn, nebo v blízkém okolí najdete řadu cyklistických stezek. Cyklotrasy jsou dobře značené, vedou krásnou krajinou po málo frekventovaných silnicích i lesních pěšinách.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1- lůžkové pokoje - menší, ale útulné pokoje s jedním pevným lůžkem bez možnosti přistýlky 
2- lůžkový pokoj s manželským lůžkem nebo oddělenými lůžky a s možností přistýlky, které jsou řešeny pomocí pohodlného rozkládacího křesla.
3- lůžkové prostorné podkrovní pokoje s 3 pevnými lůžky
Rodinné mezonetové pokoje (2 ložnice) - rodinné pokoje mají dvě oddělené místnosti, kdy jedna z nich je ve spodní části pokoje společně se sociálním zařízením, druhá potom v podkroví přístupná po schodech.
Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchou a WC, televizi se satelitním příjmem telefon a miniledničky.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně.
V hlavní letní sezóně jsou snídaně podávané formou teplého a studeného bufetu vč. nápojů. V mimosezóně jsou snídaně rozšířená kontinentální s výběrem hlavního jídla, káva, čaj, džus. 
Možnost doobjednání večeří formou výběru ze tří hlavních jídel + moučník nebo salát.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • 1x ubytování
  • 1x snídaně
  • parkovné u hotelu zdarma

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

Na místě se hradí místní poplatek 20 Kč/osoba na den.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu dospělýdítě 5-15 let/lůžkodítě 5-15 let/přistýlka
01.01. - 31.03.20241090 Kč490 Kč550 Kč Podrobnosti
31.03. - 01.11.20241190 Kč480 Kč330 Kč Podrobnosti
01.11. - 20.12.20241090 Kč490 Kč550 Kč Podrobnosti

PODROBNÝ POPIS

Krásy Moravského krasu a okolí
Chráněná krajinná oblast Moravský kras ležící na Jižní Moravě, to není jen Macocha a Punkevní jeskyně, ale i spousta dalších zajímavostí jako třeba zámek v Lysicích nebo Rájci-Jestřebí, poutní kostely ve Křtinách a Sloupu, akvapark v Blansku nebo lanové centrum Velká dohoda v bývalém vápencovém lomu u Holštejna. Celá oblast je protkána hustou sítí turistických tras a cyklostezek, leží na pomezí Drahanské vrchoviny a při vašich výletech máte tedy jedinečnou možnost obdivovat krásy tohoto unikátního území.
Macocha, Punkevní jeskyně s lodičkami, vláček, lanovka k propasti Macocha, Kateřinská jeskyně s čarodějnicí, Sloupsko-šošůvské jeskyně s Kůlnou s ostatky neandrtálců, ale i mnoho dalšího jako třeba rozhledna Podvrší ve Veselici nebo poutní kostel ve Sloupě.

Cyklo výlety
V letní sezóně jsou v provozu oblíbené cyklobusy, které Vás odvezou z Blanska do Benešova nebo Studnice, odkud se vracíte víceméně z kopce a tento výlet je tedy vhodný pro všechny kategorie a trasu je možné naplánovat přes známé turistické cíle Moravského krasu. Jízdní řády obou linek cyklobusů najdete na internetových stránkách IDS Jihomoravského kraje.
Jantarová stezka - říká se, že spojuje sever a jih Evropy a její celková délka je 1930 km, prochází také Moravským krasem a je páteřní spojnicí k dalším turistickým cílům. V Moravském krasu vede ze severu směrem ze Sloupu přes Ostrov u Macochy kolem Macochy na Skalní mlýn, Blansko a dále směrem podél řeky Svitavy do Brna. Stezka vede přímo kolem hotelu Skalní mlýn. Celková délka je cca 50 km a je určena i pro méně zdatné cyklisty. Vede hlavně po značených cyklotrasách a turistických stezkách. Na celé stezce vás provází panáček Srdínko, který vás na 11 informačních tabulích seznámí s nejvýznamnějšími turistickými zajímavostmi podél stezky. 

Na výlet s koloběžkou
Pro výlety do blízkého okolí jsme pro vás připravili půjčovnu koloběžek, ve které půjčujeme české koloběžky značky Kostka. Ke všem koloběžkám půjčujeme zdarma přilbu a zámek, nemusíte se tedy bát vážného úrazu ani krádeže, když půjdete během vašeho výletu třeba na prohlídku jeskyně. A to nejlepší nakonec! V ceně půjčovného je jízdenka na jednu jízdu lanovkou! Pokud tedy dojedete od hotelu na koloběžce 2 km k lanovce, vyvezeme vás nahoru k propasti Macocha, a od tam vás čeká 5 km bezpečný sjezd Suchým žlebem až do Skalního mlýna. Je to pořád z kopce a zvládnou to všichni.

Za turistikou po Moravském krasu
Moravský kras je doslova propleten velmi dobře značenými a udržovanými turistickými trasami a naučnými stezkami. Vedou přes nejznámější turistické cíle jako je Macocha a jeskyně a vybere si opravdu každý.
Projděte hluboká údolí a krasové žleby až k náhorním plošinám s krásnými výhledy na čarovnou přírodu Moravského krasu s bílými vápencovými útvary i zalesněné kopečky Drahanské vrchoviny.
 V blízkém okolí hotelu najdete například tyto naučné stezky:
Naučná stezka Macocha (6 km, 16 zastavení)
Stezka vede od Skalního mlýna ke Kateřinské jeskyni. Od Kateřinské jeskyně vede poměrně strmé stoupání, které vás zavede až na Horní můstek propasti Macocha. Po její prohlídce se můžete před další cestou občerstvit v Chatě Macocha. Z horního můstku stezka pokračuje k vyhlídce na Koňském spádu, z ní potom sestoupíte do hlubiny Pustého žlebu, kde najdete dolní stanici kabinkové lanové dráhy a Punkevní jeskyně s lodičkami. Na závěr projdete trasu silničního vláčku zpět na Skalní mlýn.
 Naučná stezka Rudické propadání a Jedovnicko (9 km, 13 zastavení)
Stezka vede z náměstí v Jedovnicích, odkud projdete kolem známých rybníků Olšovce a Budkovanu. Podél toku Jedovnického potoka dojdete až k dechberoucímu Rudickému propadání, jehož jeskynní systém - Rudické propadání - Býčí skála je se svojí délkou více jak 12 km druhým nejdelším v České republice.
V rámci vašich výletů můžete také navštívit zříceniny hradů - Nový hrad, Holštejn, nebo Blansek. V Moravském krasu najdete i rozhledny - Podvrší ve Veselici, Alexandrovku u Adamova, Babí lom u Brna, Malý Chlum u obce Obora nebo Rozhlednu u Žernovníka.
Máte raději zámky? Máme u nás renesanční zámek v Blansku, zámek francouzského stylu v Rájci nad Svitavou, nebo zámky v Kunštátě a Lysicích s překrásnými zahradami, které v létě rozkvétají do mnoha barevných variací. Milovníci církevních památek rádi navštíví Santiniho barokní chrám ve Křtinách nebo poutní kostel ve Sloupě. V Blansku jsou kostely hned dva. První z nich je barokní kostel sv. Martina s vyhlídkou ve věži kostela, která je zpřístupněna díky nově zrekonstruovanému schodišti. Odtud mohou návštěvníci obdivovat výhled do údolí řeky Svitavy, blanenský zámek a ten druhý - dřevěný kostelík z poloviny 17. století, který byl původně vystavěn v Nižním Selišti na Zakarpatské Ukrajině.
Po putování Moravským krasem oceníte příjemnou relaxaci v některém z blízkých akvaparků v Blansku, Boskovicích nebo Kuřimi. Ti z vás, kteří mají rádi přírodní vodní plochy, si můžou zajet k rybníku v Jedovnicích, Ostrově u Macochy nebo třeba na kole do obce Suchý, kde je voda, díky vysoké nadmořské výšce čistá po celou sezónu a patří díky tomu k vyhledávaným místům ke koupání.
Jak vidíte, v Moravském krasu se nudit nebudete!

POZNÁMKY

Nástup na pobyt od 14:00 hod. Ukončení pobytu do 10:00 hod. Na místě se hradí místní poplatek 20 Kč/osoba na den.

Pobyt se psem: nelze