DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Flemings hotel Wiena-Standthalle**** Vídeň - vlakem

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

  • Vídeň - hlavní město Rakouska
    Vídeň - hlavní město Rakouska Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň také jedna z jeho spolkových zemí. Leží na řece Dunaj a se...

Užijte si Vídeň pohodlně a bez spěchu.
Rakouská metropole Vídeň je považována za bránu mezi západní a východní Evropou, jako město císařské okázalosti, kultury a kavárnictví.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odjezd z Prahy rychlíkem do Vídně (odjezd z Prahy cca v 06:45). Nástupní / odjezdová místa: Praha, Kolín, Brno, Břeclav. Příjezd do Vídně v dopoledních hodinách (10:49). Ubytování v hotelu.

2. den: Volno, prohlídka města.

3. den: Dopoledne volno. Odpoledne odjezd z Vídně zpět do ČR (odjezd v 17:10). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (21:35). 

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Flemings Hotel Wien-Stadthalle**** je situován minut chůze od vlakového nádraží a stanice metra Westbahnhof a největší vídeňské nákupní ulice Mariahilferstraße. Nabízí pohodlné a stylové pokoje zařízené v zelených a krémových barvách a moderní otevřené koupelny. Flemings Hotel Wien-Stadthalle má všechny pokoje klimatizované a nabízí trezor velikosti laptopu a bezplatné Wi-Fi. Sprchový kout se skleněnými stěnami s granitem a nerezovou ocelí je umístěn uprostřed místnosti.
Hotel nabízí finskou saunu a moderní fitness centrum. Restaurace nabízí širokou škálu mezinárodních jídel. K dispozici je také bohatá snídaně formou bufetu a občerstvení s sebou. 

STRAVOVÁNÍ

Snídaně formou bufetu.

PODROBNÝ POPIS

Co můžete vidět ve Vídni:
Hofburg
Okázalost a nádhera uprostřed centra města: obdivujte soukromé komnaty a nádherné reprezentativní pokoje bývalé císařské rodiny a objevte četná muzea a sbírky Hofburgu.
Habsburská říše odtud vládla více než sedm století. I po monarchii je stále oficiální rezidencí rakouské hlavy státu - spolkového prezidenta. Od 13. století Habsburkové postupně rozšiřovali tento obrovský palác na celkovou stavební plochu přes 300 000 m. Díky tomu je vídeňský Hofburg jedním z největších souvislých komplexů budov na světě.
V Hofburgu se dnes nachází některá z nejnavštěvovanějších muzeí a sbírek ve Vídni - samozřejmě s imperiálním zázemím. V muzeum Sisi se vše točí kolem světoznámé císařovny Alžběty: vypráví se zde příběh skutečné Sisi, na rozdíl od kultovní filmové série "Sissi". Bývalé kanceláře a obytné prostory Habsburků lze navštívit v Císařských apartmánech. Císařská pokladnice a Stříbrná sbírka vystavují cenné insignie (včetně legendární koruny Svaté říše římské) a výjimečné stolní služby od Habsburků.
Vstupné: 20 EUR (zahrnuje 3 expozice - Museum Sissi, Císařské apartmány, Císařská pokladnice)

Vystoupení Lipicánu ve Španělské jízdárně v Hofburgu 
Španělská dvorní jízdárna se světoznámými lipicány nabízí jezdecké umění vrcholné úrovně v barokním prostředí Hofburgu.
Cena vstupenek se pohybuje dle kategorie od 33 EUR (místo k stání) až po 180 EUR.

Vídeňské obří kolo 
Obří kolo v parku Prátr je jedním ze symbolů města Vídně. Se svojí výškou takřka 65 metrů nabízí dech beroucí pohledy na město. Zejména pro odvážlivce je to mimořádný adrenalinový zážitek.
Vstupné: 13,5 EUR

Hundertwasserhaus
Hundertwasserhaus ve Vídni nese bezpochyby rukopis umělce Friedensreicha Hundertwassera. Venkovní fasáda domu je ozdobená mnoha barvami a téměř magicky přitahuje oči. Ten, kdo žije v tomto domě má také právo navrhnout zcela podle vlastního vkusu fasádu kolem oken. Více než 200 stromů a keřů na balkónech a střešních terasách dělá z domu zelenou oázu uprostřed města. Hundertwasserhaus lze navštívit pouze zvenčí. Hned naproti však můžete navštívit Hundertwasser Village., která vznikla v letech 1990 - 1991 z pneuservisu. Umělec zde vytvořil své vlastní nákupní centrum s "návsí", barem a četnými obchody v typickém stylu Hundertwassera.

Zámek Schönbrunn
Bývalé letní sídlo Habsburků okouzlí císařskými reprezentačními místnostmi, velkolepou zahradou a propracovaným zážitkem z virtuální reality. Na zámku Schönbrunn svého času bydlela Marie Terezie, císař František Josef II., císařovna Alžběta zvaná Sissi a mnoho dalších osobností. Zámek Schönbrunn dnes díky svému historickému významu, jedinečné poloze a nádhernému vybavení patří do světového kulturního dědictví UNESCO.
Vstupné: Císařská prohlídka 22 EUR, Velká prohlídka 26 EUR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • jízdenku vlakem z Prahy do Vídně a zpět (2. třída v základní ceně)
  • místenku na obě cesty z ČR do Vídně a zpět
  • 2x nocleh v hotelu 
  • 2x snídani 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní transfery
  • pobytovou taxu
  • služby průvodce CK

POZNÁMKY

Doporučujeme objednávat s alespoň 2-měsíčním předstihem, vzhledem k možné změně ceny jízdenky. Ceny jízdenek krátce před odjezdem bývají zpravidla výrazně vyšší. 

V případě, že objednáváte pojištění léčebných výloh uveďte minimálně data narození u všech pojišťovaných osob. Bez tohoto údaje nelze pojištění zajistit.

V případě zájezdu na 3 nebo 4 noci, je v ceně 3x/4x ubytování se snídaní.