DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Brazílie

DALŠÍ INFORMACE

 • Brazílie
  Brazílie Brazílie je federativní republika, největší a nejlidnatější stát Jižní Ameriky. Na území Brazílie se rozkládá největší tropický deštný les na světě - Amazonský prales.
Zájezd do Brazílie s českým průvodcem. První část zájezdu vás zavede do jednoho z nejkrásnějších měst světa - Rio de Janiera. Během čtyřdenního pobytu v Riu se seznámíte se všemi jeho atrakcemi a zajímavostmi v čele se slavnou pláží Copacabana či úchvatným fotbalovým stánkem Maracaná. V druhé části vašeho pobytu v Brazílii pak na vás čekají úchvatné vodopády na řece Iguacú.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odpoledne odlet z Prahy, přestup v Evropě, odlet do Brazílie. 
2. den: Přílet do Ria de Janiera. Transfer z letiště do hotelu. Odpočinek, koupání na pláži Copacabana. Později odpoledne se pak vydáte na pláž Ipanema a úchvatný západ slunce budete moci sledovat z mysu Pedra de Arpoador. 
3. den: Dopoledne na vás čeká polodenní výlet na Cukrovou homoli. Od krásné pláže Vermelha ve čtvrti Urca vyjedete lanovkou k mezistanici pod vrcholem, odkud se nabízí krásné výhledy nejen na město, ale i na vrchol homole. Po krátké zastávce pokračujete další částí lanovky na samotný vrchol s ještě úžasnějšími výhledy známými z pohlednic a fotografií z Ria. Po návratu zpět z vrcholku hory Urca pokračujete do centra města, projdete se čtvrtí Botofago,  budete moci obdivovat starou i moderní architekturu města. Dostanete se také k proslulému  stadionu Maracana
4. den: Dopoledne výlet na Corcovado se známou sochou Krista - od pláže Copacabana vyjedete minibusem přes tropický prales, který obklopuje celé okolí Ria. Dostanete se až do výšky 710 metrů nad moře - k monumentální soše Krista, odkud  se otevírají nádherné pohledy na všechny strany Ria i na jedinečné panorama hor obklopujících Rio a ostrůvků rozesetých v oceánu. Po návratu zpět zamíříte do moderní čtvrti Barra, která byla centrem Letních olympijských her v roce 2016.
5. den: Pobyt v Riu, individuální volno. Fakultativně polodenní výlet s návštěvou jedné z favel.
6. den: Ráno transfer na letiště a odlet z Ria do Foz de Iguacú. Po příletu transfer z letiště do hotelu a ubytování. Odpoledne návštěva vodopádů Iguacú na brazilské straně. Vodopády na řece Iguacú jsou širší než slavné Viktoriiny vodopády v Africe či vyšší, než proslulé Niagarské vodopády v Severní Americe.  U vstupu do oblasti vodopádů můžete navštívit rovněž zajímavou ptačí rezervaci. Potěší vás množství papoušků, tukanů, kolibříků a dalších jihoamerických ptáků.
7. den: Ráno přejezd místní dopravou na argentinskou stranu řeky Iguacu.  K vodopádům se vydáte  vláčkem a následně pak pěšky dojdete k největšímu vodopádu Iguacu - k tzv. "Ďáblovu chřtánu", kde se do hlubin valí ohromná masa vody. Pod baldachýnem vodní tříště si můžete vychutnat a zachytit dech beroucí kouzlo majestátních vodopádů. Procházka pokračuje k dalším vyhlídkám, odkud si můžete prohlédnout vodopády ze spodní i horní části. Půvabná duha klenoucí se nad vodopády jen umocní jejich kouzlo. V podvečer návrat zpět na brazilskou stranu řeky a do hotelu.
8. den: V průběhu dne odlet z Foz de Iguacu zpět do ČR.
9. den: Přílet do Prahy v odpoledních nebo večerních hodinách.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu Cena
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

V Riu je ubytování zajištěno v hotelu kategorie 4* ve čtvrti Copacabana v  docházkové vzdálenosti od pláže. 

Ve Foz de Iguacu pak v centru města v hotelu kategorie 3*.

PODROBNÝ POPIS

Fakultativní výlety

Favela BABILONIA - Půldenní tour obsahuje prohlídku favely samotné s asi 40minutovou procházkou v národním parku, který leží na kopci Morro Babilonia, ze kterého jsou úžasné vyhlídky na Copacabana, Botafogo a centrum Ria. V Chapeu Mangueira se posadíme do místního Boteco baru "BAR DO DAVID", který se stal vítězem celobrazilské soutěže boteco kuchyně. Doprava automobilem. Délka tour 4 hodiny. 


ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • leteckou dopravu z Prahy do Rio de Janeira a zpět do ČR
 • leteckou dopravu z Ria do Foz de Iguacú a zpět 
 • 4x nocleh se snídaní v hotelu 4* v Riu 
 • 2x nocleh se snídani v hotelu 3* ve Foz de Iguacú 
 • transfer z letiště do hotelu a zpět po příletu do Ria resp. Foz de Iguacu
 • služby českého průvodce
 • příruční zavazadlo (zpravidla do 8 kg)

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupy do objektů, památek či národních parků
 • místní transfery během pobytu v Brazílii
 • pojištění
 • zavazadlo k odbavení

POZNÁMKY

 • vodopády Iguacu (z brazilské části)  84 BRL (cca 700 Kč)
 • vodopády Iguacu (z argentinské části)  190 pesos (cca 800 Kč)
 • lanovka Cukrová homole cca 110 BRL (senioři nad 65 let snížené vstupné 55 BRL)
 • Corcovado cca 55 BRL (minibusem z Copacabana)
 • prohlídka stadionu Maracaná od 55 BRL (návštěva zápasu 40 - 120 BRL)

Letecké společnosti nabízí základní ceny letenek již pouze s příručním zavazadlem. V případě zájmu je možné si dokoupit zavazadlo k odbavení (velký kufr do 23 kg) za ceny od 2.200 Kč výše. 


Orientační kurz cca 1 BRL = 8 Kč