DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Adventní Bratislava
Adventní Bratislava
Slovensko, Slovensko
cena od: 1090 Kč
Advent na pevnosti Königstein
Advent na pevnosti Königstein
Německo, Německo
cena od: 590 Kč
Kudowa Zdrój
Kudowa Zdrój
Polsko, Polsko
cena od: 520 Kč
Mnichov
Mnichov
Německo,
cena od: 990 Kč
Norimberk
Norimberk
Německo, Německo
cena od: 990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Wroclaw a zámek Książ

Jednodenní autokarový zájezd do polského Slezska a na zámek Książ
Možná jste už někdy slyšeli o Vratislavi. Také jste možná už slyšeli o polské Wrocławi. Ať už jste o tomto městě slyšeli v českém či polském překladu, zajisté to bylo v souvislosti s historií a architekturou. Wrocław totiž platí za hlavní historické město Slezska, což je polský region, který je nám Čechům velmi blízký.

PROGRAM ZÁJEZDU

V ranních hodinách odjezd z ČR.
Předpokládaný příjezd k zámku Książ kolem 10:00.
10:00 - 12:00 prohlídka zámku Książ a jeho okolí.
12:30 přejezd do Wroclawi.
Předpokládaný příjezd do Wroslawi kolem 14:00.
14:00 - 17:00 prohlídka Wroclawi
17:30 odjezd zpět do ČR.
Předpokládaný návrat do Prahy kolem 22:00.


TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu základní cena zájezdu (nástup Slaný, Kladno, Praha)
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Pouhých 20 km od českého Adršpachu se v oblasti polského Slezska rozkládá jedna z největších obytných staveb v zemi. Jde o zámek Książ (čtěte Kšjonž), což z polštiny přeloženo znamená "kníže", který leží na skalním útesu na předměstí města Walbrzych.
Byl vystavěn ve 13. století a dnes je třetím největším zámkem v celém Polsku. Přestože se jedná o jednu z nejvýznamnějších polských památek, navíc tak blízko našich hranic, je u nás prakticky neznámý. A přitom se jedná po Malborku a krakovském Wawelu o třetí největší hrad v Polsku a největší hradní stavbu Slezska, která je navíc obestřena dosud nevyjasněnými záhadami, vztahujícími se k událostem za 2. světové války. Tehdy totiž Němci vybudovali pod hradem síť podzemních chodeb, o jejichž účelu se zatím dá jen spekulovat.
Návštěvníci hradu se musí připravit na to, že je čeká opravdu nevšední zážitek plný překvapení. V barokním Maxmiliánově křídle je to celá řada komnat. Výzdoba těchto místností byla v poválečných letech restaurována a nabízí tak ukázku života zejména posledních majitelů zámku. Mezi všemi ovšem vyniká hlavní Maxmiliánův sál, sloužící původně k přijímání hostů.
Navštívit můžete i známý státní hřebčín. Nachází se v blízkosti, zámku Książ (asi 8 minut chůze).
Věhlas hřebčína přesahuje hranice Polska. Byl postaven v první polovině 19. století do tvaru atria. Jeho chloubou je krytá jízdárna, jedna z nejpěknějších v Evropě. Je postavená z modřínového dřeva na ploše 800 m2. Je často využívána pro mezinárodní závody v parkúru, v drezurních soutěžích, k přehlídkám a dražbám koní. Dnes je hřebčín Książ hlavním centrem a jediným státním chovem slezského plemene, které je od roku 2005 chráněným plemenem. 

Wrocław je čtvrté největší město Polska a zároveň jedno z nejstarších. Ve městě najdete unikátní architekturu, spoustu církevních staveb a dokonce ostrovy. K radosti turistů jsou téměř všechny významné památky soustředěny v centru či v dosahu krátké procházky. K oblíbenosti Wrocławi velmi přispívá také řeka Odra, která městem protéká a dotváří jeho vzhled.
Můžete se projít po 112 mostech a 12 ostrovech a odpočinout si v krásných poříčních parcích. Dohromady se skvěle dochovanou gotickou architekturou nejednoho napadne srovnání s italskými Benátkami.
Rynek - wrocłavské staré trhové náměstí je druhé největší v zemi. Prvenství mu vyfouklo náměstí v Krakově. Rušný Rynek byl v posledních letech kompletně zrenovovaný a obdivovat tady můžete různé styly architektury. Wrocławská radnice je jednou z nejhezčích historických radnic v Polsku. Stavba budovy a výzdoba dohromady vznikaly tři století. Ve skoro nezměněné podobě si ji můžete prohlédnout i dnes, dokonce bez větší újmy ustála i druhou světovou válku. Při prozkoumání radnice narazíte na tři části.
Mimo jiné nezapomeňte navštívit Rytířský sál (Sal rycerska) s původní vyřezávanou výzdobou z konce 15. století a Knížecí sál (Sala Ksiąźęca), kde původně bývala kaple. Exteriéry jsou stejně úžasné jako interiéry.
Hydropolis je rozhodně jedna z nejzajímavějších atrakcí Wroclawi. Budete překvapeni, z kolika různých aspektů lze ukázat jedinou látku, která na naší planetě vystupuje ve všech třech skupenstvích. Muzeum vody je umístěno v příhodném místě - části staré vodárny, a konkrétně v bývalých filtrech, kde se voda propouštěla přes obrovské množství písku. Písek z filtrů zde již nenajdeme, ale zůstala po něm podzemní stavba. Nyní se v ní nachází celá expozice muzea.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupenky
  • pojištění

Orientační ceny vstupů, dle vlastního výběru: 
Národní muzeum - 15 zl, katedrála, vstup do zadních kaplí - 4 zl, věž katedrály - 5 zl, koste sv. Alžběty - 5 zl, univerzita - Aula Leopoldina - 12 zl (2-4 sály), Raclawické panoráma - 30 zl, japonská zahrada - 4 zl, hala století - 12 zl, mrakodrap Sky Tower o víkendu - 15 zl, Hydropolis - 27 zl (rodinné 2+2 - 72 zl), muzeum architektury - 10 zl, 
Vstupy je nutno platit ve Zlotých. 1 zl = cca 6 Kč
Doporučujeme cca 50 Zlotých.

POZNÁMKY

Odjezdová místa a časy:
Slaný: Od Váhy 5.00
Kladno: nám. Sítná, zast. MHD přímo u hlavní silnice na straně u hotelu Kladno 5.20
Praha: Praha 6, Dejvice, výstup z metra, zastávka MHD směr centrum, hotel Diplomat 5.50
Poděbrady: parkoviště u Benziny, Bílkova ulice 06:40


V případě, že objednáváte pojištění léčebných výloh. Prosíme o uvedení minimálně data narození u všech pojišťovaných osob. Bez tohoto údaje neleze pojištění zajistit.