DOPORUČUJEME

Provence a francouzský kras
Provence a francouzský kras
Francie,
cena od: 10990 Kč
Singapur a Bali
Singapur a Bali
Indonésie,
cena od: 57990 Kč
Za tajemstvím starých Mayů
Za tajemstvím starých Mayů
Mexiko, Mayská riviéra
cena od: 64990 Kč
Za krásami Slovinska
Za krásami Slovinska
Slovinsko,
cena od: 5690 Kč
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína - to nejlepší z říše středu
Čína,
cena od: 48990 Kč
Itálie a Švýcarsko
Itálie a Švýcarsko
Itálie,
cena od: 6290 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Provence po stopách van Gogha a Cézanna

DALŠÍ INFORMACE

Pravěké umění, antika, románská renesance, gotika pod vlivem papežů a inspirace moderních malířů.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odjezd z Prahy přes Německo, cestou technické zastávky. Ubytování a nocleh v Nuits-Saint-Georges.

2. den: Odpoledne příjezd do Villeneuve-lès-Avignon, městečka založeného francouzskými králi ke kontrole města Avignonu a provozu na řece Rhôně, dodnes je zde zachovaná jedinečná strážní mostní věž Tour Philippe le Bel z doby Filipa IV., který proslul zrušením řádu templářů a mohutná pevnost Fort Saint-André. Zdejší muzeum Musée municipal Pierre-de-Luxembourg vlastní unikátní obraz Korunování Panny Marie malíře Enguerranda Quartona, špičkové dílo avignonské malířské školy doby rané renesance. Pozdě odpoledne prohlídka Avignonu - centrum města, gotický most přes řeku, papežská katedrála, malby sienského malíře Simona Martiniho, návštěva Papežského paláce - vrcholné dílo francouzské gotiky 14. století, umění z doby císaře Karla IV., bohatá malířská světská výzdoba papežských pokojů ze 14. století, místa pro volbu papežů, velká audienční kaple - dílo inspirující Matyáše z Arrasu k postavení katedrály sv. Víta v Praze. Město je dnes na seznamu kulturních památek UNESCO. Noc v hotelu v Avignonu.

3. den: Dopoledne Saint-Rémy-de-Provence, místo narození proroka Nostradama, za obcí stojí bývalý augustiniánský klášter Saint-Paul-de-Mausole, kde doktor Mercurin založil počátkem 19. století ústav pro duševně choré. V ústavu byl v květnu 1889 hospitalizován Vincent van Gogh a namaloval tam 140 obrazů - na místě si prohlédneme konkrétní přírodní motivy a scenérie, kterými se inspiroval. V sousedství se zachovalo antické město s řadou velmi zajímavých památek z doby římského císařství. Odpoledne Arles - návštěva míst, kde pobýval Vincent van Gogh a prohlídka hlavních památek města: antický amfiteátr, divadlo a hřbitov Alyscamps je svědectvím o době, kdy za císaře Konstantina ve městě žilo sto tisíc Římanů, katedrála Saint Trophime ze 12. století v provensálském románském stylu bohatě zdobě plastikami je vrcholnou ukázkou tzv. románské renesance. Kostel byl východiskem jedné ze čtyř cest do Santiaga de Compostela. Středověký Arles byl současně hlavním městem království Arelatského a to až do doby císaře Karla IV. Město je dnes na seznamu kulturních památek UNESCO. Nocleh v hotelu.

4. den: Klášter Notre-Dame de Sénanque je nejznámější cisterciácké opatství v Provence a je dokonalou ukázkou cisterciácké architektury 12. století kombinujíc prvky románského umění a gotiky. Aix-en-Provence je univerzitní město spjaté s působením Paula Cézanna. Prohlédneme si Cézannův ateliér za městem, kde umělec namaloval většinu svých obrazů, navštívíme Musée Granet s díly Rembrandta, van Dyck, Roberta Campina, Ingrese a malou kolekcí děl Paula Cézanna; sbírka starověkého keltského sochařství (jedna z nejvýznamnějších na světě), soubor děl z Fondation Jean et Suzanne Planque (Degas, Renoir. Gauguin, Monet, Cézanne, Van Gogh, Picasso, Pierre Bonnard, Paul Klee). Noc v hotelu v Avignonu.

5. den: Vallon-Pont-d'Arc s prohlídkou pravěké Chauvetovy jeskyně a pravěkého přírodního parku na jihu Francie s unikátní galerií pravěkých zvířat. Jeskyně byla objevena v roce 1994 a je trvale přístupná jen odborníkům, aby se nepoškodily zcela jedinečné kresby staré 36 tisíc let. Aby se veřejnost mohla seznámit s tímto pokladem pravěkého umění, vznikla přesná kopie jeskyně, která má veškeré parametry originálu. Návštěvníkům nabízí na 1000 kreseb včetně 425 zobrazení zvířat 14 různých druhů pomocí dřevěného uhlí. Nová jeskyně byla vybudována nad obcí Vallon-Pont-d'Arc v oblasti Ardeche, která je známá řadou dalších prehistorických jeskyň a míst, která jsou nyní součástí nádherného přírodního parku. Projekt kopie Chauvetovy jeskyně si vyžádal investice ve výši 55 milionů eur (zhruba 1,5 miliardy korun). Nocleh v hotelu.

6. den: Odjezd z hotelu a cesta do ČR se zastávkou v Německu.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s historikem umění a uměleckým publicistou PhDr. Petrem Kováčem, autorem série knih o gotickém a renesančním umění v Evropě, který je také průvodcem zájezdu. 

Cesta autobusem bez nočních přejezdů!

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 5x nocleh v hotelu
  • 5x snídani
  • místní poplatek
  • osobní audio systém
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů