DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Léto v Beskydech
Léto v Beskydech
Slovensko,
cena od: 7990 Kč
Portugalsko a památky Unesco, letecky
Portugalsko a památky Unesco, letecky
Portugalsko,
cena od: 19990 Kč
Leonardo da Vinci v Paříži
Leonardo da Vinci v Paříži
Francie,
cena od: 14990 Kč
Oslo a Holmenkolen
Oslo a Holmenkolen
Norsko,
cena od: 14990 Kč
Elba - perla Středomoří
Elba - perla Středomoří
Itálie,
cena od: 17990 Kč
Romantická Korsika
Romantická Korsika
Francie,
cena od: 14390 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Londýn - metropole umění (letecky)

Letecký zájezd do Londýna je zaměřen na podrobné seznámení s poklady Národní galerie a Britského muzea, které vedle Metropolitního muzea v New Yorku a pařížského Louvre náleží k nejslavnějším muzeím výtvarného umění na světě. Program bude koncipován tak, aby se každý den spojila komentovaná návštěva muzeí s aktuálními výstavami a s prohlídkou vlastního města, jeho historických staveb i nové moderní architektury.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odlet z Prahy do Londýna.  Přílet do Londýna v dopoledních hodinách. Po příletu následuje transfer do hotelu a uložení kufrů do hotelové úschovny. Poté odjezd do centra Londýna a komentovaná prohlídka slavné Galerie Courtauldova institutu s vybranou sbírkou evropské malby 15. - 20. století: Botticelli, Bellini, Rubens, Tiepollo, slavná kolekce francouzských impresionistů, postimpresionistů a Pařížské školy (Manetův Bar ve Folies - Bergere, Monet, van Gogh Autoportrét se zavázaným uchem, Modigliani, Renoire, Cézanne, Gauguin, Degas). Večer návrat do hotelu, nocleh.

2. den: NÁRODNÍ GALERIE: POKLADY EVROPSKÉHO UMĚNÍ 15. - 18. STOLETÍ
Po snídani dopoledne a odpoledne Národní Galerie v centru Londýna - komentovaná prohlídka mistrů evropského umění 15. - 18. století, především: Wiltonský diptych (gotika), Masaccio a Masolino (Madona), Ucello (Bitva u San Romano), Botticelli (Venuše a Mars), Piero della Francesca (Křest Krista a Narození Krista), Leonardo da Vinci (Madona ve skalách a kresba ke sv. Anně), Michelangelo (Kladení do hrobu), Rafael (portrét Julia II.), Tizian (Bakchus a Adriana), Rembrandt (Koupající se žena, portréty), van Dyck (Karel I. na koni), Dürer (portrét otce), Jan van Eyck (Sňatek Arnolfinů), Bosch (Korunování trním), Brueghel (Klanění králů), Caravaggio (Večeře v Emauzích), Velázquez (Venuše), Watteau (Stupnice lásky). Návštěva výstavy Mantegna a Bellini v londýnské Národní galerii - bilance díla dvou velikánů italské renesance. Pozdě odpoledne památky Londýna. V podvečer návrat do hotelu.

3. den: BRITSKÉ MUZEUM: NEJSLAVNĚJŠÍ ARCHEOLOGICKÁ A SOCHAŘSKÁ DÍLA STAROVĚKU A RANÉHO STŘEDOVĚKU
Po snídani dopoledne Britské muzeum - komentovaná prohlídka největší kolekce starověkého umění v Evropě: umění starověkého Egypta, tvorba Sumerů, Babyloňanů, Peršanů a Asyřanů (slavné reliéfy zobrazující zápasy králů se lvy z asyrských paláců), Elginovy mramory - sochy a reliéfy z athénského Parthenónu a Erechtheionu (nejzachovalejší ukázka klasického řeckého sochařství z 5. století před n. l.), helénistické antické sochařství, poklad ze Sutton Hoo z doby stěhování národů, Lewisova souprava raně středověkých šachových figurek z mrožího klu a kosti z 12. století, Rosettská deska - několikajazyčná nápisová deska, která posloužila k rozluštění egyptských hieroglyfů, kolosální socha egyptského faraóna Amenhotepa III a Ramesse II., Mausoleum z Halikarnassu- stavba považovaná za div světa, sochy z chrámu bohyně Artemis v Efesu. Odpoledne památky Londýna, v podvečer návrat do hotelu.

4. den: TATE GALLERY: DÍLA ZAKLADATELŮ A KLASIKŮ ANGLICKÉHO UMĚNÍ A UMĚNÍ 19. STOLETÍ
Po snídani dopoledne komentovaná prohlídka Tate Gallery s kolekcí britského umění: pozornost při výkladu bude soustředěna na malířské dílo Turnera a Constabla - předchůdce impresionistů a Prerafaelity - slavné bratrstvo anglických malířů, ale i kritiků a básníků, působících v polovině 19. století. Odpoledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Z historického odkazu Londýna budou na programu tyto stavby a památky: 
Katedrála sv. Pavla architekta Ch. Wrena, proslulá stavba barokního klasicismu ze 17. a 18. století, jedna z největších katedrál na světě; Westminster Abbey nejslavnější gotická stavba Londýna, místo korunovací a pohřbů anglických králů, nejstarší anglické deskové obrazy, portrét Richarda II. (možná dílo českého gotického malíře), kapitulní síň z 13. století, pozdněgotická kaple P. Marie; House of Parlament slavná neogotická stavba z 19. století, dílo architekta Ch. Barryho,  prohlídka exteriéru, Rodinovo sousoší Měšťané z Calais; kostel sv. Martin - in - Fiels zvláštní londýnské klasicizující baroko architekta J. Gibbse; stavba se stala v Americe vzorem pro koloniální styl, interiér s královskou lóží; Temple Church - chrám založený templářským řádem v době vrcholného středověku, unikátní plastiky templářských rytířů.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel Hilton ****

Hotel Hilton leží v londýnské čtvrti Kensington, nedaleko stanice metra Shepherds Bush (Central line).

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Londýn a zpět, včetně letištních tax
 • palubní zavazadlo do 23 kg (maximální rozměry 56×45×25 cm) + malé zavazadlo - kabelka, brašna s notebookem, či jiné menší zavazadlo (maximální rozměry 40×30×15 cm)
 • transfery autokarem v Londýně (letiště - hotel - letiště) 
 • 3x nocleh v hotelu 4* 
 • 3x snídaně 
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupné do objektů
 • pojištění
 • místní transfery
 • zavazadlo k odbavení do 23 kg (možno doobjednat)

POZNÁMKY

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění Peter Kováč, autor knihy Úsvit renesance.


Orientační vstupné:

Britské muzeum - zdarma

Národní galerie - zdarma

Tate gallery - zdarma

Galerie Courtauldova institutu - ₤ 10,50 / os.

Katedrála sv. Pavla - ₤ 16 / os.

Westminster Abbey  - ₤ 18 / os.

House of Parliament - ₤ 25,5 / os.

kostel sv. Martin - in - Fiels - zdarma

Temple Church - ₤ 5 / os.


Městská doprava

V Londýně můžete cestovat následujícími dopravními prostředky:

 • Metrem
 • DLR (nadzemní linka metra)
 • Autobusem

Jednodenní jízdné pro 1.-2. zónu stojí od ₤ 5.60 do ₤ 7.20, 3. denní ₤ 18.40 a 7-mi denní ₤ 25.8.