DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Adventní Bratislava

Přijměte pozvání na jednodenní adventní zájezd do Bratislavy, jejímuž malebnému historickému centru to v adventním hávu náramně sluší. 

Navíc si zde vystačíte s mateřským jazykem.

PROGRAM ZÁJEZDU

V ranních hodinách odjezd z Prahy a dalších nástupních míst. 
Před desátou hodinou plánovaný příjezd do Bratislavy, následuje prohlídka Bratislavy, během které můžete navštívit např. Bratislavský hrad, Starou radnici, dóm sv. Martina a adventní trhy.
Kolem půl šesté plánovaný odjezd zpět do ČR.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu základní cena zájezdu (nástup Slaný, Kladno, Praha)
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Kouzlo Vánoc si tu pěkně užijete. Tato metropole vás bezesporu v době adventu mile překvapí.
V Bratislavě se do té pravé předvánoční atmosféry ponoříte především na Hlavním, Primaciálním, Františkánském a Hviezdoslavově náměstí, kde v plné parádě stojí už od pátku před první adventní nedělí nejvíce stylově vybavených stánků. Jsou ideálním místem pro setkávání lidí, příjemné popovídání, ochutnávání tradičních dobrot všeho druhu i malé nákupy.
Centrum slovenského hlavního města a zároveň jednoho z nejmenších hlavních měst Evropy je pro předvánoční procházky jako stvořené. Je totiž takřka jednou velkou pěší zónou. Tvoří ho historické křivolaké uličky, které vás z hlavních náměstí zavedou k honosným palácům, ke Staré radnici, malebné Michalské bráně i k největší a nejznámější sakrální památce v Bratislavě - dómu sv. Martina.
Historické centrum Bratislavy je malé, o to však útulnější. Dominantní Bratislavský hrad na vás bude dohlížet pěkně z vrchu a společnost vám budou dělat zajímaví "pánové". Gotická plastika Posměváček zobrazuje čůrajícího chlapečka, který se údajně chtěl podívat, jak městem projíždí král, další socha Čumil je škodolibě se tvářící vítěz sázky o děvče a třetí postavou je Schöner Náci, zpodobňující reálnou postavu bratislavského podivína ve fraku a cylindru, který chodil s hůlkou po městě a dámám dával květiny.
Kdyby vás adventní trhy v centru města přece jen trochu omrzely, ale přesto byste město chtěli poznávat "vánočně", vydejte se vzhůru na Bratislavský hrad. Na jednom z jeho nádvoří můžete v korzování kolem adventních stánků směle pokračovat dál. Uvidíte zde také velký vánoční strom a pokocháte se výhledem na slavnostně vyzdobené město.
Bratislavští stánkaři se chlubí pestrou nabídkou zboží, jako jsou vánoční ozdoby, keramika nebo ručně vyráběné svíčky ze včelího vosku. Koupíte tady také knížky a suvenýry s bratislavskou tematikou.
A protože k předvánoční pohodičce patří gastronomické pochoutky, chybět nesmějí prodejci, z jejichž stánků se line vůně pražených mandlí, lokšů, kapustnice, punče nebo třeba horké medoviny. U dřevěných stolů se stylovou barevnou stříškou se ohřejete při pojídání klobásy i popíjení svařeného vína.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem 
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů

Bratislavský hrad
dospělá osoba  10 EUR
děti 6-16, senioři  4 EUR

POZNÁMKY

Odjezdová místa a časy: 
Slaný: od Váhy 4:30 hod.
Kladno: nám. Sítná, zast. MHD u silnice naproti hotelu Kladno 4:55 hod.
Praha: st. metra B Stodůlky, ulice Jeremiášova, východ z metra směr centrum 5:25 hod.
Jihlava: Motel Pávov 6:45 hod.
Brno-venkov: OMV - Avion Shopping park 7:50 hod.


V případě, že objednáváte pojištění léčebných výloh, prosíme o uvedení minimálně data narození u všech pojišťovaných osob. Bez tohoto údaje nelze pojištění zajistit.