DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vysočina a památky UNESCO

Navštivte s námi nejkrásnější památky Unesco v oblasti Vysočiny jako jsou úchvatný kostel Jana Nepomuckého na Zelené Hoře a historické město Třebíč, ve kterém budete ubytovaní.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Ráno odjezd autokarem na Vysočinu. Dopoledne zastávka v obci Želiv a prohlídka Želivského kláštera, který patří mezi nejvýznamnější kláštery českých zemí již téměř 1000 let. Byl založen roku 1139 a od poloviny 12. století jej spravoval řád premonstrátů. Z jejich řad se nejvíce proslavil husitský kazatel Jan Želivský. V současné době můžete v areálu kláštera shlédnout vedle klášterních prostor a budov též kostel Nanebevzetí Panny Marie od známého barokního stavitele J.B. Santiniho. Součástí areálu kláštera je rovněž klášterní pivovar a klášterní restaurace. Odpoledne ubytování v hotelu v Třebíči.
2.den: Dopoledne výlet na hrad Svojanov. O malebném hradu Svojanov byla napsána dětská knížka. Jmenuje se Tajemný hrad Svojanov a jejím autorem je Bohuslav Březovský. Knížka obsahuje plno strašidelných příhod a líčí jeden z našich nejstarších královských hradů jako místo tajemné a plné záhad. Hrad Svojanov je skutečným eldorádem nadpřirozených sil. Zcela jistě za to může jeho místy až příliš děsivá historie, protkána podivnými událostmi a řadou tragédii. A přitom na prvý pohled jde o velmi romantické sídlo s okouzlujícím výhledem na malebné pahorky nad údolím řeky Křetinky. 
3. den: Volný den, který můžete využít k aktivitám dle vašeho výběru. Můžete si prohlédnout historické město Třebíč s Bazilikou Sv. Prokopa (památka Unesco) a projít se křivolakými uličkami starého židovského města, které je rovněž zapsáno na seznamu Unesco. Navštívit můžete i starou židovskou synagogu. Případně můžete jen relaxovat u hotelového bazénu.  
4.den: Dopoledne výlet do Žďáru nad Sázavou k poutnímu kostelu Svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Poutní kostel patří mezi nejvýznamnější stavby barokní gotiky architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela a  byl roku 1994 zařazen na seznam památek UNESCO. Dále budeme pokračovat do Nového Města na Moravě. Novoměstsko mnozí považují za nejhezčí kout Vysočiny. Je to kraj malebných kopců, hlubokých lesů a skal. Samotné město se pyšní zámkem, starou radnicí, třemi kostely, muzeem a díly zdejších rodáků, sochařů Jana Štursy a Vincence Makovského. 
5. den: Dopoledne výlet do Jihlavy. V tomto bývalém pevnostním městě se můžete vydat do unikátního rozsáhlého labyrintu podzemních chodeb nebo se jen projít historickým centrum města a pevnostním opevněním. 
6. den: Po snídani odjezd z hotelu. Návrat v odpoledních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 13.06.2022 - 18.06.2022

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 7890 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1- lůžkový pokoj Volno 2200 Kč
Pojištění storna Volno 360 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel *** v centru Třebíče.
1- a 2- lůžkové pokoje s koupelnou a WC, TV a wifi připojením

PODROBNÝ POPIS

Orientační ceny vstupů:

 • Kostel Jana Nepomuckého, Zelená hora - 110 Kč, děti a senioři 60 Kč  
 • Želivský klášter - 150 Kč/dospělý, 80 Kč/děti do 12 let, senioři a ZTP
 • Hrad Svojanov - Okruh A základní, zámecký 160 K/dospělý, 105 K/děti, studenti a senioři
  (Empírový palác - interiéry přízemí a 1. patra s průvodcem, vyhlídkové terasy + volná prohlídka areálu hradu bez průvodce)
  Okruh B - hradní zámecký 160 K/dospělý, 105 K/děti, studenti a senioři
  (Dvě patra sklepení, expozice pověstí a legend hradu, mučírna, lapidárium, dům zbrojnošů s průvodcem + volná prohlídka areálu hradu bez průvodce)
 • Jihlavské podzemí- Historické podzemí - 60 Kč/dospělý, 40 Kč/důchodci a studenti, 30 Kč/děti do 15 let.
  Kryt civilní obrany - 70 Kč/dospělý, 40 Kč/důchodci a studenti, 30 Kč/děti do 15 let 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava autokarem
 • 5x nocleh 
 • 5x polopenze
 • zdarma vstup od hotelového bazénu
 • místní poplatek

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vstupy do objektů
 • pojištění
 • služby průvodce

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU