DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vídeňské podzimní výstavy: Modigliani a Picasso 2021

DALŠÍ INFORMACE

  • Vídeň - hlavní město Rakouska
    Vídeň - hlavní město Rakouska Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň také jedna z jeho spolkových zemí. Leží na řece Dunaj a se...
Jako tradičně nabídne podzimní Vídeň velmi atraktivní výstavy. Albertina představí vzájemné umělecké soupeření dvou umělců - Itala Modiglianiho a Španěla Pabla Picassa. Muzeum Belvedere připravuje rozsáhlou výstavu o pozdní gotice a rané renesanci Umění doby Albrechta Dürera. A Uměleckohistorické muzeum slibuje výstavu Tizian a ženy.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V úterý ráno v 7.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy Modigliani Picasso v Albertině, volno v centru města, pro zájemce ochutnávka dortu Sacher v hotelu Sacher. V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.
2. den: Ve středu dopoledne výstava Tizian a ženy v Uměleckohistorickém muzeu a odpoledne výstava Umění doby Albrechta Dürera v Belvederu. Kolem 18.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 16.11.2021 - 17.11.2021

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 3790 Kč
Příplatky Kapacita Cena
komplexní pojištění Volno 120 Kč
příplatek: 1/1 pokoj Volno 990 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Jihlava Volno 0 Kč
Znojmo Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

V Paříži usedlý malíř a také sochař Amedeo Modigliani byl bohém se vším, co k tomu patřilo, počínaje opilstvím a konče milostnými aférami. Modigliani zaujal sběratele portréty dívek, které měly až neuvěřitelně dlouhý krk, a nádhernými akty, které patří k nejkrásnějším, jaké v Paříži vznikly od doby klasicisty Ingrese. Pablo Picasso ve stejné době objevoval tajemství kubismu i neoklasicismu. Výstava v Albertině nabídne obrovskou podívanou na dva významné představitele evropské umělecké avantgardy.

Výstava v Uměleckohistorickém muzeu nabídne speciální téma vztahu benátského malíře Tiziana k modelkám, ale také ke vznešeným manželkám benátských obchodníků, které si u něj objednali portréty. Vedle obrazů bude představena také benátská luxusní móda doby vrcholné renesance, šperky a různé způsoby česání a úpravy vlasů.

Umění doby Albrechta Dürera v Belvederu přestaví tvorbu umělců, kteří na přelomu pozdní gotiky a rané renesance pracovali v Rakousku. Lukas Cranach, Albrecht Altdorfer a Anton Pilgram působili ve Vídni, Albrecht Dürer byl ve službách císaře Maxmiliána I. Výstava nabídne široké panoráma pozdní gotiky a rané renesance ve střední Evropě s důrazem na roli císařského Rakouska.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 1x nocleh v hotelu 4*
  • 1x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů a na výstavy

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Peter Kováč a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knížek Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál a knihy Monogramista IP o umění rané renesance ve střední Evropě.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU