DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Umělecké poklady Švýcarska a výstava Normani a Mondrian

Do Švýcarska se zastávkou v německém Mannheimu vás zavádí tento zájezd.

Zájezd autobusem bez nočních přejezdů.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy ve středu ráno v 6.00 hodin. Odpoledne návštěva velké výstavy NORMANI v německém Mannheimu. Slavné Muzeum Reiss-Engelhorn připravilo ve spolupráci s Réunion des Musées Métropolitains ve francouzském Rouenu obsáhlou kulturně-historickou výstavu věnovanou fascinujícím dějinám Normanů. Po stopách Seveřanů se návštěvníci vydají na cestu ze Skandinávie do Středomoří, od pobřeží Baltského moře až po Byzanc. Dějiny Normanů (Vikingů) jsou dějinami mobility, dobývání a inovací. Sehráli rozhodující roli při utváření vývoje Evropy ve Francii, v Anglii, ve Skandinávii i na Sicílii. Přehlídka nabídne 300 mimořádných uměleckých zápůjček z významných evropských sbírek, vzácná umělecká díla a luxusní předměty, ale i zbraně a exotické obchodní zboží odrážejí kulturní výměnu mezi Orientem a Západem ve středověku. Ubytování v hotelu v oblasti Heidelbergu.

2. den: Ve čtvrtek BAZILEJ v centru města návštěva Uměleckého muzea (Kunstmuseum Basel) s mistrovskými díly Konrada Witze, Martina Schongauera, Grünewalda, Hanse Holbeina, Rembrandta, francouzských romantiků a impresionistů, Picassa a kubistů, Salvadora Dalího, Chagalla, Klea a Kandinského. Památky města - především středověká katedrála v románsko-gotickém stylu, kde se v 15. století konal Bazilejský koncil a tzv. Galluspforte je nejvýznamnějším románským sochařským dílem ve Švýcarsku a je považován za nejstarší románský figurální portál v německy mluvících zemích, stará radnice Basler Rathaus z 16. století, dnešní sídlo vlády celého kantonu, Tinguelyho fontána, stojící v místech, kde dříve bývalo městské divadlo. Noc v hotelu v Bazileji. 

3. den: BERN, staré švýcarské město s gotickou katedrálou - jeho historické jádro bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO, Umělecké muzeum (Kunstmuseum) s kolekcí děl klasiků umění 19. a 20. století a se sbírkou Paula Klea, významného učitele na Bauhausu, Městské muzeu (Bernisches historisches Museum ) originální sochy ze západního průčelí katedrály a tzv. burgundský poklad, nejcennější válečná trofej doby pozdní gotiky, mj. soubor burgundských tapiserií, které možná projektoval slavný malíř Rogier van der Weyden. Noc v hotelu v Bazileji.

4. den: Město CURYCH - celý den památky a muzea města, zejména Dům umění (Kunsthaus) díly starých mistrů a s obrazy Moneta, Picassa, Kokoschky, Chagalla, Giacomettiho, Rothka, Rauschenberga, Muncha (největší soubor jeho obrazů mimo Skandinávii) a proslavená Sbírka Bührle, soukromá vynikající kolekce nejlepších děl Maneta, Degase, Cézanna, Moneta, Renoira, Gauguina, van Gogha, Picassa a Braqua, noc v hotelu v Bazileji. 

5. den: BAZILEJ - Nadace Beyeler - slavná stavba architekta Renza Piana s vynikající sbírkou uměleckých děl Kandinského, Picassa, Moneta, Rothka, Cézanna, van Gogha, Matisse,Klea, Warhola, Bacona a děl primitních národů Afriky a Oceánie s aktuální výstavou malíře Mondriana - vedle Kupky, Kandinského a Maleviče hlavní představitel abstraktního umění. Odpoledne cesta zpět do ČR, příjezd do Prahy kolem 23.00 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 28.09.2022 - 02.10.2022

Služby Kapacita Cena
Cena zájezdu Vyprodáno! 13490 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Vyprodáno! 4990 Kč
pojištění Vyprodáno! 300 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Vyprodáno! 0 Kč
Slaný Vyprodáno! 0 Kč
Plzeň Vyprodáno! 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč, autor knihy o počátcích italské renesance Úsvit renesance.


ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • Doprava autokarem
  • 4x nocleh v hotelu
  • 4x snídaně
  • Služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • Komplexní pojištění
  • Vstupy do objektů a výstav

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU