DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Skotská pohlednice

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

Na nejznámější a nejatraktivnější místa Skotska vás zavede tento náš letecký zájezd. Nasajete neopakovatelnou atmosféru historického Edinburghu, projdete se tajemným údolím Glencoe, u jezera Loch Ness budete pátrat po záhadné vodní příšeře, projdete se po nejstarším golfovém hřišti na světě  a samozřejmě nemůžete neochutnat proslulou skotskou whisky.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: letiště  Edinburghu - Stirling.
Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu (předběžně 09:40 - 11:00).  

Po příletu se vydáte  do Stirlingu na prohlídku jednoho z nejkrásnějších hradů ve Skotsku - hradu Stirling a krátké návštěvě památníku Williama Wallace - kdo neviděl film Statečné srdce s Melem Gibsonem v hlavní roli? Ubytování v hotelu.


2. den:  Údolí Glencoe - jezero Loch Ness 

Pokračovat budete napříč skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness. Pojedete přes pochmurné vřesoviště Ranoch Moor, dorazíte k nádhernému údolí Glencoe. Dále budete pokračovat přes město Fort Augustus, kde si prohlédnete proslulý Calendonský kanál.  Dojedete do Fort Wiliam, kde se zastavíte u Neptunových schodů. Neptunovy schody jsou soustavou osmi zdymadel na Kaledonském kanále, který spojuje západní a východní pobřeží Skotska.  Pak již dorazíte k proslulému jezeru Loch Ness. Zde  si budete moci prohlédnout hrad Urquhart Castle. Navštěva palírny whisky v Glen Ord. Pokračovat  budete do města Inverness. Ubytování v hotelu.


3. den:  Napříč Skotskou Vysočinou  

 Zastavíte se u působivého hradu vévody z Atholu - Blair Castle. A také v městečku Pitlochry, kde můžete shlédnout vodní soustavu, která umožňuje tah lososů proti proudu řeky v místní přehradě a vodní elektrárně. Odpoledne dorazíte do Perthu, kde se zastavíte u Scone Palace - místě, kde byli korunování skotští králové.

Večer ubytování v hotelu v oblasti skotské Vysočiny. 


4. den: Glamis - St. Andrews - Dunfermline

Ráno se vydáte k dalšímu ze skotských monumentů - na Glamis Castle, královský hrad který patří mezi nejkrásnější objekty na skotské Vysočině.  Pokračovat pak budete  do St. Andrews. V St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města  a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa. 

Později odpoledne přijedete do  Dunfermline. Zde můžete obdivovat především katedrálu a opatství založené již v 11. století.

Ubytování v hotelu.


5. den:  Edinburgh

V ranních hodinách nejprve zamíříte k Unesco památce Forth Bridges.

Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. královskou mílí

Vydáte se i na prohlídku Holyrood Palace - oficiálního sídla královny Alžběty II. Odpoledne se budete moci pokochat návštěvou luxusní královské jachty Britannia.  Vydat se můžete i na krátkou procházku na Calton Hill, který nabízí krásnou vyhlídku na toto město

V podvečer ubytování v hotelu poblíž letiště  Edinburgh.


6. den:  Odlet ze Skotska 

 V ranních hodinách odjezd na letiště v Edinburghu. Odlet zpět do Prahy v dopoledních hodinách (předběžně 08:05 - 11:20). Přílet do Prahy kolem poledne.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

5x nocleh v hotelu ve Skotsku (různé lokality)

hotely kategorie 3*

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v hotelu (v případě objednání)

Večeře v místě ubytování individuálně, většina hotelů má vlastní restauraci. 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, 
  • malé palubní zavazadlo  (40x25x20 cm)
  • 5x nocleh v hotelu 
  • doprava mikrobusem po Skotsku
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní dopravu v Edinburghu
  • komplexní pojištění  
  • vstupy do objektů
  • zavazadlo k odbavení


POZNÁMKY

Celodenní jízdenka na veřejnou dopravu v Edinburghu stojí 3,5 GBP.


Balíček vstupnek zahrnuje vstupenky a časovou rezervaci do těchto objektů: 

Edinburgský hrad, Holyrood Palace (Edinburgh), Urquhard Castle (Loch ness), Blair Castle, Scone Palace.


Další případné vstupy: 

Hrad St. Andrews - 9 GBP