DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Portugalsko - letecky

Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V ranních hodinách (06:00) odlet z ČR do Lisabonu. Po příletu do Lisabonu zamíříte nejprve na mys Cabo da Rocca - nejzápadnější výběžek Evropy. Odtud se vydáte do Sintry. Sintra je královské letovisko, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Prohlédnout si můžete královský palác (zapsán na seznam UNESCO), zámek Pena i řadu dalších historicky cenných staveb. Večer příjezd do Fatimy, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa. Ubytování v hotelu. Pozdě večer můžete navštívit baziliku Santuário s přilehlým náměstím, které patří mezi největší na světě. 

2. den: Batalha - pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter (památka UNESCO). Alcobaca - starobylé městečko s klášterem P.Marie z 12. století, který je zapsán na seznam UNESCO. Tomar - historické město, kterému vévodí templářský hrad z 12. století, později v 15. století přestavěný na tzv. Convento de Cristo (památka UNESCO). Konvent představuje neuvěřitelně rozsáhlý komplex staveb.  Přejezd na sever Portugalska. Nocleh.

3. den: Dopoledne prohlídka přístavního města Porto, známého svým vinařstvím (portské). Coimbra - univerzitní město (druhá nejstarší univerzita v Evropě), první hlavní město Portugalska. Stará katedrála, kostel sv. Kříže, univerzita s proslulou knihovnou. Nocleh.

4. den: Dopoledne příjezd do Lisabonu. Prohlídka historického centra Lisabonu, čtvrti Alfama, náměstí Rossio, které je kulturním i společenským centrem města aj. Vydáte se rovněž  k hradu Sv. Jiří, který nabízí úžasné výhledy na město. Navštívíte in netradiční katedrálu Sé, na jejiž místě dříve stávala mešita. Odpoledne pak zamíříte do čtvrti Belém - místa, odkud vyplouvali portugalští mořeplavci na své objevitelské plavby do vzdálených zemí celého světa. Zde na vás čeká nejvýznamnější památka Lisabonu - klášter Sv. Jeronýma, ve kterém pobýval i slavný mořeplavec Vasco di Gama. Prohlédnout si budete moci také obranou věž Torre de Belém. V podvečer ubytování v hotelu v Lisabonu. Večer doporučujeme posezení v některé z typických portugalských restaurací s živou hudbou ve stylu fado.  Možná neodoláte ani projížďce historickou tramvají.

5. den: Évora - historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Odpoledne přejezd na nejnavštěvovanější portugalské pobřeží - Algarve.  Večer ubytování v hotelu v Albufeiře.

6. den: Algarve - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Procházka kolem útesů a koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Návštěva Cabo de San Vincente - nejjihozápadnějšího výběžku Evropy s majestátním majákem. Možnost plavby lodičkami kolem rozeklaného skalnatého pobřeží u Lagosu. Nocleh.

7. den: Dopoledne odjezd z hotelu  na letiště ve Faro a odlet z Fara (Algarve) do Lisabonu. Zde přestup na let do Prahy.   Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • leteckou dopravu Praha - Lisabon a zpět
 • leteckou dopravu Faro (Algarve) - Lisabon 
 • autokarová doprava v Portugalsku
 • palubní zavazadlo (8 kg)
 • 6x nocleh
 • 6x snídaně
 • 3x večeře
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • vstupné
 • zavazadlo k odbavení

POZNÁMKY

Vstupné do objektů (ceny roku 2021):

klášter Belem - 12 EUR, Coimbra - univerzita - 10 EUR, kostel sv. Kříže - 2,50 EUR, Batalha - 6 EUR, Belém Tower 60 EUR, Sintra královský palác 10 EUR, Tomar hrad 6 EUR, muzeum Évora 4 EUR, Algarve - plavba loďkami mezi útesy 15 EUR


Informace o Portugalsku.

 

Pro více informací o poznávacích zájezdech do Portugalska navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.