DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Polsko - Wroclaw

Navštivte s námi spoustu krás Wroclawi - Tumský ostrov, Staré město a jejich památky.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Ząbkowice Śląskie a Tumský ostrov
Odjezd z Prahy v 6.00 hodin. Dopoledne Ząbkowice Śląskie / Frankštejn: pozdně gotický hrad rodu Poděbradů (stavitel pražský architekt Benedikt Ried); pozdně gotický farní kostel sv. Anny s náhrobkem Karla I. Minsterberského, syna krále Jiřího z Poděbrad, a Anny Zaháňské.
Odpoledne Tumský ostrov - nejstarší část Vratislavi; od 14. století šlo o majetek vratislavských biskupů; nachází se tam arcibiskupský palác z 18. století, pět kostelů (katedrála, tři další gotické chrámy a románský kostel svatého Jiljí datovaný do roku 1240 a považovaný za nejstarší dochovanou stavbu ve městě. Důkladně si prohlédneme zejména gotickou katedrálu sv. Jana Křtitele (XIII-XV st.) a její barokní kaple (mj. díla žáků Berniniho a plastiky pražského sochaře Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa), zastávka u románského kolegiátního kostela sv. Jiljí, středověkého dvojikostela sv. Kříže a sv. Bartoloměje (XII-XIV st.), kostela Panny Marii kanovníků sv. Augustina (XIV st.) a kaple sv. Anny (XIV). Ubytování v centru města a večer volno.

2.den: Staré město krok za krokem
Celý den budeme věnovat gotickým památkám centra Starého města, uvidíme zejména gotický kostel minoritů, potom premonstrátů sv. Jakuba / Vincenta, kostel sv. Kláry  s mauzoleem vratislavských Piastovců, kostel sv. Matěje (křížovníků z červenou hvězdou), goticky kostel johannitů Božího Těla, goticky kostel sv Doroty (bosých augustiniánů, fundace Karla IV),  jezuitský kostel a univerzita Leopoldina (na pozůstatku císařského hradu Karla IV) kostel sv. Vojtěcha (dominikanů), farní kostel sv. Máří Magdaleny a slavnou středověkou radnici a srdce města - Rynek. Večer volno.

3.den: Národní muzeum a Hala století
Dopoledne navštívíme Národní muzeum (Muzeum Narodowe we Wrocławiu) s mimořádnou sbírkou středověkého sakrálního umění - řada cenných obrazů a soch z Prahy doby Karla IV. a Václava IV., odpoledne Hala století (Jahrhundertehale, památka UNESCO) mimořádně významné dílo moderní architektury, hala byla postavená v letech 1912-1913 podle projektu Maxe Berga jako památník ke stému výročí vítězství nad Napoleonem v bitvě u Lipska, Pavilon čtyř kopuli a WUWA (Wohnungs- und Werkraumausstellung) - vzorné funkcionalistické sídliště z roku 1929. Odjezd z Vratislavi kolem 16.00 hodin, příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 04.08.2022 - 06.08.2022

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Vyprodáno! 4990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Vyprodáno! 1850 Kč
Komplexní pojištění Vyprodáno! 180 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Vyprodáno! 0 Kč
Slaný Vyprodáno! 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování 3*/4* hvězdičkový hotel v pěší dostupnosti centra Starého města.

PODROBNÝ POPIS

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč a Prof. PhDr. Bogusław Czechowicz, Dr. Historik umění a historik Czechowicz je mimořádným znalcem Vratislavi, kterou považuje za druhé mocenské centrum v Českém království. Napsal řadu publikací o dějinách a kultuře Českého království i zasvěceného uměleckohistorického průvodce Vratislaví.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • Doprava autokarem
  • 2x nocleh v hotelu
  • 2x snídaně
  • Služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • Komplexní pojištění
  • Vstupy do objektů a výstav

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU