DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Pařížské otevření katedrály Notre-Dame a předvánoční výstavy

DALŠÍ INFORMACE

 • Paříž - město na Seině
  Paříž - město na Seině Paříž (http://www.paris-anglo.com), město superlativů a očekávání. Co ještě říct k tomu, co už bylo nesčetněkrát řečeno. Snad jenom...
 • Francie
Dne 8. prosince 2024 se uskuteční první slavnostní mše v nově zrekonstruované pařížské gotické katedrále Notre-Dame. Znovuotevření Notre-Dame se slaví od 8. do 15. prosince. Zájezd bude speciálně věnován pařížské gotice a důkladnému seznámení s pařížskou Notre-Dame a jejím významem v dějinách umění i v historii Francie. Program speciálně připravil historik umění Peter Kováč, autor knih o gotické Paříži a francouzských katedrálách. Zájezd je spojen i s návštěvou nejvýznamnějších výstav výtvarného umění v Paříži.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Kolem poledne odlet (12:25 - 14:15) z Prahy do Paříže. Dále transfer z letiště a ubytování v hotelu.

2. den - 3. den: Dopoledne bude věnováno speciálnímu umělecko-historickému programu, který se týká katedrály Notre-Dame a pařížskému gotickému umění. Odpoledne je vyhrazeno pro návštěvy muzeí a výše uvedených výstav.

4. den: Později odpoledne transfer na letiště a odlet (20:15 - 21:55) zpět do Prahy. 

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 11.12.2024 - 14.12.2024

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Na dotaz 19990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Na dotaz 5990 Kč
Komplexní pojištění Volno 320 Kč
Zavazadlo k odbavení (max. 20 kg) Volno 1990 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* Ibis La Villete, Paris

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v hotelu.

PODROBNÝ POPIS

Výstavy, které navštívíme:

Centrum Pompidou, hlavní stánek milovníků moderního umění, připomíná výstavou Surrealismus 100 let od doby, co André Breton publikoval Surrealistický manifest. Zrodilo se tak literární a výtvarné hnutí, které dnes oslovuje milióny zájemců o umění. Ke stému výročí připravilo Centre Pompidou velkou mezinárodní výstavu, která nabídne tvorbu malířů a fotografů jako byl Max Ernst, Giorgio de Chirico, Salvador Dalí, Joan Miró, Man Ray, Toyen nebo René Magritte.

Musée Cluny, věnované francouzskému středověku, nabídne speciální výstavu věnovanou gotickému sochařství 12. - 14. století, přímo související s původní výzdobou pařížské katedrály Notre-Dame. Vystaveny budou i nově objevené plastiky, nalezené v souvislosti s restaurováním katedrály po jejím požárů. Expozice nabídne nový pohled na pařížské gotické umění v době jeho největší slávy.

Musée Orsay proslulé svojí stálou sbírkou umění 2. poloviny 19. století, připravuje rozsáhlou přehlídku malířské tvorby Gustava Caillebotta, který společně s Monetem, Pissarem, Degasem a Renoirem patřil mezi nejvýznamnější představitele impresionismu. Patřil mezi organizátory legendární 1. výstavu impresionistů v Paříži v roce 1874. Výstava je významnou součástí oslav letošního 150 jubilea vzniku impresionismu.

Louvre Museum nabízí speciální výstavu věnovanou motivu šaška, herce a blázna ve středověkém umění. Přes 300 exponátů, od drobných sošek ze slonoviny a bronzu až po deskové obrazy a tapiserie nabídne unikátní pohled do světa kultury na královských a vévodských dvorech od 12. do 15. století.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Paříž a zpět
 • palubní zavazadlo (max. 8 kg)
 • transfery autokarem v Paříži (letiště - hotel - letiště) 
 • 3x nocleh v hotelu 3* 
 • 3x snídaně 
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • zavazadlo k odbavení
 • vstupné do navštívených objektů
 • místní dopravu
 • místní poplatek (5,2 EUR / osoba / noc) platí se na recepci hotelu

POZNÁMKY

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s historikem umění a uměleckým publicistou PhDr. Peterem Kováčem, autorem série knih o gotickém a renesančním umění v Evropě.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU