DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Paříž a její umělci, letecky

Zájezd bude věnován Alfonsu Muchovi a jeho pobytu v Paříži. Malíř do Paříže přijel poprvé v roce 1887 a rok tu studoval na výtvarné Akademii Julian. Poté se začal živit jako ilustrátor pro zdejší časopisy a nakladatelství. Svůj původní pařížský ateliér měl v Rue de la Grande Chaumiére. Ten byl však malý a brzy mu nevyhovoval. V domě v ulici Val-de-Grace Mucha žil a pracoval v letech 1896 až 1903. Přestěhoval se do něj poté, co rok před tím vytvořil svůj první plakát pro Sarah Bernhardtovou a stal se uznávaným tvůrcem. Slavná herečka s ním uzavřela šestiletý kontrakt na své plakáty. V sousedství nového Mistrova ateliéru byla tiskárna, kde pak realizoval mnohé svoje zakázky. U Muchy se scházela vybraná společnost, výtvarníci, vědci i spisovatelé. Dochovala se fotografie malíře Paula Gauguina, který tu je jen v saku a bez kalhot hraje na harmonium. Vydáme se krok za krokem po Muchových stolách a navštívíme i ateliéry jeho přátel a vrstevníků. Program s historikem umění Dr. Petrem Kováčem připravuje vnučka Alfonsem Muchy, Jarmila Muchová - Plocková.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Kolem poledne odlet z Prahy do Paříže (předběžně 12:25 - 14:15). Odpoledne transfer z letiště a ubytování v hotelu.

2. den - 3. den: Každý den bude vždy dopoledne věnováno uměleckohistorickému tématu Mucha v Paříži a odpoledne pařížským výstavám - společně navštívíme výstavy v Muzeu Louvre a v Muzeu Marmottan, ostatní výstavy jsou součástí individuálního programu.

4.den: Kolem poledne transfer na letiště a odlet zpět do Prahy (předběžně 15:00 - 16:45).

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Paříž a zpět
  • palubní zavazadlo (max 8 kg)
  • transfery autokarem v Paříži (letiště - hotel - letiště) 
  • 3x nocleh v hotelu 3* 
  • 3x snídaně 
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • zavazadlo k odbavení
  • místní dopravu
  • místní poplatek (2 Eur / osoba / noc, platí se na recepci hotelu)

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdukomplexní pojištění1/1 pokojzavazadlo k odbavení
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

hotel 3*: Ibis La Villete, Paris

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v hotelu.

PODROBNÝ POPIS

Předvánoční Paříž jako tradičně nabízí velmi zajímavé uměleckohistorické výstavy, které máte možnost si během zájezdu prohlédnout. Muzeum Louvre nabízí rozsáhlou výstavu věnovanou zátiší v dějinách umění od starověku do současnosti. Louvre před padesáti lety proslavila podobná výstava, kterou uspořádal Charles Sterling a katalog k ní je dodnes vydáván. Současná výstava přímo navazuje na tuto Sterlingovu výstavu a poskytne široké panoráma tématu zátiší ve světovém malířství. Nejslavnější výstavní síň světa Grand Palais nabízí výstavu věnovanou Benátkám. Podle legendy toto město bylo založeno v roce 421 a k výročí 1600 let vznikla tato výstava, která nabízí digitální rekonstrukce nejvýznamnějších staveb města. Unikátní digitální materiál, získaný během průzkumu v roce 2021, umožňuje nový pohled na město a jeho architekturu. Imprese, východ slunce je obraz francouzského impresionistického malíře Clauda Moneta. Název impresionismus byl odvozen od jména tohoto obrazu. Ke 150. výročí tohoto přelomového dílu, které vzniklo v roce 1872, pořádá Muzeum Marmottan speciální oslavnou výstavu. Muzeum středověku Musée de Cluny nabízí rozsáhlou bilanci gotického umění v jihozápadní Francii pod názvem Toulouse 1300 - 1400. Muzeum Picasso připravuje obsáhlou tematickou výstavu Maya Ruiz-Picasso, která je věnována uměleckým dílům, jež vznikla z malířova okouzlení svojí dcerou.

Balíček vstupů M+L: Jedná se o příplatek časových vstupenek do Muzea Marmottan Monet a Muzea Louvre.

POZNÁMKY

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s historikem umění a uměleckým publicistou PhDr. Peterem Kováčem, autorem série knih o gotickém a renesančním umění v Evropě.