DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Nepál, Chitwan a Pokhara

 • Himaláje

DALŠÍ INFORMACE

 • Typy zájezdů
  Typy zájezdů Do Nepálu nabízíme 2 základní  typy zájezdů. Tzv. expedice jsou zájezdy určené pro individuální klienty a nejsou doprovázeny českým průvodcem.
 • Nepál

Tento program vám vedle poznání Káthmándú a přilehlých královských měst nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka. 

Zájezd s českým průvodcem!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ve večerních hodinách sraz účastníků na letišti v Praze, odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem v Dubai. 
2. den: V podvečer přílet do Káthmándú. Transfer do hotelu (v centru Kathmandu - čtvrti Thamel) a ubytování.   Krátké večerní seznámení s centrem Káthmándú / čtvrtí Thamel.
3. den: Dopoledne procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.

Odpoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera.
Dále přejezd k Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

4. den: Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a Chandragiri.  

Nejprve se dopoledne vydáte na předměstí Kathmandu, kde se nachází kopec Chandragiri. Lanovka na kopec Chandragiri nabízí výhledy na okolní velehory. Lanovka byla vybudována v roce 2016 a horní stanice lanovky leží v nadmořské výšce 2551 metrů. Nachází se zde rovněž hinduistický chrám Bhaleswhor Mahadev. Možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). 

Bhaktapur, ležící cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města.

5. den: Ráno transfer z Káthmándú  do Chitwanu.  Cesta trvá cca 6 hodiny. Odpoledne ubytování v hotelu v Chitwanu.
6. den: Chitwan. Individuální program dle vlastního výběru. Nabízí se: safari na hřbetě slonů, pozorování nosorožců, tygrů bengálských a divokých slonů. Pěší safari pralesem. Výlet na kanoích po řece s pozorováním krokodýlů, exkurze do záchranné stanice divokých slonů.

7. den: Dopoledne odjezd z Chitwanu do Pokhary (přejezd cca 6 hodin). Po cestě  zastávka v Bandipuru - malé tradiční horské vesničce, která nabízí výhledy na himalájské vrcholky. Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa.

8.- 10. den: Volno v Pokhaře. 

Během těchto volných dní můžete navštívit některé zajímavosti v Pokhaře. nabízí se:

Ranní vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem cca ve výšce 1500 m n. m. Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). 

Doporučujeme zamířit rovněž k vodopádům Davis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor

Můžete se též vydat k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem a nabízí nádherné výhledy na celé panoráma Himalájí v oblasti Annapurny s jezerem Phewa a Pokharou. 

Nebo si půjčit loďku a projet se po jezeře Phewa.


11. den: Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú. Za jasného počasí se můžete kochat výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu. Cesta trvá cca 10 hodiny. V podvečer ubytování v hotelu v Káthmándú.

Pozn: Zpáteční cestu je  možné absolvovat i letecky. Cena letenky Pokhara - Kathmandu se pohybuje kolem 120  - 130 USD (= cca 3000 Kč). Doba letu cca 30 minut.

 
12. den: V ranních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do Prahy. Při odletu z Kathmandu, za jasného počasí, se můžete na rozloučenou s Nepálem kochat nádherným panoramatem himalájských osmitisícovek.  
Přílet do ČR ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 05.03.2024 - 16.03.2024

Služby Kapacita Cena
základní cena Volno 56990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Volno 5990 Kč
Celodenní výlet Bhaktapur a Chandragiri Volno 790 Kč
Let kolem Everestu (fakultativně), cca 230 USD Volno 0 Kč
Let Pokhara - Káthmándú Volno 2800 Kč
Komplexní pojištění Volno 1920 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Odlet Praha Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Thamelu / Káthmándú. Nejčastěji hotel Thamel Grand.

Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Tara.

Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

 

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně hotelového ubytování.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).

Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Bhaktapur - 1800 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

Chandragiri (jízdné lanovkou) - 22 USD


Aktivity v Chitwanu se platí na místě. Orientační ceny:

Sloní safari - cca 30 USD

Krmení slonů - cca 10 USD

Koupání se slony - cca 5 USD

Jeep safari - cca 30 USD

Jízda na slonu - cca 100 USD

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava do Káthmándú a zpět, včetně letištních tax 
 • 4x nocleh v hotelu 3* v Káthmándú 
 • 4x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře 
 • 2x nocleh  v Chitwanu
 • 9x snídaně (Káthmándú, Pokhara, Chitwan)
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Káthmándú
 • transfery v Káthmándú (Pašupatinath, Swoyambhu)
 • transfery autem z Káthmándú do Pokhary a zpět 
 • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 30 USD
 • místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)

POZNÁMKY

Let s přestupem v Dubai nebo v Doha.

V základní ceně zájezdu je kalkulována cena letenky ve výši 24.000 Kč. V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky, nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení. Organizace prvních 2 dní zájezdu, stejně jako poslední 2 dny zájezdu závisí na přesném leteckém spojení.

V případě čekání na přestupu delším než 12 hodin, je zjištěn tranzitní nocleh.


Časový posun v Nepálu: zimní + 4.45 hodiny / letní + 3.45 hodiny.

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zdeOBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU