DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Nepál a štíty Himalájí se zastávkou v Dubai

DALŠÍ INFORMACE

Tento zájezd vám vedle poznání Káthmándú a přilehlých královských měst s řadou Unesco památek nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka.  Spatříte vrcholky nepálských osmitisícovek pohodlně, bez složitých horských výstupů. Při zpáteční cestě se pak zastavíte i v Dubai.

Zájezd s českým průvodcem!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Sraz účastníků na letišti v Praze, odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem. Na vyžádání je možný odlet též z Vídně.

2. den: Přílet do Káthmándú, transfer do hotelu (v centru Káthmándú - čtvrť Thamel) a ubytování.

3. den: Dopoledne procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.

Odpoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera. Dále přejezd k Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

4. den: Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a NagarkotNagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Dostanete se až do výše 2150 metrů, spatříte vrcholek jedné z osmitisícovek - Sisha Pangma (8027 m) i dalšího velikána - Langtang (7246 m). Za dobré viditelnosti pak můžete spatřit i vrcholek Mount Everestu.   Bhaktapur, ležící cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Prohlednete si mj. palác PACHPANNA JHYALE ("Palác 55 oken"), pozlacenou vstupní branou LU DHOWKA ("Golden Gate") či pětipatrový chrám BHAIVARA NATH. Bhaktapur je rovněž významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města. V podvečer návrat zpět do Káthmándú.

5. den: Po snídani transfer z Káthmándú do Pokhary.  Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa. V podvečer procházka podél jezera Pheva po tzv. "Lakeside" promenádě. A dále centrem Pokhary s množstvím obchůdků a restaurací.

6. den: Časně ráno (fakultativně pro zájemce) vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem ve výšce 1610 m (počítejte s cca 30 minutovým mírným stoupáním na vrcholek). Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). Odpoledne doporučujeme zamířit k vodopádům Devis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor. Můžete se též vydat k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem. Nebo si půjčit loďku a projet se po jezeře.

7. den: Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú. Po cestě zastávku v  Bandipuru - malém tradičním horském městečku, které nabízí jak unikátně dochovanou newarskou architekturu, tak i výhledy na himálajské vrcholky. Za jasného počasí je možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu (8167m), Annapurnu.  Cesta trvá cca 8 hodin. Odpoledne ubytování v hotelu v Káthmándú.

8. den: Dopoledne návštěva Patanu. Patan je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Káthmándú. Centrem města je opět Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. Odpoledne odlet z Káthmándú do Dubaie. Večer ubytování v hotelu v centru Dubaie.


9. den: Dopoledne prohlídka Dubaie. Můžete navštívit oblíbené trhy, vydat se na pláž  nebo si prohlédnout jednu z největších budov světa - Burj Khalifa. V podvečer odlet z Dubaie do Prahy. Přílet ve večerních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 05.11.2023 - 14.11.2023

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 47990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Celodenní výlet Bhaktapur a Nagarkot Volno 790 Kč
Let kolem Everestu (fakultativně), cca 210 USD Volno 0 Kč
komplexní pojištění Volno 1170 Kč
příplatek: pokoj 1/1 Volno 4990 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Odlet Praha (základní cena) Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Thamelu / Káthmándú. Nejčastěji hotel Grand Thamel nebo Garden Home.

Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Bougainvillea nebo Stupa.


Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně pobytu.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).


Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 350 - 600 NR (70 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

V rámci pobytu v Káthmándú můžete využít nabídky doplňujících fakultativních výletů:

Vyhlídkový let kolem Everestu. Předběžná cena 210 USD zahrnuje dopravu z hotelu na letiště a vlastní vyhlídkový let. Platba na místě (v USD), rezervace před odletem zájezdu nutná!

Celodenní výlet Bhaktapur a Nagarkot.  Cena 690 Kč. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). V ceně výletu není zahrnuto vstupné do památkové rezervace Unesco v Bhaktapuru (1500 NR).


Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Patan - 1000 NR

Bhaktapur - 1500 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Sarangkot / Pokhara - 50 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava do Káthmándú a zpět, včetně letištních tax
 • 1x tranzitní nocleh v Dubaji
 • 4x nocleh v hotelu 3* v Káthmándú 
 • 2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře 
 • 6x snídaně
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Dubaji a v Káthmándú
 • transfery autem z Káthmándú do Pokhary a zpět 
 • transfery v Káthmándú (Pašupatinath, Swoyambhu)
 • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 30 USD
 • místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)

POZNÁMKY

Nejvýhodnější spojení nabízí aktuálně letecká společnost Fly Dubai, případně Qatar Airways či Emirates. Let do Káthmándú trvá cca 11 hodin (+ čas na přestup).

V základní ceně zájezdu je kalkulována cena letenky ve výši 20.000 Kč. V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení.

Program prvních a posledních dní zájezdu může být upraven v návaznosti na aktuální letecké  spojení.

Časový posun v Nepálu: zimní +4.45 hodiny / letní +3.45 hodiny.

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zdeOBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU