DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Maroko letecky (fly and drive)

V Maroku na vás čekají rozmanitá královská města, rozpálená Sahara, pouštní oázy i vysoké pohoří Atlas.
Ale také dlouhé písečné pláže Atlantiku, pestré arabské bazary a tajuplné uličky starých Medin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 21.12.2024 - 28.12.2024

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu
[podrobnosti]
Volno 46990 Kč
3. osoba Volno 45990 Kč
4. osoba Volno 45490 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění Volno 1120 Kč
palubní zavazadlo 8 kg Volno 1590 Kč
zavazadlo k odbavení 12 kg Volno 1490 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Dopoledne odlet z Prahy do  Maroka. Přílet do Agadiru, vyzvednutí auta a odjezd do Marrakeše (250 km). Ubytování v hotelu v Marrakeši ve večerních hodinách.

2. den: Po snídani doporučujeme se vydat na prohlídku Marrákeše. K nejzajímavějším památkám  města patří: Mešita Koutoubia, která má 77 m vysoký pískovcový minaret. Jedná se o nejslavnější sakrální stavbu z doby říše Almohádovců, jejíž základní kámen byl položen již roku 1158. Palác Bahia s nádhernou štukovou výzdobou a cedrovými dřevořezbami, kde se mimo jiné nachází i známé Saadské hrobky. Zahrady Agdal, které jsou plné citrusů, fíků, meruněk, granátového jablka a olivovníků. Vynechat byste neměli ani  návštěvu staré čtvrti - Mediny, kde budete procházet bludištěm uliček a malých náměstíček. Prohlídku města doporučujeme zakončit na náměstí Jama al-Fnaa (Unesco). 

Odpoledne přejezd do Ouarzazate (cca 200 km).
Čeká vás cesta přes Vysoký Atlas, nejvyšší hory severní Afriky. Když překročíte pohoří Atlas,  čeká vás  město s příznačným názvem "Brána do pouště" neboli OUARZAZATE. Město ve výši více než 1000 metrů, stojí na rozhraní Atlasu a Sahary. Po cestě jistě neodoláte navštívit vesničku (ksar) Air Ben Haddou, kde se natáčely velkofilmy jako Mumie, Království Nebeské, Hanna, Gladiátor, ale i Hra o trůny.

3.den: Dopoledne se již vydáte na cestu do nitra Sahary. Chladný vzduch pohoří Atlas pomalu vystřídají pouštními písky rozpálený saharský vzduch. Než dojedete do nitra Sahary zastavte se  v malém ráji - kaňonu TODRA. Obrovské řeky, které kdysi tímto územím protékaly, připomínají už jen kaňony, které vyryly do skal. Doporučujeme příjemnou procházka kaňonem, který patří mezi nejkrásnější místa země.
Odpoledne příjezd do ERFOUD: oázy v poušti Sahara, jejíž okolí připomíná krajinu na Marsu. Ne nadarmo se právě zde simulují podmínky života na této planetě.
Ubytování v Erfoudu (denní přejezd cca 300 km).

4.den: Opustíme poušť Sahara a vydáme se na sever, přes neustále se měnící krajinu. Poušť vystřídá zeleň a tunelem legionářů se dostaneme do druhého královského města na naší cestě. Už večer budeme plní očekávání pozorovat život ve FÉS. Ubytování v hotelu ve Fesu (přejezd cca 420 km).

5.den: Dopoledne prohlídka města Fez. Město Fez bylo založeno v 9. století a je domovem nejstarší univerzity na světě. Celé město včetně jeho nejstarší části - Medina Fez el Bali je zapsáno ve světovém dědictví UNESCO. Vydáme se na objevování spletitého labyrintu uliček Mediny, prohlídneme si zde mozaikovou kašnu Nejjarine a nejznámější svatyni v zemi, kde je uložená hrobka vládce Moulay Idriss II.  Poté můžete pokračovat úzkými uličkami, které vedou židovskou čtvrtí Mellah až na předměstí, kde se nachází  Královský palác. Z opevnění paláce se vám naskytne neopakovatelný výhled na celé město.
Odpoledne krátký přejezd (cca 65 km)  do dalšího města - Meknes. Meknes je  bývalé královské města za doby vlády Moulay Ismaila, který toto město vybudoval. Meknes je známé jako město stovek minaretů a je zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Určitě si prohlídnete  zachovalou městskou bránu Bab Mansour, která je architektonicky nejhodnotnější v Meknesu. Dále pak  mauzoleum vládce Moulay Idriss a náměstí El Hedhim. Přenocování v hotelu v oblasti Meknes.

6.den:  Dnes budete pokračovat do hlavního města země, do Rabatu. Po odjezdu z Meknes si můžete udělat krátkou odbočku do Voubilis - nejzachovalejšího antického města v Maroku. V Rabatu vás může zaujmout královský palác, mauzoleum Mohammeda V, antické ruiny Chellah a Hassanova věž. Projděte se uličkami středověké pevnosti Kasbah of Udayas i přilehlými zahradami.

V podvečer  přejezd do Casablancy (celkem za den 250 km). Ubytování  v Casablance.  

7.den: Dopoledne prohlídka  Casablancy. Casablanca je největší město a přístav Maroka. Je zároveň nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka. Zde budeme mít možnost vidět např. elegantní bulváry francouzské koloniální čtvrti Nouvelle, náměstí Mohameda V, centrální tržiště, čtvrť Habbous, moderní rezidenční a pobřežní čtvrť Anfa, třídu Ain Diab a poté největší mešitu v Maroku - mešitu Hassana II (pohled zvenčí). 

Odpoledne pokračování v cestě  do Marrakeše  (250 km). Přenocování v hotelu v Marrakeši.

8.den:  Dopoledne přejezd na letiště do Agadiru a odlet zpět do ČRUBYTOVÁNÍ, POKOJE

Cena zájezdu je kalkulována pro min. 2 osoby, které jsou ubytovány v 2-lůžkovém pokoji.

V případě účasti 3 osob je zajišťován 3.lůžkový pokoj.

V případě účasti 4 osob jsou zajišťovány dva 2-lůžkové pokoje.

PODROBNÝ POPIS

Co je Fly and Drive zájezd?
Poznávací zájezd pro individuální cestovatele se zajištěnými službami - letenkou, hotely a
zapůjčením automobilu.
Váš itinerář je připraven tak, že vám nabízí možnost poznat nejzajímavější místa v dané destinaci, ale zároveň vám ponechává dostatek volnosti na vlastní přání a nápady, kam se zde ještě vydat.

Potřebné doklady k zapůjčením vozu:
- Platný řidičský průkaz
- Platební karta

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letenku Praha - Agadir a zpět
  • malé palubní zavazadlo
  • 7x nocleh v hotelu 3* nebo 4*
  • 7x snídani
  • pronájem vozu na 7 dní
  • podrobný itinerář k trase zájezdu


ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

PHM a dálniční poplatky

místní poplatek (zpravidla 1-2 Eur / osoba / noc), platí se na recepci hotelu

POZNÁMKY

Při objednání zájezdu je potřeba uvést, kdo bude hlavním řidičem (tato osoba musí být zároveň i držitelem kreditní karty).


Cena za zájezd Fly and Drive je kalkulována pro 2 osoby. Je možné se ale zájezdu zúčastnit i jako jednotlivec. V tomto případě je k základní ceně účtován ještě příplatek, a to ve výši 50% ze základní ceny.  


Letecká společnost Eurowings nabízí 3 varianty zavazadel:

- malé palubní zavazadlo (40x20x25 cm), v ceně zájezdu

- palubní zavazadlo 8 kg (55x40x20 cm), za příplatek

- zavazadlo k odbavení 12 kg, za příplatek


Upozornění: Cena zájezdu se může změnit dle aktuální dostupnost a cen letenek a hotelů.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU