DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Madeira - velký okruh

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

 • Portugalsko
  Portugalsko Portugalsko je jedním z nejstarších národních států v Evropě. Naleznete tu významné historické památky, archeologická naleziště, která...
Zveme Vás na hornatý portugalský ostrov, ležící 700 km na západ od Maroka a 960 km od Lisabonu. Je protkán množstvím zavlažovacích kanálů - levád, podél nichž vedou turistické stezky s nádhernými výhledy zejména na Atlantik. Při první vycházce kamkoliv zjistíte, že se mu právem říká ostrov "věčného jara". Všude Vás totiž provází místní flóra, kvetoucí téměř celý rok. Výlety do hor a koupání v Atlantiku můžete doplnit popíjením madeirského vína. Mimořádně příznivé jsou zdejší klimatické podmínky. Průměrná teplota vzduchu v zimě neklesá pod 16°C a hlavně v létě nevystupuje nad 26°C. Teplota vody v létě je v rozmezí 20°- 22°C. Ostrov přímo vybízí turistu, aby ho přiletěl prozkoumat a zažít. Jestli jste teď dostali chuť ostrov prochodit, kochat se výhledy nejen od levád, ale i z horských masivů, koupat se v oceánu - poznat přírodní krásy ostrova - je tento program zájezdu ušit na míru právě Vám.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy kolem poledne, přílet na Madeiru k večeru; ubytování v MACHICU na 3 noci; zde možnost koupání na písčité pláži.

2. den: Půjdete podél levády DO CANIÇAL, vinoucí se úbočím z vesničky Maroços, odkud vyrazíte. Úzké údolí se postupně rozevírá v široké, výhledny na malá políčka vystřídají pohledy na celé Machico s Atlantikem v pozadí. Po cestě se jistě zastavíte v místním baru na kávu, pivo či zmrzlinu. Pojedete na vyhlídku Pico do Facho - výhled na jihovýchodní pobřeží.

Pro zájemce sestup z Pico do Facho do Caniçalu s výhledy na poloostrov São Lourenço. V Caniçalu možnost koupání.

3. den: Zamíříte do nejvyšších hor a vystoupíte na "střechu Madeiry"; přes Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO a dále je na výběr:

VARIANTA A: kdo ujde více - půjde cestou skrz několik tunelů pod druhou nejvyšší horou ostrova PICO DAS TORRES, projdete místy s divokými rozsedlinami a přes hřeben dojdete až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo; cesta až sem trvá skoro 3 hodiny a je poměrně náročná vzhledem k převýšení.

VARIANTA B: podstatně méně náročná varianta je přejezd busem na vyhlídku ACHADA DO TEIXEIRA na severní straně a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horou, dále už zase společně výstup na PICO RUIVO - nejvyšší hora ostrova; zajímavé pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí a na severní i jižní Atlantik; na vrcholu budete krátce po poledni, kdy se k Vám již začnou stahovat mraky, které odpoledne většinou zahalují nejvyšší pohoří ostrova; návrat k busu na vyhlídku Achada do Teixeira; SANTANA - vesnice s typickými lidovými domky ve tvaru písmene "A" s rákosovou střechou.

4. den: Navštívíte východní část Madeiry; PONTA DE SAO LOURENCO - skalnatý poloostrov téměř bez porostu, projdete po úzkém hřebeni, který je omýván oceánem ze dvou stran, až k farmě Casa do Sardinha; možnost výstupu na kopec nad farmou s výhledem až k majáku; pro zájemce koupání na malé oblázkové pláži; návrat k busu; PRAINHA - koupání na přírodní pláži s černým pískem; po staré cestě po severním pobřeží dojedete do PORTO MONIZ, kde strávíte 4 noci

5. den:
Vyjedete na náhorní planinu PAUL DA SERRA s krásnými výhledy na severní i jižní pobřeží, tam na Vás čekají 2 celodenní výlety; dnes sestoupíte do samoty RABACAL - pěšky podél levády DO RISCO k vodopádu RISCO; dále podél levády 25 FONTES až k jezírku 25 FONTES; možnost osvěžující koupele v malém jezírku; zájemci o delší variantu sestoupí o 120 m níže k levádě DA ROCHA VERMELHA a půjdou až k místu, kde leváda přitéká tunelem, i zde Vás zve ke koupeli tůňka, cesta zeleným porostem Vás přivede k 1,5 km dlouhému tunelu, půjdete jím skoro 30 min a dostanete se na jižní stranu ostrova, tam se sejdete s těmi, kteří šli kratší cestou a prošli kratším, jen 800 m dlouhým a pohodlnějším tunelem a společně dojdete k busu (celkem 3,5 -  4,5 hodiny - dle zvolené varianty i s koupáním a odpočinkem); FANAL - projdete se kolem starých vavřínů s vyhlídkou na severní pobřeží; RIBEIRA DE JANELA - zastávka na pobřeží s výhledem na rozeklané skalní útvary v moři. 

6. den:
Na náhorní planině PAUL DA SERRA vystoupíte na vyhlídku BICA DA CANA s výhledem na nejvyšší hory; sestoupíte na sever klikatou kamenitou cestou k levádě DO NORTE - podle této levády půjdete skoro 2 hod. skrz 4 tunely až do průsmyku ENCUMEADA, kde se občerstvíte madeirským likérem poncha v obchůdku s korkovým zbožím; účastníci kratší varianty Vám půjdou z Encumeady naproti; na zpáteční cestě si prohlédnete městečko SAO VICENTE na severním pobřeží a den zakončíte koupáním v lávových jezírkách s mořskou vodou v místě vašeho ubytování v Porto Moniz (3 min. chůze od hotelu). 

7. den:
Odjedete k levádě RIBEIRA DA JANELA - jedná se o krásnou a málo navštěvovanou levádu; projdete celkem 10 tunelů tam i zpět; nejdelší tunel měří 1200 m - půjdete jím téměř 30 minut (v tunelu vodní sprška), celkem max. 7 hodin i s odpočinkem "na otočce" - čelovky nutné; protože se budete vracet stejnou cestou zpět (jinak to zde ani nejde), můžete svoji cestu podle levády kdykoliv ukončit, jít zpět a počkat na ostatní v místním baru. 

8. den:
Pojedete podél západního pobřeží Madeiry; zastavíte se na nejzápadnější vyhlídce nad Atlantikem u majáku PONTA DO PARGO, v malém přístavu PAUL DO MAR, v RIBEIRA BRAVA - pobřežní město sevřené v hlubokém údolí, možnost koupání; navštívíte CABO GIRAO - 580 m vysoký útes nad mořem s výhledem na jižní pobřeží; navštívíte rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami; pěšky podle levády DOS PIORNAIS - leváda prochází banánovými políčky a následuje úsek vytesaný ve skále s krátkými tunýlky; dojedete do FUNCHALU - hlavního města, kde strávíte poslední 3 noci. 

9. den:
Začnete den na tržišti ve FUNCHALU; prohlédnete si botanickou zahradu; vyjedete do MONTE do výšky 600 m n. m., kde se podíváte do kostela, kde odpočívá poslední rakousko-uherský císař (a také poslední český král) Karel I. Habsburský, zájemci se projedou na saních, známé místní atrakci; pojedete do průsmyku EIRA DO SERRADO - nahlédnete do divokého strmého údolí; pěší sestup do městečka CURRAL DAS FREIRAS, založeného jeptiškami, které se zde skrývaly před piráty; možnost ochutnávky likérů a místní speciality - pražených kaštanů; projdete se starou rybářskou čtvrtí ve Funchalu. 

10. den:
 Podél levády CALDEIRA VERDE dojdete skrz 4 tunely do Caldeira Verde za necelé 2 hod., ze strmých skal padá vodopád do jezírka, zvoucího k osvěžující koupeli; delší varianta pokračuje po levádě CALDEIRA DO INFERNO, tedy ještě 1 hod. skrz několik tunelů, některé mají "okna", minete dva vodopády, které padají do úzké soutěsky mezi dvěma tunely s lávkou a dojdete až do Caldeira do Inferno, tady cesta končí, zážitek to je silný; návrat stejnou cestou pro obě varianty; zastávka v městečku PORTO DA CRUZ na severním pobřeží; možnost koupání. 

11. den:
Odlet z Madeiry odpoledne, přílet (v cca 22 hod.) do Prahy.

PODROBNÝ POPIS

 • po ostrově se budete každý den dopravovat menším busem
 • turistický program má vždy 2 varianty (kratší a delší), pokud nebudete chtít nemusíte se ho účastnit, můžete zůstat na hotelu, či se jít koupat
 • budete bydlet postupně na třech různých částech ostrova
 • téměř denně budete mít možnost vykoupat se v Atlantiku a po návratu na hotel si koupit potraviny, někdy i hotové teplé jídlo - to vše za ceny skoro jako u nás doma

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Madeira a zpět, včetně letištních tax
 • doprava dle programu minibusem
 • 10x ubytování v hotelech či penzionech (2-lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením)
 • 10x snídani
 • služby českého průvodce
 • ochutnávka madeirského vína

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • pojištění
 • vstupné (orientačně): botanická zahrada 6,5 EUR, jízda na saních ve čtvrti Monte (35 EUR za 2 osoby)
 • večeře - cena cca 10 - 15 EUR/os./ den