DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Léto v jižních Čechách s výletem do Rakouska

DALŠÍ INFORMACE

  • Jižní Čechy
    Jižní Čechy Kraj po staletí spravovaný lidmi v souladu s nároky přírody, svou krásou překvapí každého návštěvníka. Kdo přijede za historickými...

Jižní Čechy se staly v minulosti sídlem mnoha slavných šlechtických rodů. Tento zájezd vám tak připomene slavnou historii mnoha měst, hradů, zámků i lidí. Projdete se místy, kterými se procházeli Petr Vok z Rožmberka či Jan Žižka z Trocnova. A podíváte se i přes hranice k sousedům, s kterými nás také mnoho spojuje. 

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Ráno odjezd z Prahy do Jižních Čech. Dopoledne zastávka na jednom z nejkrásnějších českých zámků - Hluboké nad Vltavou. Hluboká byla původně postavena jako strážní královský hrad a prošla držením několika desítek rodů, až nakonec v roce 1661 skončila na téměř tři sta let v držení Schwarzenbergů. Původně barokní zámek byl v 19. století přestavěn do novogotické podoby a stal se reprezentačním sídlem rodu Schwarzenberků.  
Po poledni pak přejedeme do nedalekých  Českých Budějovic. Zde nás čeká prohlídka pivovaru Budvar a historického centra města, kterému dominuje známá Černá věž. Večer ubytování v hotelu.
2.den: V tento den se nejprve dopoledne vydáme na prohlídku kláštera Zlatá koruna. Klášter založil český král Přemysl Otakar II. již v polovině 13. století. Mezi nejvzácnější relikvie kláštera patřil trn z Kristovy koruny. Od něj pak začal klášter později odvozovat svůj název Zlatá koruna. Klášter cisterciáků ve Zlaté koruně si  i díky své poloze v hlubokém vltavském údolí  dodnes udržel mnoho z původní atmosféry. Je  pokládán za jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě.
Ze Zlaté koruny se přesuneme do obce Krasetín, odkud vede sedačková lanovka na horu Kleť (1083 m n. m.) s jednou z nejstarších rozhleden v Čechách (postavena v roce 1825).  
Odpoledne vás pak čeká návštěva klenotu jižních Čech, památky UNESCO - Českého Krumlova. Procházka historickým centrem města, prohlídka zámku, který patří k nejrozlehlejším v Čechách, posezení v některé z četných hospůdek kolem břehů Vltavy.
3.den: V tento den vás čeká výlet do nedalekého Dolního Rakouska - Vitorazska. V údolí řeky Kamp se na žulovém skalním vrchu tiše a pyšně prezentuje jeden z nejstarších hradů Vitorazska - hrad Rappotenstein. Třikrát obléhán a nikdy nedobyt stojí uprostřed panství rodu Kuenringů z něhož pocházela i známá milenka krále Přemysla Otakara II. Anežka zvaná Palceřík.
Poté se vydáme do městečka Krems (Kremže), kde nás přivítají malebné uličky starobylého dolnorakouského městečka. Z města Krems pochází proslulá kremžská hořčice. Krems je rovněž zapsán na seznamu památek Unesco. 
Odpoledne  bude následovat krátký přejezd do Gottweigu, kde nás čeká  prohlídka starobylého benediktinského kláštera z 11. století, který je pro svoji polohu nazýván také rakouské Monte Cassino. Pod klášterem na svazích Dunkelsteinského lesa najdeme množství vinic. Večer návrat zpět do hotelu. 
4.den: Tento den vás program zájezdu zavede do oblasti tzv. České Kanady. Nejprve se zastavíme u soustavy historických opevnění Klášter II., které mělo chránit naši republiku před útokem hitlerovského Německa v roce 1938.  Poté přejedeme k  zřícenině hradu Landštejn, významné hradní pevnosti na zemské stezce mezi českým královstvím a Rakouskem. Kolem poledne pak dorazíme  do unikátního renesančního města Slavonice nazývaného též "malá Telč". Vedle prohlídky  městské památkové rezervace s řadou krásně dochovaných renesančních domů můžete sestoupit i do labyrintu podzemních chodeb pod historickým centrem města.
Odpoledne pak dorazíme do historického a lázeňského města Třeboň.  Třeboňský zámek byl posledním sídlem slavného rodu Rožmberků. Procházka centrem města s malebným náměstím i uličkami plnými rybích restaurací, zámeckým parkem i kolem rybníka Svět k jedné z nejzajímavějších staveb jižních Čech, Schwarzenberské knížecí hrobce.  Večer návrat do hotelu.
5.den: Dopoledne zamíříte do rodiště nejslavnějšího českého vojevůdce, Jana Žižky z Trocnova.
V Trocnově navštívíme vzpomínkový areál, který je věnován památce slavného rodáka a proslulého vojevůdce. Můžete shlédnout nejen památník Jana Žižky, ale také základy dvorce, který patřil rodu Janu Žižky.
Dále se pak vypravíme typickou jihočeskou krajinou plnou rybníků na tvrz Žumberk. Tvrz Žumberk je historicky i stavebně unikátně dochovaným  komplexem opevněného jádra středověké vesnice.  Vedle vlastní tvrze se zachovala i část hradební zdi a několik bašt.  Žumberk byl střídavě ve vlastnictví cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě a rodu Rožmberků, později pak Švamberků.
Odpoledne přejdeme do městečka Nové Hrady, kde si budete moci prohlédnout jak  pěkné historické centrum s řadou hospůdek a restaurací, tak třeba i místní historickou kovárnu. Hlavním cílem je však rozsáhlý komplex hradu. Původně gotický hrad byl založen v polovině 13. století pány z Landštejna, později přešel do vlastnictví  rodu  Rožmberků. Po bitvě na Bílé hoře jej získal rod Buquoyů, kteří zde žili až do roku 1945. Po prohlídce hradu se můžete vydat na procházku  Terčiným údolím. V podstatě se jedná o anglický park s řadou drobných romantických staveb, vodopádů apod. Večer návrat do hotelu.
6.den: Dopoledne se zastavíme v Jindřichově Hradci. Dominantou Jindřichova Hradce je komplex hradu a zámku stojící mezi řekou Nežárkou a Hamerským potokem. Zakladatelem hradu byl Jindřich z Nového Hradce, z rodu Vítkovců. V držení panského sídla i města se za sedm staletí vystřídaly generace tří předních šlechtických rodů. Páni z Hradce, Slavatové  i  Černínové z Chudenic, kteří se svým vysokým politickým a společenským postavením podíleli na utváření osudů celé naší země. 
Původní hrad během staletí jeho majitelé proměnili v reprezentativní šlechtické zámecké sídlo. Dnes proto nese ve svém jménu označení hrad i zámek. Milovníci výhledů mohou v komplexu hradu a zámku navštívit Černou věž - hladomornu. Jejíž výška je více jak 32 m a na ochoz vede 149 schodů.
Odpoledne navštívíme renesanční vodní zámek Červená Lhota, který se řadí k nejkrásnějším "pohádkovým" zámkům v České republice. Červená Lhota drží prim v počtu pohádek a filmů zde natočených, jako např. Zlatovláska, O zatoulané princezně, Svatby pana Voka a Pan Vok odchází či Princezna na hrášku.
Jako zpestření si na rybníku u zámku můžete půjčit pramici a prohlédnout si park i zámek z trochu jiné perspektivy.

A ještě něco navíc: Protože se jedná o tzv. "hvězdicový zájezd", tedy zájezd, kdy jste ubytováni na jednom místě, můžete se sami rozhodnout, který den se vydáte na plánovaný výlet nebo si uděláte vlastní program. Ubytováni budete v jihočeském městečku Borovany a tak se můžete  vydat např. na místní biotopové koupaliště Lazna či si prohlédnout borovanský klášter.  Zdejší augustiánský klášter byl založen v roce 1455. V roce 1785 byl klášter zrušen a novými vlastníky, Schwarzenberky, byl přestavěn na zámek. Dnes v něm naleznete řadu zajímavých expozic. 

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 23.08.2022 - 28.08.2022

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Vyprodáno! 6990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
večeře Vyprodáno! 600 Kč
1- lůžkový pokoj Vyprodáno! 2950 Kč
Komplexní pojištění Vyprodáno! 420 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Vyprodáno! 0 Kč
Kladno Vyprodáno! 0 Kč
Praha Vyprodáno! 0 Kč
Benešov Vyprodáno! 0 Kč
Louny Vyprodáno! 200 Kč
Rakovník Vyprodáno! 200 Kč
Nové Strašecí Vyprodáno! 150 Kč
Kralupy nad Vltavou Vyprodáno! 200 Kč
Roudnice nad Labem Vyprodáno! 200 Kč
Mělník Vyprodáno! 300 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1- a 2- lůžkové pokoje se sociálním zařízením

STRAVOVÁNÍ

Snídaně

PODROBNÝ POPIS

Orientační ceny vstupů:
Zámek Třeboň: Trasa Rožumberské renesanční interiery 140 Kč/dospělý, 100 Kč/děti 6 - 18 let a senioři od 65 let, děti do 6 let zdarma
Schwarzenberská hrobka: Kaple a krypta 90 Kč/dospělý, 60 Kč/děti 6 - 18 let a senioři od 65 let, děti do 6 let zdarma  Agustiánský klášter v Borovanech: dospělí 70 Kč, senioři od 65, ZTP a děti (6-15 let) 40 Kč
Zámek Hluboká - Základní okruh 210 Kč, senioři a děti 150 Kč
Pivovar Budvar - 150 Kč, senioři a děti od 80 Kč
Klášter Zlatá Koruna - 140 Kč, děti a senioři 100 Kč
Kleť - lanovka zpáteční 180 Kč, děti a senioři 110 Kč
Zámek Český Krumlov - 180 Kč, děti a senioři 130 Kč, věž 150 Kč
Hrad Rappottenstein - prohlídka s průvodcem 11 EUR, senioři a děti 9 EUR
Gottweig - prohlídka kláštera a kostela s českým výkladem 10 EUR
Landštejn - Základní okruh 100 Kč, senioři a děti 70 Kč
Tvrz Žumberk - Tvrz 70 Kč, senioři a děti 40 Kč, Lapidárium 40 Kč, senioři a děti 20 Kč
Hrad Nové Hrady -  140 Kč, senioři a děti od 110 Kč
Hrad Jindřichův Hradec - Trasa Adamovo stavení - 140 Kč, děti a senioři 110 Kč 
Vodní zámek Červená Lhota - 160 Kč, senioři a děti od 100 Kč

Časy odjezdů: Slaný 7:00, Kladno 7:20, Praha 7:45, Benešov 08:30

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • 5x nocleh 
  • 5x snídaně
  • dopravu autokarem
  • služby průvodce 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupné do objektů
  • pojištění
  • místní poplatek

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU