DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Léto na Valašsku

DALŠÍ INFORMACE

V rámci tohoto týdenního zájezdu můžete navštívit historické památky, odpočívat u vody, obdivovat přírodu při procházkách a také během celodenního výletu zajet k sousedům na Slovensko.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: V ranních hodinách odjezd autokaru z Čech do Beskyd. Po cestě zastávka v Litomyšli, prohlídka historického centra města. Odpoledne zastávka v Olomouci, prohlídka historického centra. Večer ubytování v hotelu v Rožnově pod Radhoštěm.
2.den: Nádherné výhledy na malebné beskydské vrcholy vám nabídne turistická vycházka přes Pustevny, Radhošť a Černou horu. Budete moci obdivovat historické stavby lidového architekta Dušana Jurkoviče i mohutnou sochu Radegasta. Dle vlastní fyzické kondice se budete moci rozhodnout, zda sestoupíte z vrcholu Radhoště do Rožnova pěšky (cca 10 km), nebo se vrátíte zpět autokarem. Odpoledne návštěva rozsáhlého komplexu rožnovského skanzenu - Valašského městečka, Valašské dědiny i Starého hamru a pily.
3.den: Dopoledne se vydáte do Štramberku - městečka s krásně dochovaným historickým centrem (roubené domy z 18. století), hradem ze 14. století s proslulou štramberskou Trůbou a též jeskyní Šipka, která zdejšího rodáka Zdeňka Buriána inspirovala k jeho prehistorickým malbám. Ochutnat budete moci i populární štramberské uši. Dále přejedete do Kopřivnice, kde budete mít možnost shlédnout muzeum automobilky Tatra s řadou unikátních exponátů. Odpoledne se pak vydáte do Hukvald, kde můžete navštívit rodný dům světoznámého umělce Leoše Janáčka i místa, kde často pobýval. Mezi ně patří největší hradní zřícenina na Moravě, hrad Hukvaldy. Cestou k hradu se zastavíte u památníku Lišky Bystroušky i v oboře plné daňků a muflonů.
4.den: Celodenní výlet na Slovensko do oblasti Malé Fatry a Oravy. Dopoledne turistická vycházka přes Jánošíkové diery do Vrátné doliny. Odpoledne návštěva hradu Oravský Podzámok, který patří mezi nejvýznamnější a nejnavštěvovanější památky hradního stavitelství na území Slovenska. Hrad vznikl na strategicky důležitém místě jantarové cesty a od roku 1370 byl župním hradem. Stavby horního, středního a dolního hradu, zabírající tři výškové terasy hradní skály, se budovaly postupně od poloviny 13. až do začátku 17. století. Večer návrat zpět do hotelu.
5.den: Dopoledne návštěva pivovaru Radegast v Nošovicích. Odpoledne strávíte v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic neboli Ostravských Hradčan. Během "adrenalinového" okruhu se dostanete do nitra Vysoké pece i na její nástavbu, jejímž autorem je Josef Pleskot, a která představuje nejvyšší geografický bod Ostravy ve výšce 80 m. Při prohlídce absolvujete trasu, jak krok po kroku v tajemných útrobách vítkovických železáren vznikalo surové železo. Z vrcholu věže Bolt Tower, která dosahuje do výšky téměř 70 metrů, se vám naskytne jedinečná vyhlídka na Ostravu a Beskydy.
6.den: Dopoledne odjezd z hotelu. Po cestě zastávka na hradě Helfštýn nedaleko Olomouce, který svojí rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě. V podvečer příjezd do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel Bečva 3* - pokoje jsou kompletně zařízeny, vybaveny koupelnou, WC, malou kuchyňskou linkou (lednička a TV k zapůjčení) a balkónem. Wi-fi připojení bez poplatku.
12496-hotel-becva12497-hotel-becva

PODROBNÝ POPIS

Orientační ceny vstupného (vstupné do objektů není zahrnuto v ceně zájezdu):
- zámek Litomyšl 160 Kč, děti a senioři 110 Kč
- pivovar v Nošovicích 160 Kč, děti a senioři 110 Kč
- muzeum automobilky Tatra 150 Kč, děti a senioři 95 Kč
- hrad Štramberk 40 Kč, děti 20 Kč
- Oravský hrad 9 EUR
- Skanzen Rožnov 100 Kč, děti a senioři 60 Kč
- areál Dolní Vítkovice: expozice Svět techniky 260 Kč, děti a senioři 200 Kč, Vysokopecní okruh Bolt Tower
  230 Kč, děti a senioři 170 Kč
- hrad Helfštýn 150 Kč, děti a senioři 80 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 5x nocleh v hotelu
  • 5x polopenze 
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupné do objektů 

POZNÁMKY

Další informace o České republice naleznete na webových stránkách poznavaci-zajezdy.slantour.cz.

Pro více informací o poznávacích zájezdech na Slovensko navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.