DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Víkend v lázních - Lázně Velichovky

DALŠÍ INFORMACE

 • Lázně Velichovky
  Lázně Velichovky Velichovky - lázně na pohybové ústrojí Lázně Velichovky 1897, nestátní zdravotnické lázeňské zařízení s více jak stoletou tradicí,...

ZAMĚŘENÍ LÁZNÍ

 • léčba a rehabilitace pacientů s onemocněním pohybového aparátu
 • léčba pacientů po úrazech a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad
 • nervová onemocnění

Víkendový pobyt s polopenzí a s procedurami.

Lázně Velichovky 1897 se nacházejí ve Východních Čechách a řadí se mezi špičkové lázně specializující se na pohybové ústrojí. K dobré pověsti lázní přispívá také zdejší velmi hustá slatina, která je svým složením ojedinělá na území České republiky. Jedná se o křídovou slatinnou zeminu napájenou prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Zásobu ložiska odhadují odborníci na dalších 150 - 200 let. Slatina se využívá především pro koupele a zábaly napomáhající výrazně zmírnit popř. úplně odstranit bolesti pacientů trpících onemocněními pohybového aparátu. Kromě léčebné slatiny lázně nabízejí klidné zázemí s rodinnou atmosférou a ochotným, zkušeným personálem. Klienti si zde mohou v  vybírat z velkého množství procedur pro léčbu pohybového aparátu.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování poskytujeme ve čtyřech objektech. V Masarykově domě a v prvorepublikových vilách Domov, Morava a Čechie. Na pokojích nejsou k dispozici župany a vysoušeče vlasů. Ve všech lázeňských budovách je možné využít WI-FI připojení.
Masarykův dům: Tento lázeňský dům je naším největším ubytovacím zařízením a je v něm poskytována i většina procedur. V roce 1923 bylo započato s jeho výstavbou, v roce 1926 pak byl zahájen vlastní provoz. Ve stejném roce navštívil lázně první československý prezident, T. G. Masaryk, na jehož počest je budova pojmenována. Druhé patro bylo dostavěno v roce 1936. V letech 2005 - 2006 následovala výstavba dalšího poschodí na pravém křídle budovy. V roce 2016 byla provedena  výstavba obdobného oddělení na levém křídle a tím došlo k výškovému sjednocení celé budovy. Pokoje 1- a 2- lůžkové mají vlastní sociální příslušenství, televizor, chladničku, připojení WI-FI. Část pokojů je přizpůsobena potřebám pacientů po operacích TEP a mají zde k dispozici i vlastní jídelnu.
Vila Domov: je nejstarší lázeňská budova ve Velichovkách. Vystavěna byla společně s vilou Slovenka v roce 1898, pod názvem Jela (Gabriela). První patro bylo dostavěno až v roce 1928. V dubnu 1998 byla zakončena generální rekonstrukce. Pokoje 1- a 2- lůžkové s vlastním příslušenstvím jsou vybaveny televizorem, chladničkou, telefonem a připojením WIFI. Vila poskytuje ubytování a nachází se zde i léčebný úsek, kde se provádí procedury  - oxygenoterapie, suché uhličité koupele, aplikace plynových injekcí.
Vila Čechie: je jedna z nejkrásnějších prvorepublikových vil v našem areálu nabízí ubytování v 1- a 2- pokojích. Součástí každého pokoje je vlastní koupelna se sociálním zařízením, TV a chladnička. V červnu 2003 byla Vila Čechie rekonstruována.
Vila Morava: nabízí moderní ubytování v prvorepublikové vile, která Vás nadchne nejen svým vzhledem, i atmosférou. pokoje 1- a 2- lůžkové jsou vybaveny TV, vlastním WC, koupelnou a chladničkou.
V nejvyšším patře naleznete i pokoje s manželskou postelí a možností přistýlky. Vila Morava byla vystavěna společně s vilou Čechie v roce 1901 pod názvem Skal. Po více než 100 letech služby byla v červnu 2002 opravena a otevřena.
Vila Zátiší: Prvorepubliková vila s prostornými  1- a 2- lůžkovými pokoji. Pokoje jsou vybaveny vlastním WC, koupelnou, chladničkou ,TV a dostupným WI-FI připojením. Vila je situována v příjemném zákoutí areálu a je tak ideálním místem pro klienty, kteří vyhledávají klid pro lázeňský odpočinek. 
Vila Slovenka: prvorepubliková vila s prostornými  1-  a 2- lůžkovými pokoji. Pokoje jsou vybaveny vlastním WC, koupelnou, chladničkou, TV a  dostupným WIFI připojením. V nejvyšším patře jsou pokoje s manželskou postelí a pokoje s možností přistýlky. Ve vile je možné ubytování ve dvou třílůžkových pokojích. Na začátku roku 2018 byla vila revitalizována

STRAVOVÁNÍ

Stravování: polopenze, která se podává v restauraci v Domě pod Kaštany.
Snídaně se podávají formou bufetu s širokým výběrem (kontinentální snídaně včetně uzenin, sýrů, vajíček, párků, pomazánek, ovoce, zeleniny) teplé a studené nápoje. 
Večeře výběrem ze tří hlavních chodů, zeleninový bar a ovoce (v sezónním období formou bufetu s výběrem až čtyř hlavních chodů).   

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu osoba ve 2- lůžkovém pokoji
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Pobyt pátek - neděle.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • 2x ubytování
 • 2x polopenze
 • 1x slatinný zábal velký
 • 1x klasická masáž částečná
 • zdarma káva/čaj a zákusek

POZNÁMKY

Nástup na pobyt od 14:00 hod. Ukončení pobytu do 10:00 hod.