DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Kuba - special

Pobytově - poznávací zájezd vám představí hlavní město Havanu, památky Unesco, vnitrozemí ostrova i krásné pláže přímořského letoviska Varadero. Předností tohoto zájezdu jsou komfortní hotely kategorie 4* i all inclusive pobyt na Varaderu.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ve večerních hodinách odlet z Prahy na Kubu (19:30). Let s přestupem. 

2. den: Ráno přílet do Havany (07:15). Transfer do hotelu a okružní jízda městem. 

Podíváte se na to, jak se vyrábí kubánské doutníky, navštívíte místa spojená s Ernestem Hemingwayem, projdete se po místní tržišti, zastavíte se u nejvýznamnějších budov ve městě. Zavítáte i do koloniální "staré Havany" - čtvrti, která je od roku 1982 zapsána na seznamu památek Unesco. Dále pak na náměstí Revoluce, k prezidentskému paláci či do některého z pověstných kubánských barů. Zastavíte se i u proslulých námořních pevností El Moro a La Cabana. Na oběd si zajdete do restaurace v centru staré Havany. Odpoledne návrat do hotelu a volno. 

3. den: Po snídani odjezd z hotelu v Havaně. Kolem poledne příjezd do města Cienfuegos, které mu se také přezdívá "francouzské město". Cienfuegos je zapsán na seznamu památek Unesco. Cienfuegos leží na břehu zátoky Bahia de Jagua, která v minulosti chránila město před nájezdy pirátů. V rámci prohlídky historického centra města nemůžete vynechat botanickou zahradu, katedrálu, divadlo či palác Valle. Obdivovat pak můžete i celou řadu nejkrásnějších paláců, které na Kubě najdete.

Dále pokračování do historického Trinidadu (památka UNESCO). Oblast Trinidadu byla po staletí centrem pěstování a zpracování cukrové třtiny. V podvečer ubytování v hotelu na pobřeží Karibiku nedaleko Trinidadu. 

4. den: Dopoledne je věnováno prohlídce Trinidadu. Historie Trinidadu je stará již více než 500 let (založeno bylo v roce 1514). Odtud se vypravil v roce 1518 španělský conquistador Cortéz na dobyvatelskou výpravu do Mexika, kde pokořil říši Aztéků. O Trinidadu se říká, že je to nejdochovanější španělské koloniální město v Karibiku. Rozkvět Trinidadu je spojen s pěstováním cukrové třtiny v 19. století. Cukrový boom se však na začátku 20. století přesunul do jiných částí Kuby a město tak zůstalo zakonzervováno ve své historické podobě. Seznámíte se tak s koloniální architekturou 18. a 19. století - navštívíte bývalý klášter San Francisco s vyhlídkou z věže na město, náměstí, kostel Nejsvětější Trojice a další muzea a památky.     

Přejezd do města Santa Clara, kterému se také někdy přezdívá město Che Guevary. Můžete zde navštívit jeho památník a mauzoleum. V době kubánské revoluce zde proběhla v roce 1958 jedna z největších bitev s Batistovým režimem. Partyzáni, kterým tehdy velel mladý Che Guevara, město obsadili 29. prosince 1958. A pak jim již nic nebránilo v cestě do Havany.   

V podvečer příjezd na Varadero a ubytování v hotelu. 

5.- 6. den: Volno, koupání a relaxace na plážích Varadera. 

Možnost využití fakultativních služeb hotelu: projížďka na katamaránech, šnorchlování u korálového útesu apod.

7. den: Dopoledne transfer z Varadera do Havany. Odpoledne ubytování v hotelu. Volno na individuální prohlídku města. 

8. den: Časně ráno transfer z hotelu na letiště v Havaně a odlet zpět do Evropy (08:40).

9. den: V odpoledních hodinách přílet do Prahy (14:30).

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 18.02.2025 - 26.02.2025

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 52890 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 9990 Kč
Kabaret Tropicana Volno 2990 Kč
komplexní pojištění Volno 1440 Kč
vízová karta Volno 990 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotely 4* v Havaně, v Trinidadu a na pláži ve Varaderu.

STRAVOVÁNÍ

V hotelu Havaně je zajišťována bufetová snídaně.  

V hotelech na Varaderu a v Trindadu je stravování zajištěno formou all inclusive. K dispozici tak máte široký výběr stravování i nápojů po celý den. 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letenku Praha - Kuba a zpět
 • palubní zavazadlo a zavazadlo k odbavení
 • 2x ubytování v hotelu 4* v Havaně 
 • 2x snídani v Havaně
 • 1x oběd v Havaně
 • 1x ubytování v hotelu 4* v Trinidadu
 • 3x ubytování v hotelu 4* na Varaderu
 • 4x all inclusive v hotelu na Varaderu a v Trinidadu
 • transfery dle programu
 • technický doprovod CK 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • pojištění
 • turistickou vízovou kartuOBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU