DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Jižní Čechy a Bavorsko po stopách Monogramisty IP

 Autokarový zájezd bez nočních přejezdů spojený s pokřtěním knihy MONOGRAMISTA IP, jejímž autorem je historik umění PhDr. Peter Kováč s kolektivem autorů.

PROGRAM ZÁJEZDU

1 den:  v 7. 00 hodin odjezd od hlavního nádraží v Praze (parkoviště nad stanicí metra). HORAŽĎOVICE - prohlídka bývalého františkánského kláštera s náhrobkem Půty Švihovského, tchána Zdeňka Lva z Rožmitálu. Náhrobek je nejcennějším dílem pozdní gotiky v Čechách a byl dovezen z Pasova. V horažďovickém klášteře se kdysi nacházel oltář sv. Anny Monogramisty IP. RABÍ - jeden z největších pozdně gotických hradů Švihovských z Ryžmberka, kde se nacházel v hradní kapli oltář Monogramisty IP. Po prohlídce hradu čas na oběd. BLATNÁ - hlavní sídlo Zdeňka Lva z Rožmitálu, prohlídka hradu a zámku, unikátní renesančně - gotické křídlo hradu je dílem Benedikt Rieda, nejvýznamnějšího středoevropského architekta a prohlídka gotického kostela, který sloužil jako pohřebiště rodu Rožmitálských. KRATOCHVÍLE - jedinečný zámek a nejvýznamnější památka renesace na dvoře Viléma z Rožmberka, kde byl po několik století umístěn oltář sv. Anny Monogramisty IP. Ubytování a noc v Českých Budějovicích.
2. den:  po snídani odjezd do Rakouska - KEFERMARKT, prohlídka pozdně gotického třináctimetrového oltáře, jednoho z nejvýznamnějších v Evropě. Jde patrně o dílo řezbářské rodiny Kriechbaumů z Pasova, kteří byli konkurenti takových umělců jako byl Veit Stoss nebo Pavel z Levoče. Monogragramista IP jejich tvorbu znal a byla pro něj inspirací. ČESKÝ KRUMLOV - prohlídka zámku a hradu Rožmberků, dokladná komentovaná prohlídka oltáře sv. Anny Monogramisty IP v Rožmberské kapli bývalého gotického hradu. Středověké centrum města, které obklopuje meandry Vltavy, je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě zámku nás bude zajímat zejména Kaplanka - pozdně gotický dům s raně renesančními prvky a kostel sv. Víta - gotický trojlodní kostel z let 1408-1439. Pozdně odpolední návštěva speciální rybí restaurace, kde se uskuteční i křest knihy MONOGRAMISTA IP. Ubytování a noc v hotelu v Českých Budějovicích.
3. den: po snídani odjezd do Pasova a návštěva hradu a renesančního hradu NEUBURG AN INN - kde od roku 1529 na unikátní výzdobě společně s pasovským malířem Wolfem Huberem pracoval Monogramista IP; hrad byl na renesanční sídlo přestavoval hrabě Niklas II. von Salm a jeho synem, oba byli dvořané českého krále a císaře Ferdinanda I. PASOV - procházka bývalým biskupským městem, kde sídlila dílna Monogramisty IP; návštěva hlavní památek města. Město v 17. století citelně poškodily požáry a biskupové poté povolali do svých služeb italské architekty, kteří Pasov změnili v barokní město - barokizovaná je i katedrála sv. Štěpána (St.-Stephan-Dom) a nová biskupská rezidence (Neue Residenz). My se vydáme i po památkách, které navzdory nepřízni času zůstaly zachovány z doby Monogramisty IP. Odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 21 hodiny.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 29.07.2021 - 31.07.2021

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Vyprodáno! 4990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1- lůžkový pokoj Vyprodáno! 1790 Kč
Komplexní pojištění Vyprodáno! 120 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Praha Vyprodáno! 0 Kč
Slaný Vyprodáno! 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1- a 2- lůžkové pokoje v hotelu 4* v centru Českých Budějovic

STRAVOVÁNÍ

snídaně formou bufetu

PODROBNÝ POPIS

Monogramista IP patří k nejvýznamnějším a zároveň nejzáhadnějším středoevropským umělcům renesance. Jeho jméno neznáme. Pracoval v bavorském Pasově a svoje díla označoval písmeny IP. Začínal jako pozdně gotický umělec, ale výrazně ho ovlivnila italská renesance, stejně jako malíře Albrechta Dürera. K řezbářově identitě a okruhu jeho prací se dodnes nabízí mnohem více otázek, než máme odpovědí. S jistotou však víme, že svoje nejvýznamnější zakázky vytvořil pro zákazníky z Čech. Nejlépe zdokumentovanou českou objednávkou je oltář sv. Anny samotřetí, který se dnes nachází v Rožmberské kapli zámku v Českém Krumlově. Monogramista IP ho vytvořil v letech 1519-1523/1524 pro Zdeňka Lva z Rožmitálu, nejmocnějšího politika v Čechách za vlády jagellonských králů. O tomto geniálním umělci napsal první českou knihu historik umění Peter Kováč s kolektivem autorů a s PhDr. Kováčem jako průvodcem se vydáme po stopách Monogramisty IP a jeho zákazníka aristokrata Zdeňka Lva z Rožmitálu, nejmocnějšího muže jagellonských Čech. 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 2x nocleh v hotelu   
  • 2x snídani
  • místní poplatek
  • osobní audio systém
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • pojištění
  • vstupy do objektů

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář Slan tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou PETER KOVÁČ a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih PhDr. Petera Kováče. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč. OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU