DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Jeseníky a Klodzko

Tento zájezd vás zavede do oblasti Jeseníků a blízkého polského Klodzka. Poznáte dávnou i nedávnou historii této části Slezska, zajímavé památky i překrásnou krajinu.  

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odjezd z Prahy a dalších míst v ranních hodinách. Dopoledne se zastavíte v městě Králíky kde si budete moci prohlédnout jednu z našich největších  pohraničních pevností - tzv. tvrz Hůrka, která zde byla vybudována ve 30. letech minulého století.
Odpoledne pak zamíříte do městečka Branná, kde si budete moci prohlédnout hrad Kolštejn (dříve též nazývaný Goldenstein, do roku 1945 bylo obyvatelstvo obce Branná z 90% německé národnosti). Historie hradu a později zámku se datuje již od 14. století. V průběhu staletí k jeho vlastníkům patřil Jan Lucemburský, páni z Lipé či rod Valdštejnů.
V podvečer se ubytujete v hotelu v jedné z nejmalebnějších horských obcí Jeseníků - v obci Ramzová. 

2.den: Dopoledne se vydáte na státní zámek Jánský Vrch. Zámek se vypíná na skalnatém ostrohu nad městem Javorník v nejsevernější části Severomoravského kraj (Slezska). Původní hrad zde byl vybudován již v polovině 13. století. Hrad a později zámek byl po většinu své historie v majetku katolické církve, zpravidla pod správou biskupa ve Wroclavi. 
Odpoledne pak přejedete do jedné z nejkrásnějších oblastí Jeseníků - Rejvízu. Čeká na vás cca 2-hodinová vycházka kolem místních rašelinišť. Cestou spatříte tzv. mechová jezírka, vydat se můžete i k zřícenině hradu Koberštejn. Délku trasy můžete přizpůsobit vaší fyzické kondici. Základní cca 4 km dlouhý okruh však zvládne jistě každý. Prohlédnout si můžete i místní rejvízskou památkovou zónu s řadou objektů s typickou lidovou architekturou. Nedaleko od Rejvízu se u skalního masívu v lese nachází také poutní místo Panny Marie Lurdské. 

3.den. Dopoledne přejedete do Polska. Nejprve se zastavíte ve zlatokopeckém skanzenu, tzv. Zlatých horách. Poté zamíříte do centra tohoto regionu - Klodzka. V Kladsku vás může zaujmout jak rozsáhlé historické centrum města, tak především Klodzká pevnost i její podzemní chodby a tunely.
Odpoledne odjezd z Klodzka zpět do ČR. Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.  

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 12.05.2023 - 14.05.2023

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 3490 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění Volno 180 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Kladno Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Poděbrady Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

1- a 2- lůžkové pokoje se sprchou a WC

STRAVOVÁNÍ

Snídaně.

PODROBNÝ POPIS

Orientační ceny vstupného (vstupné do objektů není zahrnuto v ceně zájezdu):

 • Tvrz Hůrka - Základní prohlídka: 170 Kč/dospělý, 130 Kč /děti 6-15 let, studenti po předložení průkazu, důchodci, 
 • Hrad Kolštejn: 90 Kč/dospělý, 45 Kč/děti 10-15 let
 • Zámek Janský Vrch: 170 Kč/dospělý, 140 Kč/studenti po předložení průkazu, důchodci, ZTP, 70 Kč/děti 6-17 let
 • Skanzen Zlaté Hory:
  Prohlídka Zlatý Důl: 40 Zl/dospělý, 32 Zl /děti 4-15 let, studenti po předložení průkazu, důchodci. Vstupné zahrnuje výklad průvodce, prohlídku Muzea minerálů a Hornické izby.
  Prohlídka Středověký hornická osada: 27 Zl/dospělý, 20 Zl /děti 4-15 let, studenti po předložení průkazu, důchodci. Vstupné zahrnuje výklad průvodce, prohlídku Strašidelného labirintu a setkání s místním Katem.
  Prohlídka Okrové Štoly: 20 Zl/dospělý, 15 Zl /děti 4-15 let, studenti po předložení průkazu, důchodci. Vstupné zahrnuje výklad průvodce a zapůjčení ochranné přilby.
  Dodatečné atrakce: Rýžování zlata 12 Zl, Ražení zlatých mincí 10 Zl, Odlévání Zlaté cihly 10 Zl, Diamentové pole 8 Zl.
 • Klodzké podzemí: 15Zl/dospělý, 11 Zl /děti 4-15 let, studenti po předložení průkazu, důchodci.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava autokarem
 • 2x ubytování
 • 2x snídaně
 • služby průvodce
 • místní poplatek

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • pojištění 
 • vstupy do objektů

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU