DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Irsko dvojí krve

Dvě země, jeden ostrov. Ostrov rozdělený na katolickou a protestantskou část, a přece obě země tolik spojuje! Poznejte obě strany smaragdového ostrova! Tradice, historie, legendy, ale i zábava a veselí, to vše protkané a spojené zelenými nitkami irských trojlístků.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Let Praha - Dublin 

Během dne odlet z Prahy do Dublinu. Transfer z letiště. Možnost večerní prohlídky Dublinu. Ubytování v oblasti Dublinu. 


2. den: Dublin - Galway

Po snídani odjezd do Galway. Cestou zastávka v městečku Tullamore, kde můžeme navštívit expozici vážící se k výrobě jedné z nejznámějších irských whisky Tullamore Dew. (Podle dostupnosti lze zaměnit za návštěvu Kilbeggan Distillery, v případě volného místa při nákupu zájezdu, možnost prohlídky ). Dále se zastavíme u zříceniny kláštera ze 6.stol. Clonmacnoise. V odpoledních hodinách prohlídka města Galway je kulturní centrum západního Irska rozložené na severních březích stejnojmenné zátoky, za zmínku stojí například staré rodové sídlo Lynch´s Castle z 16. stol., chrám sv. Mikuláše (původně ze 13. stol.), římskokatolická katedrála a náměstí Eyre Square. Možnost návštěvy katedrály, či posezení a večer v některé z místních tradičních hospůdek. Ulice Galway v létě ožívají vystoupeními pouličních hudebníků. Nocleh na pobřeží v blízkosti Galway (2noci).


3.den:  Po snídani okružní jízda národním parkem Connemara. Dopoledne návštěva areálu Kylemore Abbey, původně benediktýnského kláštera ležícího na březích jezera Pollacapall Lough, prohlídka sídla i areálu parku a nádherných zahrad s connemarskými poníky. Odpoledne možnost procházky na vrchol Diamond Hill (k dispozici jsou různě obtížné pěší trasy, včetně naprosto nenáročné procházky v okolí návštěvnického centra národního parku), po cestě fotozastávky. Návrat na ubytování.


4.den: Galway - Sligo

Po snídani odjezd z hotelu do hrabství Mayo, po cestě zastávka a možnost výstupu na vrchol Croagh Patrick, významné poutní místo zasvěcené patronu Irska, sv. Patrikovi. Dále budeme pokračovat do živého městečka Sligo. Po cestě dále zastávka u megalitického pohřebiště Carrowmore s více než 60 kamennými kruhy a pasážovými hrobkami, které z něj činí jedno z největších pohřebišť z doby kamenné v celé Evropě. V případě zájmu a hezkého počasí možnost výstupu na horu Knocknarea s mohylou bájné keltské královny Maev a úžasným výhledem. Dále dojedeme do půvabného Sliga, které se někdy přezdívá "nejzelenějším městem ze všech irských měst". Večer volný čas ve Sligu, kde je možnost nákupů, nebo večeře v některém z místních podniků. Nocleh v hotelu ve Sligu. 


5. den: Sligo - Donegal - Derry. 

Po snídani možnost prohlídky katedrály Neposkvrněného početí, či místního opatství. Dále pokračování cesty na sever podél západního pobřeží. Krátká zastávka u hrobu W.B.Yeatse, irského básníka a dramatika, nositele Nobelovy ceny za literaturu. Další zastávkou bude město Donegal s hradem, možnost návštěvy sídla, které pamatuje britskou nadvládu v Irsku (návštěva hradu pouze v letním období). V případě pěkného počasí přejezd a procházka na útesy Slieve League (zpevněná asfaltová cesta s minimálním převýšením). Fotozastávka u kamenné pevnosti An Grianán Fort s krásným rozhledem. Po té překročíme hranice Irské republiky a přejedeme do Severního Irska. Nocleh v proslulém (London)Derry.


6.den: Derry - Bushmills - Belfast

Dnešní den bude patřit severnímu Irsku a jeho krásnému divokému pobřeží. Po snídani opustíme Derry a navštívíme zříceninu Dunluce castle, jenž ční na útesu nad rozbouřeným Atlantikem, dále po pobřeží se projdeme po čedičových sloupech Giant´s Causeway. Přesuneme se na východní pobřeží Irského ostrova a projdeme se k jeskyni Caves of Cushendan, kde se natáčel film Hra o trůny. Pokračovat budeme do hlavního města Belfast, kde byl v místních loděnicích sestrojen slavný Titanic. Prohlídka centra města s průvodcem, zastávka u mírové zdi, možnost nákupů a osobní volno. Večer je možné jít si poslechnout tradiční irskou hudbu. Nocleh v Belfastu. 


7.den: Dopoledne bude patřit centru Belfastu, možnost návštěvy Titanic experience, nebo Crumlin gaol. Přejezd do Dublinu, se zastávkou u keltských křížů v Kellsu a u Trim castle, největšího normanského hradu v Irsku a zároveň místa, kde se natáčel slavný film o boji za skotskou nezávislost s Melem Gibsonem v hlavní roli Statečného srdce. V podvečer návrat do oblasti Dublinu, nocleh.


8.den: Dublin. Po snídani prohlídka města (Trinity college, O´Connel Street, Grafton Street, The Spire, dublinský hrad) a volný čas na rozloučení s Irskem, večer odlet do ČR.TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu Cena za osobu
10.02. - 17.02.202442990 Kč Podrobnosti
21.07. - 28.07.2024 SLEVA 3000Kč42990 Kč Podrobnosti

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotely obvykle kategorie 3* - 4*

STRAVOVÁNÍ

Snídaně formou bufetu

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Dublin - Praha, včetně letištních tax
 • malé palubní zavazadlo (40x20x25 cm)
 • doprava autokarem po Irsku
 • transfery letiště - hotel - letiště
 • 7x nocleh v hotelu
 • 7x snídaně
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • zavazadlo k odbavení
 • vstupy do navštívených objektů
 • POZNÁMKY

  Orientační přehled vstupů (aktuální ke dni 28.2.2023):

  Tullamore Distillery   39 EUR  (alternarivně Kilbeggan Distillery 30EUR)

  Clonmacnoise 8EUR

  Kylemore Abbey 16 EUR

  Carrowmore 4 EUR

  Donegal s hradem 4 EUR

  Dunluce castle 6 EUR

  Giant´s Causeway 15 EUR

  Titanic experience 25 EUR

  Crumlin gaol 12,5 EUR

  Trim castle 5 EUR