DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Hotel Aniene 3*, Řím - letecky, 4 dny

OBJEDNÁVKA

DOKUMENTY

O hlavním italském městě Řím bylo sice již napsáno hodně knih, avšak jeho věčnou krásu můžete obdivovat klidně pořád dokola. V Římě se nachází velké množství antických památek a kostelů, ovšem město žije i nadále. Toto krásné město rozhodně patří na mapu světa a zaslouží si pozornost každého cestovatele.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odlet z Prahy do Říma. Individuální transfer do hotelu, ubytování, volno.
2. den: Snídaně. Pobyt v Římě, možnost individuální návštěvy místních památek a zajímavostí.
3. den: Snídaně. Pobyt v Římě, možnost individuální návštěvy místních památek a zajímavostí.
4. den: Snídaně. Individuální transfer na letiště a odlet z Říma zpět do Prahy.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel Aniene *** se nachází v klidné části Říma, 10 minut metrem od vlakového nádraží Termini. Všechny pokoje mají parkety a satelitní LCD TV. Nová stanice metra Conca d'Oro linky B1 se nachází 100 metrů od hotelu. Přímo před hotelem staví dvě linky autobusů, které jezdí na hlavní nádraží a náměstí Piazza Venezia v centru města.

Poznámka ke kategorii hotelu: Hotel je oficiálně kategorie 3* ale svým vybavením a rozsahem služeb patří spíše do kategorie 4*.

STRAVOVÁNÍ

V ceně zájezdu je snídaně formou bufetu.

PODROBNÝ POPIS

Zájezd je určen pro individuální turisty. Cena na osobu vychází z aktuálně dostupných cen letenek v době přípravy této nabídky.

Vatikán - Vatikánská muzea a Sixtinská kaple - Vatikánská muzea  jsou jedním z největších komplexů uměleckých sbírek na světě, které v průběhu staletí nashromáždila katolická církev. Komplex se rozkládá na ploše 55 000 m2, tvoří ho 10 000 sálů a kaplí a najdete zde 20 nádvoří a 300 schodišť. Veřejnosti je zpřístupněno 47 000 m2 expozic na trase dlouhé 7 km. Vatikánská muzea se mohou pochlubit největší sbírkou klasických soch, rozsáhlou sbírkou etruského umění, egyptskou expozicí včetně egyptských mumií, středověkým a renesančním uměním a především nádhernou Sixtinskou kaplí. Není proto divu, že na zakoupení a vstup do muzeí se každý den stojí až několika hodinové fronty. Zakoupením vstupenky předem si tak můžete ušetřit třeba i několik hodin poměrně nepříjemného čekání. V případě zájmu o zakoupení vstupenek do vatikánských muzeí je třeba počítat s tím, že v neděli mají zavřeno. 

Koloseum - Vstupenka platí pro celý areál. Tedy jak vlastní amfiteatr, tak dále i Forum Romanum a Palatine.

Co dále v Římě nevynechat:
 • Andělský hrad - Monumentální kruhový hrad byl vybudován okolo roku 135 n. l. na břehu řeky Tibery jako Hadriánovo mauzoleum, později sloužil jako papežská pevnost i vězení. Dnes sídlí v takřka kompletně zachovalé stavbě muzeum historie Říma i Vatikánu a patří k nejfotografovanějším místům v Římě.

 • Pantheon - Starověký kruhový katolický chrám s typickým antickým průčelím a mohutnou kupolí se střešním oknem, které přivádí do budovy světlo, byl dostaven roku 118 a původně zasvěcen Všem svatým. Pantheon je nejzachovalejší památkou antického Říma a nejvýznamnější stavbu římského stavitelství.

 • Fontana di Trevi - Řím je město fontán, a tak není divu, že tu najdete tu nejkrásnější na světě. Barokní stavba z roku 1762 k sobě láká tolik turistů, že v letních měsících budete stát klidně několikaminutovou frontu jen proto, abyste se vůbec dostali k okraji kašny.

 • Forum Romanum - Forum Romanum se rozprostírá v široké oblasti mezi Pizza Venezia a Koloseem a je nejvýznamnějším pozůstatkem antického Říma. Právě v těchto místech probíhaly všechny důležité akce tehdejšího veřejného života, právě tady se nacházelo živoucí jádro antického Říma.

 • Palatin - Nejvýznamnější ze Sedmi římských pahorků je Palatin. Je v současnosti otevřeným archeologickým klenotem s množstvím pozůstatků antických staveb, veřejných prostranství i sportovišť a po Kapitolu je nejzachovalejším ze všech pahorků. Nachází se v těsné blízkosti Fora Romana a Kolosea.

 • Památník Viktora Emanuela II. - Dnes budí obdiv nejen svým monumentálním zjevem, ale především úžasnou vyhlídkou ze své střechy, která bývá považována za nejlepší v celém Římě. A opravdu, město odsud máte jako na dlani se vším všudy.

 • Piazza Navona - Je jedno z nejkrásnějších římských náměstí obdélníkového tvaru v barokním stylu. Podlouhlý tvar napovídá, že bylo postaveno na místě antického sportoviště a v dnešním historickém centru plném úzkých uliček poskytne vítaný otevřený prostor. Dominantou náměstí je trojice kašen, z nichž ta největší - Fontána čtyř řek - stojí přímo uprostřed. Zajímavým faktem je, že až do poloviny 19. století se v horkých dnech vodou ze všech tří fontán náměstí zaplavovalo a měnilo se na "Lago di Navona", což bylo s radostí kvitováno obyvateli Říma.

Vstupné (orientačně): Andělský hrad - od 13 EUR, Pantheon - od 5 EUR, Památník Viktora Emanuela II. - od 15 EUR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Řím a zpět
 • malé palubní příruční zavazadlo (zpravidla 40x30x25cm, toto platí u letecké společnosti Eurowings)
 • 3x nocleh v hotelu
 • 3x snídaně

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění (storno zájezdu a léčebné výlohy)
 • zavazadlo k odbavení (možné přiobjednat)
 • transfer z letiště do hotelu (možné přiobjednat)
 • městský poplatek cca 4 EUR/osoba/noc (splatný na recepci hotelu)
 • místní veřejná doprava
 • místní vstupné do objektů
 • služby průvodce či delegáta CK

POZNÁMKY

Cena transferu z letiště do centra města se liší. Zpravidla se pohybují v relaci od 1990 Kč za vůz pro 1-3 osoby.
Pokud máte zájem o transfery na oba směry je potřeba transfer zvolit v objednávce dvakrát.


Upozorňujeme, že využíváme více leteckých společností (RyanAir, Eurowings,..) a každá může mít časy letů trošku jiné. Liší se také rozměry a kalkulace zavazadel.


Při Vaší objednávce potřebujeme vědět, zda od nás budete chtít odbavení a seating, nebo si službu zařídíte sami. Službu, lze provést třemi způsoby:

1) Klienti si nechají odbavení a seating udělat na letišti - tuto variantu ovšem nedoporučujeme, jelikož na letišti zaplatíte mnohem více.

2) Klienti si nechají službu udělat od nás - v tomto případě nemusíte nic řešit. Od klientů budou vyžadovány informace k dokladům, na které budou cestovat (číslo dokladu a jeho platnost). Klienti od nás obdrží rovnou palubní vstupenky, které jsou potřeba ke vstupu do letadla. Cena za osobu je 690Kč.

3) Klienti si službu udělají sami online - tato varianta je zdarma. Dostanete od nás přístupové údaje a "návod" jak si odbavení a seating udělat. Dělá se 24 hodin před odletem.


Více informací k nabídce našich leteckých eurovíkendů nejen do Říma naleznete na:http://eurovikendy.slantour.cz/

Katalogové (internetové) ceny eurovíkendových zájezdů se mění v závislosti na aktuální dostupnosti letenek v ekonomické třídě i cenové nabídce hotelových pokojů. Obecně platí, že s čím větším předstihem zájezd objednáte, tím zpravidla získáte lepší (= nižší) cenu. Krátce před odletem může být cena stejného hotelu (zájezdu) již výrazně vyšší. Doporučujeme tedy objednávat tento typ zájezdů min. 1 měsíc před odletem. V případě, že objednáváte tento zájezd v kratší době, může se stát, že aktuálně dostupná cena letenek  bude vyšší, než původně kalkulovaná. Což se následně projeví ve výsledné ceně zájezdu. Na tuto skutečnost bychom vás, samozřejmě, upozornili obratem, po obdržení vaší objednávky.