DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Drážďany: Caspar David Friedrich - velikán umění doby romantismu

Letos v září uplyne 250 let od narození německého malíře Caspara Davida Friedricha, který společně s anglickým malířem J. M. W. Turnerem patří mezi nejvýznamnější krajináře doby romantismu. Friedrich se narodil 5. září 1774 v Greifswald na pobřeží Baltského moře, ale přestěhoval se natrvalo do Drážďan, kde 7. května 1840 zemřel. Friedrich je považován vedle Albrechta Dürera a Grünewalda za nejněmečtějšího malíře, který kdy žil. 


Friedrich jako romantik vycházel z bedlivého pozorování přírody, ale současně své dílo přesně komponoval na základě středověkých a renesančních pravidel. Vše bylo vyprojektováno na základě důmyslně kombinovaného zlatého řezu. Jako jeden z mála malířů dokázal vystihnout velkolepost krajiny a vytvořit intenzivní dojem o jejím mystickém působení. 


Malíř měl těsný vztah k Čechám. Oblíbil si české hory jako zdroji inspirace a když ochrnul na pravou půlku těla opakovaně pobýval v lázních v Teplicích, na které rád vzpomínal. Jeho nejvýznamnějším spojením s naší zemí je ale jeho slavný Děčínský oltář namalovaný pro zámek v Děčíně. Oltář bude mimo jiné atrakcí drážďanské výstavy Caspara Davida Friedricha, která je největší letošní německou výstavou k malířově jubileu. Celá výstava se poté z Drážďan přesouvá do Metropolitního muzea v New Yorku, kde bude hlavní výstavní akcí roku 2025.

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd v 7.00 hod. z Prahy od Hlavního nádraží, technická zastávka cestou, kolem 9.30 hod. příjezd do Drážďan.
Dopoledne a odpoledne návštěva výstav Caspara Davida Friedricha.
V 17.30 hod. odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 20.00 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 17.10.2024 - 17.10.2024

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu bez vstupenek Volno 1190 Kč
Cena za osobu se vstupenkou (časová vstupenka Der Maler) Volno 1540 Kč
Cena za osobu se vstupenkou (časová vstupenka Der Maler + Der Zeichner) Na dotaz 1710 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění Volno 60 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

V Drážďanech je výstava rozdělena na dvě části. Ve výstavní síni Albertinum je představen obsáhlý soubor malířské tvorby umělce pod názvem Caspar David Friedrich. Wo alles begann - Der Maler. Ve Grafickém kabinetu v Residenzschloss je představen Friedrich jako mimořádně zajímavý kreslíř (Caspar David Friedrich. Wo alles begann - Der Zeichner ). Pro zájemce budou na programu prohlídky obou výstav, společná prohlídka výstavy obrazů a individuální prohlídka kreseb. 


Cena zájezdu je trojího typu:

  • zájezd bez časové vstupenky (doporučuje jen pro Ty, kteří si v dostatečném předstihu sami zajistí vstupy)
  • zájezd s časovou vstupenkou na hlavní výstavu Caspar David Friedrich. Wo alles begann - Der Maler
  • zájezd s časovou vstupenkou na obě výstavy Caspar David Friedrich. Wo alles begann - Der Maler a Caspar David Friedrich. Wo alles begann - Der Zeichner

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • autokarová doprava
  • služby průvodce
  • 2. průvodce - specialista na Freidricha
  • osobní audiosystém

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů 

POZNÁMKY

Autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. 

Zájezd připravili a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč a historik umění PhDr. Michael Zachař, významný odborník na krajinomalbu 19. století.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU