DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Drážďanské letní výstavy: Vermeer a holandské umění

DALŠÍ INFORMACE

  • Drážďany
    Drážďany Drážďany jsou zemským hlavním městem a současně druhým největším městem Saska. V současnosti zde žije okolo 500 000 obyvatel. Historie...
Jednodenní autokarový zájezd do Drážďan na výstavu malíře Jana Vermeera a na výstavu Bellum et Artes o uměním za třicetileté války.

PROGRAM ZÁJEZDU

Ráno v 7.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou.

Během dopoledne příjezd do Drážďan. Prohlídka výstavy Jana Varmeera v Drážďanské galerii. Výklad k Vermeerově umění bude probíhat v autobuse během cesty do Drážďan, kvůli omezeným možnostem provádění a výkladu přímo na výstavě.

Dále volno v centru města. Pro zájemce možnost odpolední individuální prohlídky výstavy Bellu met Artes.

Kolem 18.00 odjezd zpět do ČR,  příjezd do Prahy kolem 20.00 hodiny.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 23.07.2021 - 23.07.2021

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 590 Kč
Příplatky Kapacita Cena
komplexní pojištění - Kooperativa Volno 60 Kč
vstupenka výstava Vermeer Volno 360 Kč
kombinovaná vstupenka (Vermeer + Drážďanská galerie) Volno 595 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Drážďanská galerie připravila výstavu o díle slavného malíře Jana Vermeera a žánrové malbě v Holandsku. Bude to mimořádná podívaná s řadou zahraničních zápůjček! Obrazy holandského mistra Jana Vermeera van Delft (1632-1675) jsou považovány za zhmotnění ticha a klidu v bouřlivé době evropského baroka. Drážďanská galerie nabídne výběr Vermeerových děl (organizátoři slibují jednu třetinu tvorby malíře) a k nim reprezentativní profil mistrů holandské barokní malby, kteří se jako Vermeer věnovali žánrové tvorbě: Pieter de Hooch, Frans van Mieris, Gerard Ter Borch, Gabriel Metsu, Gerard Dou, Emanuel de Witte a Jan Steen.

Pro zájemce je tu také možnost odpolední individuální prohlídky výstavy Bellum et Artes - středoevropské umění za Třicetileté války, kterou připravuje tým prof. Jiřího Fajta, bývalého ředitele pražské Národní galerie. Výstava představí reprezentativní panorama středoevropské tvorby v první polovině 17. století - malířství, sochařství, architekturu i užité umění. Na výstavě se podílí lipský institut GWOZ (Leibniz-Institut für Geschichte und Kultur des östlichen Europa), umělecké sbírky v Drážďanech, pražská Národní galerie, Univerzita v Gdaňsku, Univerzita ve Vratislavi, Muzeum Palazzo Ducale v Mantově, Tirolské muzeum v Innsbrucku, Museum Prado v Madridu a muzea ve Stockholmu. 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů
  • komplexní pojištění

POZNÁMKY

Jednodenní autokarový zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a Staviteli katedrál - klubem čtenářů knih PhDr. Petera Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč.

Vzhledem k limitovanému počtu návštěvníků výstavy doporučujeme si se zájezdem současně přiobjednat i časovou vstupenku na výstavu Vermeera. Vstupenka je buď na samotnou výstavu nebo v kombinaci výstava + Drážďanská galerie. Doporučujeme KOMBINOVANOU VSTUPENKU!  V případě, že si klient neobjedná časovou vstupenku, automaticky předpokládáme, že si ji zajistí sám!OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU