DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Cheb, hrad Seeberg, Františkovy Lázně

Navštivte s námi přírodní rezervaci Soos, která nemá ve střední Evropě obdoby, románský hrad Seeberg, Františkovy lázně a město Cheb.

PROGRAM ZÁJEZDU

Naše první zastávka bude v přírodní rezervaci Soos. Tato oblast historického Sooského lesa ("Soos silva") o rozloze 221 ha byla za národní přírodní rezervaci prohlášena roku 1964. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou (minerální) vodu.
Prazvláštní měsíční krajina, rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí. Tak vypadá národní přírodní rezervace Soos.

Františkovy Lázně jsou malebné město s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků. Známá je parková plastika malého chlapečka s rybou, symbolem plodnosti, záhy se mezi pacientkami rozšířila fáma: každá žena, která se dotkne palce levé nohy sochy, do roka otěhotní. Legendu údajně vymyslel lázeňský fotograf pan Škarda, nicméně je dodnes živá a chlapeček přezdívaný František se od dotyků jen leskne. 

Dále navštívíme hrad Seeberg, často nazývaný Ostroh. Dnešní podobu hradu tvoří románský a gotický palác, které doplňuje renesanční křídlo s krásnou arkádovou chodbou. Zajímavý zážitek nabízí i vstup do sklepních prostor hradu.
Seeberg patří mezi nejstarší hrady na Chebsku. Byl postaven během německé kolonizace Chebska na konci 12. století některým z nesvobodných služebníků císaře Friedricha Barbarossy tzv. ministeriálů.

Cheb - málokteré město se může chlubit takovou kuriozitou, jakou je chebský Špalíček - blok jedenácti měšťanských domů, těsně přilepených k sobě a rozdělených uzounkou Kramářskou uličkou. Navštívit můžete
Chebský hrad, který byl vystavěn ve 12. století na místě slovanského hradiště. Ve 2. polovině 15. století byla k paláci císařské falce přistavěna hospodářská budova, ve které byli 25. února 1634 zavražděni Valdštejnovi důstojníci. Z původního románského opevnění se zachovala Černá věž a část východní hradby. Nejlépe dochovanou a nejcennější stavbou falce je hradní kaple sv. Erharda a Uršuly.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu Cena pro seniori nad 60 let
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Odjezdová místa a časy: 
Slaný                  6:50 (od Váhy) 

Nové Strašecí    7:10 (u Lidlu)

Před desátou hodinou plánovaný příjezd k přírodní rezervaci Soos.

10:00 - 11:30 prohlídka hradu Seeberg
12:00 - 13:30 prohlídka Františkových Lázní
13:45 - 15:15 prohlídka Chebu
15:30 - 16:30 návštěva rezervace Soos.
Předpokládaný návrat  kolem 19.30 hodiny.ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy do objektů

Soos                                                               Hrad Seeberg
dospělá osoba 100 Kč                                   dospělá osoba 100 Kč
senioři od 65 let 80 Kč                                   senioři od 65 let 80 Kč
děti 7 - 15 let 50 Kč                                        děti 7 - 15 let 50 Kč
Hrad Cheb
dospělá osoba 100 Kč     
děti 6 - 15 let, senioři od 65 let 50 Kč   

POZNÁMKY