DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Berlínská podzimní výstava: Donatello - zakladatel italské renesance

Státní muzea v Berlíně vlastní jeden z největších a nejrozmanitějších souborů děl sochaře Donatella, zakladatele italské renesance. 

PROGRAM ZÁJEZDU

Odjezd v 6.00 z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou.

Kolem 11.00 příjezd do Berlína.

Po příjezdu návštěva výstavy Donatello - zakladatel italské renesance a poté komentovaná návštěva stálé expozice renesančního umění.

V 18.15 odjezd zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 23.30 hodin.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 09.11.2022 - 09.11.2022

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 1390 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění Volno 60 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Ústí nad Labem Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Museum Bargello ve Florencii, Victoria a Albert Museum v Londýně a Státní muzea v Berlíně vlastní jeden z největších a nejrozmanitějších souborů děl sochaře Donatella , zakladatele italské renesance. Z jejich sbírek a dalších mezinárodních zápůjček byla sestavena unikátní putovní výstava, která začala na jaře ve Florencii, na podzim je v Berlíně a v příštím roce bude v Londýně. Vedle nejcennějších soch a reliéfů ze zmíněných muzeí diváci uvidí mj. bronzové plastiky z hlavního oltáře baziliky sv. Antonína v Padově, což byla jedna z nejvýznamnějších Donatellových zakázek mimo Florencii. Tyto plastky nebyly nikdy vystaveny mimo Itálii a v Padově jsou pro diváky přístupné jen velmi omezeně. Patronem sochaře byl Cosimo de Medici a pro rod Medici vytvořil Donatello svá nejslavnější díla. Byl všestranný tvůrce, který v sochařství neúnavně experimentoval s různými materiály a estetickými nápady. Stal se proto vzorem i pro Michelangela. Sochy a mramorové reliéfy, terakoty a bronzy, které ještě nikdy nebyly vystaveny takto pohromadě, nabídnou divácký zážitek, který se nabízí jen jednou za život. V Berlíně se navíc Donatellovo dílo dostane do dialogu renesančními malíři jako byl Masaccio, Fra Filippo Lippi, Andrea Mantegna nebo Botticelli, protože stálá expozice berlínské Gemäldegalerie, která je přímo propojena s výstavou, vlastní jeden z největších souborů raného renesančního malířství na světě. 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • vstupy na výstavy
  • komplexní pojištění

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou Petra Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál, což je klub čtenářů knih Petra Kováče. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor knihy Úsvit renesance.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU