DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Barcelona a Montserrat, letecky

DALŠÍ INFORMACE

 • Barcelona
  Barcelona Barcelona je hlavním městem Katalánska a současně je i hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska.
 • Španělsko
Užijte si Barcelonu. Můžete obdivovat světelnou show Magické fontány, Gaudího katedrálu Sagrada Familia nebo kouzelný Parque Güell. Určitě se projdete po proslulé  ulici La Rambla.
A jistě nezapomenutelný dojem ve vás zanechá návštěva klášterního komplexu v Montserratu.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet z Prahy do Barcelony. Po příletu do Barcelony transfer do hotelu a  ubytování v hotelu. V podvečer  a večer seznamovací procházka městem. Začne návštěvou proslulého bulváru La Rambla, dále dojdete k soše Krištofa Kolumba a do přístavu Port Vell, který se dnes proměnil v moderní barcelonskou čtvrť a zastavíte se u  budovy Aquaria - mořského světa.

2.den: Celý den je věnován prohlídce Barcelony. Začnete na známé Plaça de Catalunya. Nachází se zde obchodní centrum "El Corte Inglés" s věhlasnými značkami jako např. Zara či Bershka. Prohlédneme si Fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, že kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat. Kamkoli jde, vždy se vrátí.
Dále navštívíme historickou gotickou čtvrť Barcelony s její katedrálou a královským náměstím (Plaça Reial). Náměstí Sant Jaume bylo v minulosti římským centrem, nyní funguje jako administrativní centrum města. Navštívíme také Katedrálu Sv. Eulálie, se kterou se pojí zajímavé legendy.
Dále se vypravíte k  proslulé katedrále  Sagrada Familia, která, přesto že je stále ještě nedokončena, patří k největším turistickým lákadlům Barcelony. Je proslulá četnými  křesťanskými  symboly a významná nekonvenčním architektovým zobrazením svaté rodiny. Pod bazilikou se nachází muzeum s fotografiemi od počátků stavby, ale také ukázky náčrtů, plastických modelů a schémat, podle kterých Gaudí stavěl svůj chrám.
V odpoledních hodinách dále navštívíte Gaudího Parc Güell. Jedná se o rozlehlý park s mnoha architektovými uměleckými díly, ze kterých dýchá velká autorova kreativita a představivost.
Pro fanoušky fotbalu doporučujeme navštívit známý fotbalový stadion Camp NOU. 

3.den: Po snídani vás čeká fakultativní výlet  vlakem na Montserrat s benediktýnským klášterem (památka UNESCO), který se nachází asi 30 km od Barcelony a je zasazen do skalního masivu Národního parku Muntanya de Montserrat. Byla zde nalezena "černá Madona" a Montserrat se stal vyhledávaným poutním místem. Místo láká ale také spoustu turistů a horolezců nejen díky úžasným výhledům z výšky přes 1 200 m, ale třeba také vínem, které je produktem benediktýnských mnichů, kteří zde stále pobývají.
Odpoledne se vrátíte zpět do Barcelony. Čeká vás  kopec Montjuïc, odkud je krásný výhled na město a přístav. Na kopci se nachází olympijský stadion, kde se konala v roce 1992 olympiáda. K návštěvě vás zve také Poble Espanyol, které představuje typický venkov Španělska se spoustou obchůdků, dílen, barů a restaurací.
Zastavíte  se také u úchvatné Magické fontány "La Font Màgica de Montjuïc", která nabízí jedinečnou světelnou a vodní show za doprovodu hudby. Tato fontána byla postavena při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1929.
Prohlídku Barcelony pak zakončíme na náměstí Plaça d'Espanya.

4.den: Dopoledne individuální volno, dále transfer na letiště, odlet zpět do Prahy v odpoledních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 19.10.2024 - 22.10.2024

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 19990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
příplatek: pokoj 1/1 Volno 7990 Kč
fakultativní výlet Montserrat Volno 1290 Kč
příplatek: komplexní pojištění Volno 320 Kč
palubní zavazadlo (10 kg) Volno 1180 Kč
zavazadlo k odbavení (10 kg) Volno 990 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Ubytování v hotelu 3* v Barceloně.

V případě účasti pouze 1 osoby (bez možnosti doobsazení)  je příplatek za jednolůžkový pokoj povinný.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Barcelona a zpět, 
 • malé palubní zavazadlo (40x20x25 cm)
 • 3x nocleh v hotelu 
 • 3x snídani
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění
 • vstupné do objektů
 • místní dopravu
 • zavazadlo k odbavení
 • místní poplatek (platí se na recepci hotelu při příjezdu), zpravidla cca 3 Eur / osoba / noc

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU