DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522704
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Adriatická riviéra a Umbrie

DALŠÍ INFORMACE

 • Assisi
  Assisi Nejvýznamější italské poutní místo leží asi 25 km od Perugie. V bazilice sv. Františka odpočívá sv. František z Assisi (1181-1226),...
 • Rimini
 • Itálie
Zájezd nás zavede do oblasti, kde se prolíná historie v podobě unikátních památek s malebnou kopcovitou krajinou, která utváří ráz této jedinečné oblasti Itálie. Navštívíme historické skvosty často zařazené do seznamu UNESCO, např. Assisi, ale i další půvabná městečka s úžasnou atmosférou. Poznávání kulturních zajímavostí proložíme koupáním na italské adriatické riviéře.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Arezzo - starobylý střed s mnoha krásnými starými paláci, monumentálními kostely a krásným hlavním náměstím, trochu připomínajícím hlavní náměstí v Sieně. Zastávka v městečku Cortona - město založené Etrusky se zajímavým bludištěm starých uliček a středověkých domů. Ubytování v oblasti Chianciano Terme. 

3. den: Den věnovaný návštěvě proslulých vinařských oblastí Toskánska Val d´Orcia a Chianti. Zastávka ve městečku Montepulciano s výhledem na Toskánsko a nedaleké umbrijské vrcholky. Průjezd malebnou krajinou Val d´Orcia, která se stala častým námětem malířů i fotografů. Prohlídka městečka Montalcino s hradem ze 14. st. a zajímavým středem městečka plným krámků s věhlasným vínem Brunello di Montalcino. Odpoledne průjezd krajem vinohradů a olivových hájů druhé vinařské oblasti - proslulého Chianti.

4.den: Přejezd kolem jezera Lago Trasimeno. Perugia - město s nádhernou atmosférou starého centra zpřítomňující etruskou, řeckou i středověkou minulost, nádherné středověké paláce a kostely. Assisi, světově proslulé město, kde se narodil sv. František a krátce po jeho smrti zde byla vybudována dvojitá bazilika nad jeho hrobem. Baziliku zdobili freskami největší umělci své doby Giotto a Lorenzetti. Přejezd přes Apeniny na ubytování u moře v oblasti Rimini.

5. den: Pobyt u moře. Odpoledne výlet do ministátečku San Marino, který je působivě umístěn na vysokém kopci Monte Titano. Zaujmou vás romantické uličky i pěkné výhledy do širokého okolí.

6. den: Návštěva San Leo - městečko s pěknou polohou na kopci, nad kterým se tyčí impozantní hrad. V městečku zaujmou dlážděné uličky, farní kostel z 9. století i románská katedrála. Urbino - město považované za utajený skvost Itálie, protože nádhera jeho ulic i vznešených vévodských paláců převyšuje jiná turisty navštěvovanější místa. Odpoledne možnost koupání.

7. den: Pobyt u moře. Pro neposedné fakultativní výlet - Gubbio - město prostoupené středověkou atmosférou se nachází na svazích hory Monte Ingino. Krásu křivolakých uliček a domů s terakotovými taškami právě umocňují Apeniny. Dóm ze 13. století, středověká Via dei Consoli, Fontana dei Matti (Fontána bláznů). Návštěva jeskyně Frassati.

8. den: Dopoledne odjezd z hotelu. Cestou domů návštěva v dobách římských a byzantských významného města Ravenna - důležité přístavní město s řadou významných historických památek, proslavené církevními mozaikami v antickém i byzantském slohu .

9. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 05.09.2024 - 13.09.2024

Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Na dotaz 15990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Jednolůžkový pokoj Na dotaz 3000 Kč
Komplexní pojištění Na dotaz 720 Kč
Výlet Gubbio Na dotaz 290 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Na dotaz 0 Kč
Kladno Na dotaz 0 Kč
Praha Na dotaz 0 Kč
Plzeň Na dotaz 0 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava autokarem
 • 6x nocleh v hotelu
 • 6x polopenze
 • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • místní pobytovou taxu (2 Eur / osoba / noc)
 • komplexní pojištění

POZNÁMKY

vstupné (orientačně): Muzeum F1 15 EUR


Více informací o poznávacích zájezdech v Itálii naleznete na webové stránce poznavaci-zajezdy.slantour.cz.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU