DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Holandsko - Květinové korzo a Amsterdam
Holandsko - Květinové korzo a Amsterdam
Holandsko,
cena od: 6790 Kč
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Anglie,
cena od: 12990 Kč
Benátky a ostrovy - prodloužená verze
Benátky a ostrovy - prodloužená verze
Itálie,
cena od: 5590 Kč
New York - Washington
New York - Washington
USA,
cena od: 42990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Zlatý trojúhelník, poklady maharádžů a tajemná Ganga s přelety

 • Taj Mahál
 • Varanasi

DALŠÍ INFORMACE

Náš zájezd vás zavede k nejvelkolepějším památkám Indie, ke kterým bezesporu patří běloskvoucí Taj Mahal, růžové město Jaipur i pevnosti a paláce maharádžů v kraji Radžasthán. Zajedeme i na jih Radžasthánu, kde se nachází nádherné džinistické chrámy, které svou zdobností připomínají Alhambru. Při našem velkém okruhu navštívíte i další významné turistické magnety - posvátné Váránasí, starodávnou Órčhu či Khajuráho.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V dopoledních hodinách odlet z Prahy do Dillí. 

2. den: V ranních hodinách přílet do Dillí (Delhi). Dopoledne první část prohlídky Dillí. Zastávka u Quatab Minar (nejvyšší cihlový minaret na světě). Dále procházka kolem Indian Gate (Brána Indie), prezidentského paláce a vládních budov v Novém Dillí. Odpoledne prohlídka hrobky Humayuns (památka Unesco). Později odpoledne ubytování v hotelu. Volno, aklimatizace.

3. den: Dopoledne přejezd z Dillí do Agry. Prohlídka Velké červené pevnosti v Agře a slavného Taj Mahal. Tento nádherný palác byl postaven císařem Shah Jahan na památku jeho ženy Mumtaz Mahal. Nocleh v Agře.

4. den: Dopoledne přejezd z Agry do Jaipuru (Džajpúr). Po cestě zastávka v opuštěném městě Fatéhpur Síkrí. Město, které zůstalo dokonale zachováno, je mistrovským dílem z pískovce, jehož odstíny postupem dne hrají jemnými růžovými odstíny.

5. den: Celodenní prohlídka Jaipuru, nazývaného také jako Růžové město. Během prohlídky navštívíte pevnost Amber Fort (vyjížďka na pevnost v džípech či slonech), městský palác, starou observatoř Džantar mantar, exotický Havá Mahal neboli "palác větrů" aj. 

6. den: Pushkar (Puškar) - významné poutní město s jezery a 400 chrámy. Pyšní se 52 ghóty, kde zbožní hinduisté smývají své hříchy a dalo by se tak nazvat "zmenšeným Váránasí". Nocleh.

7. den: Přejezd do Jodhpuru. Jodhpur (Džódhpur) - město ztělesňující romantiku Rádžasthánu má majestátní pevnost Mehrángarh vypínající se nad honosnými paláci, bahnitými bazary a pouští Thár. Nocleh.

8. den: Přejezd do Mount Abu - jediná horská stanice v Rádžasthánu. Projížďka po jezeře Nakki, které je vroubeno koloniálními sídly a letními paláci rádžpútských vládců. Nocleh.

9. den: Dilvara - džinistické chrámy v Dilvaře patří mezi nejúchvatnější pamětihodnosti v zemi. Skupina 5 mramorových chrámů vyniká neuvěřitelně spletitou a jemnou kamennou dekorací. Skulpturální detaily na branách, pilířích stropech návštěvníkům berou dech. Přejezd na nocleh do Udajpuru.

10. den: Ranakpur - unikátní chrámový komplex v pohoří Arávalí, jemuž vévodí velkolepý Ádimáthův chrám, který je jedním z pěti nejposvátnějších míst pro džinisty. Kumbhalgarh - mohutná pevnost s hradbami, které se jako had vinou na svazích pohoří Arávalí do výšky 1050 m. Říkalo se jí také "Oko Méváru", neboť panoramatický výhled sahá kilometry daleko. Nocleh.

11. den: Udajpur - pohádkové město, jehož mramorové paláce a jezera obklopuje prstenec kopců. Městský palác, dílo s jedinečnou architekturou je komplex několika paláců a je nejrozlehlejší v Rádžasthánu. Noční vlak do Dillí.

12. den: Přelet do Varanasi s přestupem v Dillí. Nocleh.

13. den: Časně ráno projížďka na loďkách po řece Ganze. Prohlídka Varanásí, které je také nazýváno  "věčným městem". Leží na břehu posvátné řeky Gangy. Návštěva textilních přádelen v muslimské čtvrti nebo tzv. Zlatý chrám boha Shivy. Uličky a bazary starého města patří k nejstarším v Indii. Odpoledne návštěva Sarnathu. Sarnath je jedním z nejvýznamnějších budhistických center. Je to místo, kam Buddha přišel se svými pěti učni a konal zde své první kázání poté, co došel osvícení. Prohlédnout si zde můžete Ashokův sloup, budhistické chrámy četných zemí, chrám Mulgandha Kuti Vihar a Dhamekhovu stupu. Nocleh.

14. den: Přelet do Kajuraha. Odpoledne prohlídka chrámů Khajuraho (světová památka UNESCO), chrám je proslaven erotickými sochami a řezbami jejichž předlohou byla slavná Kamasutra. Původně se zde nacházelo 85 objektů, dnes jich je dochovaných pouze 22. Transfer do hotelu, nocleh.

15. den: Transfer autobusem do Jhansi. Cestou Órčha  - historické místo s malebnou polohou na skalnatém ostrově v meandru řeky Bétvy, které sloužilo jako sídelní město bundélských králů a představuje vynikající ukázku rádžpútské bundélské architektury. Cesta vlakem do Dillí. Nocleh.

16. den: Dokončení prohlídky Dillí. Historický areál v Mehrauli (UNESCO) - Quatab Minar (nejvyšší cihlový minaret na světě), Raj Ghat - památník Ghandiho aj. Pozdě večer transfer na letiště.
17. den: V ranních hodinách odlet do Prahy, návrat.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava Praha - Dillí a zpět, včetně letištních tax
 • 14x nocleh v hotelích 3*/4*
 • 14x polopenze 
 • 3 x vnitřní přelety Udajpur - Dillí, Dillí - Varanasi, Varanasi - Kajuraho
 • přejezd vlakem Džhánsí - Dillí
 • většina vstupů dle programu 
 • projížďka lodí po Ganze
 • služby průvodce
 • doprava dle programu autobusem či minibusem

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Indie 1.200 Kč
 • komplexní pojištění
 • spropitné

POZNÁMKY

Pro více informací o Indii navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.