DOPORUČUJEME

Řecko: Antické a Byzantské umění
Řecko: Antické a Byzantské umění
Řecko,
cena od: 27990 Kč
Morava: umění a archeologie
Morava: umění a archeologie
ČR,
cena od: 4390 Kč
Bavorsko - gotické a renesanční umění
Bavorsko - gotické a renesanční umění
Německo,
cena od: 5890 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Za tajemstvím starých Mayů

 • Chichen Itza
 • Coba
 • Merida
 • Tulum

DALŠÍ INFORMACE

Fantasticky nabitý program, luxusní hotel, každý den plný úchvatných zážitků a neskutečných překvapení. Nádherné koupání ve vlnách Karibiku, možnost šnorchlování a potápění, udivující památky starých Mayů, uchvacující fauna a flóra tropického pralesa, působivá směs folkloru jak původního mayského obyvatelstva, tak i typických Mexičanů. To vše vám nabízí tento zájezd. Má snad jen jedinou vadu - že není dvakrát tak dlouhý, abyste si všechny tyto zážitky mohli dostatečně vychutnat.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, přílet do Cancúnu večer. Ubytování v hotelu v oblasti mayské riviéry.

2.den: Volno, aklimatizace, pobyt u moře.

3.den: Dopoledne návštěva Grande Cenote - unikátní mayské přírodní podzemní vodní nádrže či jeskyně. Možnost koupání a šnorchlování. Dále přejezd do Coby. Coba je jedním z nejstarších mayských měst a nachází se v něm nejvyšší mayská pyramida Nohuch Mul. Archeologické výzkumy začaly v Cobě teprve v roce 1972 a větší část památek se stále nachází ukryta v neprostupném pralese.
I stávající zpřístupněné objekty řadí Cobu k největším přístupným mayským areálům.Večer ubytování v hotelu v oblasti Valladolidu..

4.den: Dopoledne návštěva snad nejznámějšího mayského města - Chichen Itzá, které bylo podle Wikipédie zařazeno v roce 2007 na seznam sedmi divů světa Dominantou tohoto rozlehlého archeologického komplexu je nejslavnější mayská pyramida zvaná El Castillo Kukulcan. Mezi unikáty patří také stará mayská observatoř k pozorování hvězd či hřiště pro mayské míčové hry. Odpoledne přejezd do Meridy. Návštěva moderního muzea mayské civilizace Gran Museo del Mundo Maya, prohlídka katedrály v Méridě (jedna z prvních velkých katedrál v Mexiku postavená ve stylu pozdní renesance) a krátká zastávka u fasády domu Montejo s portálem, který je skvostem španělské renesance v Mexiku. V roce 2001 byla Mérida vyhlášena Americkým hlavním městem kultury díky své kvalitě života a neobyčejnému rozvoji umění.
Nocleh v hotelu Méridě.

5. den: Po snídani, přejezd do druhého nejslavnějšího město Mayů na Yucatánu -  UXMALU. Uxmal v krasové oblasti je dnes jedna z nejnavštěvovanějších památek Mayů, nabízející, díky zrestaurovanými budovám, instruktivní pohled na původní vzhled architektury starých Mayů. Město zažilo svůj největší rozkvět v 10. století n.l., kdy v něm žilo asi 25 tisíc obyvatel. Dochované stavby vznikly přibližně v letech vystavěny mezi lety 700 a 1000. Kromě pyramid zaujme v Uxmalu i rozsáhlý královský palác, dnes nazývaný Guvernérský palác. Odpoledne přejezd zpět na Mayskou riviéru, ubytování v plážovém resortu v oblasti Tulumu.

6.den: Pobyt u moře.

7.den: Dopoledne návštěva jednoho z nejznámějších mayských měst - Tulumu. Prohlídka rozsáhlého archeologického komplexu, který leží na pobřeží lemovaném bělostnými plážemi a korálovými útesy. Toto jediné známé opevněné mayské město na pobřeží Karibiku bylo založeno kolem roku 200 n.l. a mělo velký kultovní význam. Dodnes se dochovalo na šedesát objektů, řada chrámů a pyramid, včetně nejslavnější pyramidy boha Kukulcana.
Odpoledne volno a koupání v hotelovém resortu.

8.den: Po snídani odjezd do Cancúnu, prohlídka senzačního Museo de Maya in Cancun. Museo Maya de Cancun bylo otevřeno v listopadu 2012, jeho autorem je originální mexický architekt Alberto García Lascurain a stavba byla postavena za 15 miliónů amerických dolarů. Je to dnes nejmodernější expozice věnovaná mistrovským dílům mayského umění (55 tisíc metrů čtverčních výstavní plochy) a samo muzeum zahrnuje archeologickou mayskou lokalitu San Miguelito přímo s návštěvou archelogických vykopávek.
Večer odlet z Cancunu zpět do Evropy.

9. den: Odpoledne přílet zpět do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 23.04.2019 - 01.05.2019

Služby Kapacita Cena
základní cena zájezdu Volno 64990 Kč
Slevy Kapacita Cena
SLEVA pro 3. osobu / dítě do 12 let Volno -7990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
příplatek: pokoj 1/1 Volno 8990 Kč
letenka v Business třídě (cena od) Volno 42000 Kč
příplatek: komplexní pojištění Volno 1170 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

5x nocleh u moře v all inclusive hotelovém resortu
2x nocleh ve vnitrozemí v hotelu se snídaní

PODROBNÝ POPIS

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letenku Praha - Cancún a zpět, včetně všech poplatků a tax
 • dopravu autokarem v Mexiku
 • 7x nocleh v hotelu 3*/4* (2-3 lůžkové pokoje)
 • 5x all inclusive
 • 2x snídaně
 • služby  průvodce CK 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • komplexní pojištění 990 Kč 
 • vstupné do objektů dle programu cca 60 USD

POZNÁMKY


Pro více informací o Mexiku navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU