DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vlakem do Budapešti s průvodcem

Budapešť nabízí řadu zajímavých míst i aktivit. Navíc, vydat se do tohoto města můžete netradičním způsobem - s trochou nostalgie můžete cestovat do metropole Maďarska vlakem. Tento zájezd nabízí navíc služby průvodce, který vás provede centrem Budapešti a ukáže jeho nejkrásnější památky.    

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odjezd z Prahy rychlíkem do Budapešti (EC 275 Metropolitan, odjezd z Prahy v 7:49). Příjezd do Budapešti v odpoledních hodinách (14:25). Uvítání průvodcem na nádraží Nyugati a asistence při cestě z vlakového nádraží do hotelu. Volno.  

2. den: Dopolední prohlídka centra města s průvodcem, prohlédnete si budovu parlamentu, Rybářskou baštu, řetězový most, Budínský hrad, aj. Odpoledne máte volno např. pro nákupy suvenýrů, atd.

3. den: Dopoledne volno, např. pro návštěvu lázní Gellért, které patří mezi ty nejvyhlášenější v celé Budapešti. Odpoledne odjezd z Budapešti zpět do ČR (rychlík EC272 Csárdás, odjezd v 15:25). Příjezd do Prahy ve večerních hodinách (22.21). 

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu / 3*cena za osobu / 4*
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

PODROBNÝ POPIS

Nástupní / odjezdová místa: Praha, Pardubice, Brno, Břeclav.

 

Co navštívit v Budapešti:

Parlament - nejfotografovanější budova v Budapešti - 2250 HUF

Postaven na přelomu 19. a 20. století, největší budova v Maďarsku, 691 místností, inspirací při stavbě byl částečně i Londýnský parlament. Parlament je z venku opravdu krásný, ale uvnitř vás doslova uchvátí luxusem a zlatem všude kam se podíváte. Dovnitř se dostanete pouze s průvodcem a je potřeba si předem vyzvednou vstupenky na konkrétní čas. V parlamentu jsou k vidění i korunovační klenoty.

 

Bazilika Svatého Štěpána - 600 HUF

Bazilika sv. Štěpána je nejvýznamnější duchovní stavbou v Maďarsku, jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů a zároveň třetí nejvyšší stavbou Maďarska. Je pojmenována na počest prvního uherského krále a světce Štěpána, jehož mumifikovaná ruka je uložena v relikviáři.

 

Hradní vrch Budín - 900 HUF

Královský palác, který leží na kopci nad městem a je z něj výhled na celou Budapešť. Dostat se na něj dá buď pěšky a nebo historickou zubačkou Sikló, která je hned za Řetězovým mostem (cena 800 HUF/os.). Na kopci jsou kromě hradu i 3 kostely, muzea, náměstí a spousta malých domků a uliček.

 

Rybářská bašta - 300 HUF

Nejkrásnější místo z celé Budapešti. Kouzelná stavba se sedmi věžičkami se vystavěla na začátku 20. st. Předtím, se na jejím místě nacházel středověký rybí trh. Věže mají symbolizovat maďarské stany a výhled z nich je okouzlující. Přímo v prostorách bašty se nachází i restaurace s krásným výhledem a živou hudbou.

 

Řetězový most

Hlavní chloubou Budapešti jsou mosty přes Dunaj. Nejvýznamnější a nejstarší je Řetězový most (Lánchíd) z roku 1839, hned vedle je poměrně moderní Alžbětin (Erzsébet híd) z roku 1903 a kousek za ním je úžasný železný Most Svobody. Významný most je i Markétin most, z kterého je přístup na Markétin ostrov.

 

Markétin ostrov

Je to velký ostrov přímo uprostřed Dunaje, kousek od centra města a parlamentu. Na ostrově je koupaliště, stadion, zřícenina hradu a spousta dalších atrakcí. Celý ostrov slouží pro zábavu, odpočinek a rekreaci a jde v podstatě o jeden obrovský park.

 

termální lázně Gellért - celodenní vstup cca 5100-5700 HUF

Lázně Gellért patří stejně jako Széchenyi k těm nejslavnějším v Budapešti. Tyto lázně jsou uvnitř velmi okázalé a dá se říci, že se jedná o koupání na způsob vládců, které znáte jen z filmů. Termální voda je zde směsicí 13ti pramenů, které dodávají vodu o teplotě 27- 48 °C s obsahem rádia. K dispozici jsou také parní komory a vanové koupele. V létě je k dispozici venkovní bazén s vlnobitím a vnitřní perličkový bazén. Hlavní bazén a jeho hala je fascinující, má například i posuvnou střechu která umožňuje koupání pod širým nebem.

 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • jízdenku vlakem z Prahy do Budapešti a zpět (2. třída v základní ceně)
  • místenku na obě cesty z ČR do Budapešti a zpět
  • 2x nocleh v hotelu v centru Budapešti (osoba, v 2-lůžkovém pokoji, hotel 3* v základní ceně)
  • 2x snídani
  • služby průvodce v Budapešti

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • místní transfery
  • pojištění
  • místní poplatek (platí se na recepci hotelu)

POZNÁMKY

100 HUF = cca 8 Kč