DOPORUČUJEME

Vídeň a zámek Schönbrunn
Vídeň a zámek Schönbrunn
Rakousko,
cena od: 2190 Kč
Vlakem do Budapešti s průvodcem
Vlakem do Budapešti s průvodcem
Maďarsko,
cena od: 5490 Kč
DOLOMITY A LAGO DI GARDA
DOLOMITY A LAGO DI GARDA
Itálie,
cena od: 5990 Kč
Morava: umění a archeologie
Morava: umění a archeologie
ČR,
cena od: 4390 Kč
Romantická údolí Mosely a Porýní
Romantická údolí Mosely a Porýní
Německo,
cena od: 5990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vídeňské podzimní výstavy

DALŠÍ INFORMACE

  • Vídeň - hlavní město Rakouska
    Vídeň - hlavní město Rakouska Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň také jedna z jeho spolkových zemí. Leží na řece Dunaj a se...

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Vídeňské výstavy, které nám odhalí tvorbu tří umělců - Claude Monet, Pieter Bruegel starší a Egon Schiele.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Odjezd z Prahy v sobotu v 7.00 hodin, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Volno na oběd a odpoledne prohlídka výstavy Claude Moneta ve vídeňské Albertině. Ubytování v hotelu ve Vídni.

2. den: V neděli po snídani dopoledne návštěva výstavy Pietra Bruegela staršího v Uměleckohistorickém muzeu a odpoledne prohlídka výstavy Egona Scheileho v Rakouské galerii Belvederre. Pozdě odpoledne odjez z Vídně. Kolem 22. hodiny příjezd do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 27.10.2018 - 28.10.2018

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Vyprodáno! 3490 Kč
Příplatky Kapacita Cena
komplexní pojištění Kooperativa Volno 80 Kč
příplatek: 1/1 pokoj Volno 990 Kč
Balíček vstupů Brueghel + Monet Volno 890 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Jihlava Volno 0 Kč
Znojmo Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Vídeňská Albertina připravila rozsáhlou výstavu díla Claude Moneta, hlavního představitele francouzského impresionismu. Výstava je soustředěna především na krajinářskou tvorbu, proměnu přírody ve slunečním světle, letní i zimní krajiny a Monetovy lekníny v zahradě v Giverny. Malířovy obrazy jsou plné zářivých čistých barev a světelných odrazů, vytvářejí neobyčejný dojem životnosti krajiny v proměnách dne. Expozici pořádá Albertina společně s Musée Marmottan v Paříži, které vlastní i slavný obraz Imprese - východ slunce. Právě díky názvu tohoto díla vzniklo pojmenování impresionismus.

Uměleckohistorické muzeum nabízí velkou výstavu génia severské renesance Pietra Bruegela staršího. Po mnoha letech se ve Vídni setkají obrazy zapůjčené z celého světa. Prakticky bude představeno celé jeho malířské dílo. Bruegela vnímáme jako skvělého malíře brabantského venkova, téměř Josefa Ladu doby manýrismu a pak jej ctíme jako krajináře, dokonce tvůrce v tomto oboru značně originálního. Dokázal totiž vystihnout atmosféru krajiny, zachytit její proměnu v měnící se roční době. Pro svoje současníky však byl Bruegel někým jiným: považovali ho za zmrtvýchvstalého Hieronyma Bosche. Ráj a peklo, triumfy kostlivců nad živými, boje andělů s pekelníky jej zajímali stejně jako výše vzpomínané motivy. Výstava je připravena k připomenutí 450 let od malířova úmrtí. Poté bude reprízována v Antverpách.

Rakouská Galerie Belvedere nabízí v příštím roce výstavu malíře Egona Schieleho, která je připravena jako připomínka 100 let od jeho úmrtí na španělskou chřipku. Schileho zaujala vídeňská secese, ale časem si vytvořil vlastní styl, jenž zapadá do evropského expresionismu. Je autorem provokativních aktů i vlastních uhrančivých podobizen. Často pobýval a tvořil v Českém Krumlově, ze kterého pocházela jeho matka.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 1x nocleh v hotelu
  • 1x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů a na výstavy

POZNÁMKY

Zájezd autobusem pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Průvodcem bude historik umění PhDr. Peter Kováč.