DOPORUČUJEME

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Vídeňské podzimní výstavy: Modigliani a Picasso

OBJEDNÁVKA

DALŠÍ INFORMACE

  • Vídeň - hlavní město Rakouska
    Vídeň - hlavní město Rakouska Vídeň je hlavní město Rakouska, současně také statutární město a zároveň také jedna z jeho spolkových zemí. Leží na řece Dunaj a se...
Jako tradičně nabídne podzimní Vídeň velmi atraktivní výstavy. Albertina představí vzájemné umělecké soupeření dvou umělců - Itala Modiglianiho a Španěla Pabla Picassa a Weltmuseum ve Vídni nabízí výstavu Aztékové.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu ráno v 7.00 odjezd z Prahy od Hlavního nádraží, technické zastávky cestou. Kolem poledne příjezd do Vídně. Prohlídka výstavy MODIGLIANI PICASSO v Albertině. V podvečer ubytování v hotelu ve Vídni.
2. den: V neděli dopoledne výstava TIZIAN UND FRAUEN. Odpoledne výstava AZTÉKOVÉ, poté volno v centru Vídně s možností návštěvy výstavy věnované nejslavnějšímu německému malíři GERHARDU RICHTEROVI v Kunstforum Vídeň (doporučujeme také návštěvu cukrárny hotelu Sacher). Kolem 17.00 odjezd do ČR a příjezd do Prahy kolem 22.00 hodin.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdu
07.11. - 08.11.2020Vyprodáno! Podrobnosti
14.11. - 15.11.20203790 Kč Podrobnosti

PODROBNÝ POPIS

V Paříži usedlý malíř a také sochař Amedeo Modigliani byl bohém se vším, co k tomu patřilo, počínaje opilstvím a konče milostnými aférami. Modigliani zaujal sběratele portréty dívek, které měly až neuvěřitelně dlouhý krk, a nádhernými akty, které patří k nejkrásnějším, jaké v Paříži vznikly od doby klasicisty Ingrese. Pablo Picasso ve stejné době objevoval tajemství kubismu i neoklasicismu. Výstava nabídne obrovskou podívanou na dva významné představitele evropské umělecké avantgardy.
Weltmuseum ve Vídni nabízí výstavu Aztékové vytvořenou ve spolupráci s německými a mexickými institucemi. Aztécká říše představovala v 15. a na počátku 16. století jedno z největších velmocí ve střední Americe. Hlavní město Tenochtitlán ležící ostrovech v západní části jezera Texcoco bylo zázrakem své doby. Stály tam obrovské pyramidy, velká náměstí, zahrady a četné domy pro více než sto tisíc obyvatel. Dokonce i dobyvatel města Hernán Cortés byl civilizací Aztéků udiven a pozorně si všímal věcí, kterými Indiáni předčili Španěly. Slavnostní koruna z barevného peří, kterou nosil poslední vládce Aztéků Montezuma II, byla jako rarita poslána Karlu V., svatému římskému císaři a králi Španělska. Tehdy ji uviděl malíř Albrecht Dürer a tvrdil, že šlo o umělecký zázrak. Koruna bude součástí výstavy, na které diváci tam uvidí i nově objevené archeologické poklady, zejména mistrovské ukázky aztéckého umění a řemeslného umění, které patřily k luxusnímu vybavení paláců a pyramid.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 1x nocleh v hotelu 4*
  • 1x snídani
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů a na výstavy

POZNÁMKY

Autokarový zájezd bez nočních přejezdů pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Zájezd připravil a provádí historik umění PhDr. Peter Kováč, autor série knih Stavitelé katedrál.