DOPORUČUJEME

Mallorca
Mallorca
Španělsko,
cena od: 27980 Kč
Colorado, Utah a Arizona
Colorado, Utah a Arizona
USA,
cena od: 56990 Kč
Kostarika - země sopek a dvou oceánů
Kostarika - země sopek a dvou oceánů
Kostarika,
cena od: 68590 Kč
Madeira
Madeira
Portugalsko,
cena od: 29980 Kč
Namibie, vzpomínky na Afriku
Namibie, vzpomínky na Afriku
Namibie,
cena od: 69990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Velký okruh Vietnamem

Náš podrobný poznávací zájezd do Vietnamu vás seznámí s přírodními krásami a zajímavostmi i bohatou kulturou a historií této jihoasijské země. Vietnam je země velmi zajímavá, kterou proslavila zejména zátoka Ha Long s více než 3000 vápencovými ostrůvky. Z přírodního hlediska je rozhodně také velmi zajímavá delta Mekongu, nejmohutnější řeky v jihovýchodní Asii.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Odlet z Prahy.
2.den: Přílet do Hanoje, ubytování v hotelu.
3.den: Prohlídka hlavního města HANOJE, návštěva mauzolea zakladatele Vietnamu Ho Chi Minha, Pagoda jediného sloupu, Tran Quoc Pagoda - nejstarší svatyně ve městě, položená na okraji Západního jezera. Po obědě Chrám literatury a vietnamská nejstarší universita z 11. století, udržované zahrady a historické budovy. Projížďka rikšami ulicemi Staré čtvrti. Zastávka u jezera Hoan Kiem, které je spojeno s místními legendami, chrám Ngoc Son, návštěva představení vodních loutek. Noční lehátkový vlak do Lao Cai.
4.den: Výjezd do horské vesnice SA-PA při úpatí nejvyšší hory Vietnamu (Fan Si Pan 3143 m) nedaleko čínských hranic. Sapa je obklopena bujnou zelení a rýžovými terasami. V okolních kopcích žije řada horských etnik. 2 km trek do jedné z domorodých vesnic CAT CAT, jež je domovem národa H´mong, příležitost poznat zdejší způsob života.  Dále návštěva vesnice PHIN, kde žije jiné etnikum - Dzaové.  Možnost nákupu ručně tkaných výrobků od místních žen. Prohlídka JESKYNĚ TA PHIN. Nocleh v hotelu v Sa-Pa.
5.den: Výlet do domorodé vesnice LAO CHAI (H´mongové), lehký trek ÚDOLÍM  MUONG HOA, s nádhernými sceneriemi do vesnice Ta Van (Dzaové). Jízda do průsmyku TRAM TON a vycházka ke Stříbrnému vodopádu BAC. Návrat do Lao Cai a noční lehátkový vlak zpět do Hanoje.
6.den: Cesta do zátoky HA LONG s více než 3000 vápencovými ostrůvky vystupujícími ze smaragdově zbarvené vody Tonkinského zálivu. Nalodění na tradiční místní loď (džunka), plavba po zátoce, pozorování útesů, skalních výběžků, pláží, plovoucích ostrovů, jeskyní. Návštěva jedné z nejkrásnějších JESKYŇ THIEN CUNG. Koupání, odpočinek, jídlo a nocleh na lodi.
7.den: Časně ráno cvičení Tai Chi na palubě lodi a pozorování východu slunce. Brunch během plavby zpět po zátoce Ha Long, transfer na letiště, přelet do Hue, ubytování v hotelu. 
8.den: HUE - sídelní město poslední vietnamské královské dynastie, první místo ve Vietnamu zapsané do seznamu UNESCO. Návštěva pagody Thien Mu stojící na břehu Voňavé řeky, prohlídka královského paláce, kde žila vládnoucí dynastie mezi lety 1802 -1945 (Vlajková věž, brána Ngo Mon, palác Thai Hoa, Zakázané Purpurové město aj.).  Odpoledne hrobka Tu Duc krále-básníka, která je umístěna uprostřed nádherné zahrady s jezerem a elegantními pavilóny. Poté přejezd do historického přístavního města Hoi An ubytování v hotelu.
9.den: Svatyně MY SON - kdysi hlavní náboženské centrum Chamů, významem srovnatelné s kambodžským Angkor Watem, thajskou Ayutthayou a indonéským Borobudurem, věže a malé chrámky postavené v období mezi 7. a 13. stoletím z červených cihel. Odpoledne pěší prohlídka starého města HOI AN. Japonský krytý most, čínský společenský dům, museum, místní tržiště, umělecké galerie, suvenýry, krejčovské dílny. Návštěva lampiónové dílny, seznámení s druhy svítidel, jejich výrobou, možnost vlastní tvorby. Nocleh v Hoi An.
10.den: Přelet do SAIGONU, ubytování v Saigonu.
11.den: Návštěva tunelů CU CHI. Jedná se o rozsáhlý systém tunelů vyhloubených během let 1948-1968. Toto podzemní město sloužilo k úkrytu vojáků i obyvatel, ke skladování zbraní, byla zde nemocnice, kuchyně. Za vietnamské války bylo místo těžce bombardováno. V roce 1988 byla část areálu zpřístupněna turistům. Návrat do SAIGONU a prohlídka sídla bývalých indočínských guvernérů a později prezidenta Jihovietnamské republiky - tzv. Paláce Sjednocení.  Katedrála Notre Dame a živý trh Ben Thanh, nocleh v Saigonu.
12.den: Výlet do delty MEKONGU - nejmohutnější řeky JV Asie, plavba po kanálu Vam Xep podél sadů s tropickým ovocem, krátká procházka pod palmami, pozorování každodenního poklidného života místních vesničanů. Zastávka na tradiční čaj s medem, možnost ochutnávky exotického ovoce, seznámení s jeho pěstováním. Návštěva manufaktury na zpracování kokosu. Návrat do Saigonu, nocleh.
13.den: Volno před odletem ze Saigonu do Prahy.
14.den: Návrat do Prahy 13. nebo 14. den.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 05.11.2019 - 17.11.2019

Služby Kapacita Cena
Základní cena za osobu Volno 59990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 1820 Kč
1-lůžkový pokoj Volno 8800 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Hanoj a zpět, včetně letištních tax
  • vnitrostátní přelety Hanoj - Hue, Hoi An-Saigon
  • lodní plavby a přejezdy busem/minibusem dle programu
  • 11x ubytování - 2x noční lehátkový vlak Hanoj-Lao Cai a zpět, 8x nocleh v hotelu 3*, 1x nocleh loď (džunka)
  • 8x snídaně
  • 7x oběd nebo večeře
  • služby českého a místního průvodce
  • vstupy (dle programu)

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vízum (cca 50 USD)

OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU