DOPORUČUJEME

Provence a francouzský kras
Provence a francouzský kras
Francie,
cena od: 10990 Kč
Nice - Monte Carlo - Cannes - letecky
Nice - Monte Carlo - Cannes - letecky
Francie,
cena od: 16990 Kč
Malajsie - Bali - Singapur
Malajsie - Bali - Singapur
Indonésie,
cena od: 64990 Kč
Saské hrady a zámky
Saské hrady a zámky
Německo,
cena od: 2490 Kč
Bavorsko - gotické a renesanční umění
Bavorsko - gotické a renesanční umění
Německo,
cena od: 5890 Kč
Rio de Janeiro a Copacabana
Rio de Janeiro a Copacabana
Brazílie,
cena od: 26100 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Provence po stopách van Gogha a Cézanna

DALŠÍ INFORMACE

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Pravěké umění, antika, románská renesance, gotika pod vlivem papežů a inspirace moderních malířů.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Ráno odjezd z Prahy přes Německo, cestou technické zastávky. Ubytování a nocleh v Nuits-Saint-Georges.

2. den: Odpoledne příjezd do Villeneuve-lès-Avignon, městečka založeného francouzskými králi ke kontrole města Avignonu a provozu na řece Rhôně, dodnes je zde zachovaná jedinečná strážní mostní věž Tour Philippe le Bel z doby Filipa IV., který proslul zrušením řádu templářů a mohutná pevnost Fort Saint-André. Zdejší muzeum Musée municipal Pierre-de-Luxembourg vlastní unikátní obraz Korunování Panny Marie malíře Enguerranda Quartona, špičkové dílo avignonské malířské školy doby rané renesance. Pozdě odpoledne prohlídka Avignonu - centrum města, gotický most přes řeku, papežská katedrála, malby sienského malíře Simona Martiniho, návštěva Papežského paláce - vrcholné dílo francouzské gotiky 14. století, umění z doby císaře Karla IV., bohatá malířská světská výzdoba papežských pokojů ze 14. století, místa pro volbu papežů, velká audienční kaple - dílo inspirující Matyáše z Arrasu k postavení katedrály sv. Víta v Praze. Město je dnes na seznamu kulturních památek UNESCO. Noc v hotelu v Avignonu.

3. den: Dopoledne Saint-Rémy-de-Provence, místo narození proroka Nostradama, za obcí stojí bývalý augustiniánský klášter Saint-Paul-de-Mausole, kde doktor Mercurin založil počátkem 19. století ústav pro duševně choré. V ústavu byl v květnu 1889 hospitalizován Vincent van Gogh a namaloval tam 140 obrazů - na místě si prohlédneme konkrétní přírodní motivy a scenérie, kterými se inspiroval. V sousedství se zachovalo antické město s řadou velmi zajímavých památek z doby římského císařství. Odpoledne Arles - návštěva míst, kde pobýval Vincent van Gogh a prohlídka hlavních památek města: antický amfiteátr, divadlo a hřbitov Alyscamps je svědectvím o době, kdy za císaře Konstantina ve městě žilo sto tisíc Římanů, katedrála Saint Trophime ze 12. století v provensálském románském stylu bohatě zdobě plastikami je vrcholnou ukázkou tzv. románské renesance. Kostel byl východiskem jedné ze čtyř cest do Santiaga de Compostela. Středověký Arles byl současně hlavním městem království Arelatského a to až do doby císaře Karla IV. Město je dnes na seznamu kulturních památek UNESCO. Nocleh v hotelu.

4. den: Klášter Notre-Dame de Sénanque je nejznámější cisterciácké opatství v Provence a je dokonalou ukázkou cisterciácké architektury 12. století kombinujíc prvky románského umění a gotiky. Aix-en-Provence je univerzitní město spjaté s působením Paula Cézanna. Prohlédneme si Cézannův ateliér za městem, kde umělec namaloval většinu svých obrazů, navštívíme Musée Granet s díly Rembrandta, van Dyck, Roberta Campina, Ingrese a malou kolekcí děl Paula Cézanna; sbírka starověkého keltského sochařství (jedna z nejvýznamnějších na světě), soubor děl z Fondation Jean et Suzanne Planque (Degas, Renoir. Gauguin, Monet, Cézanne, Van Gogh, Picasso, Pierre Bonnard, Paul Klee). Noc v hotelu v Avignonu.

5. den: Vallon-Pont-d'Arc s prohlídkou pravěké Chauvetovy jeskyně a pravěkého přírodního parku na jihu Francie s unikátní galerií pravěkých zvířat. Jeskyně byla objevena v roce 1994 a je trvale přístupná jen odborníkům, aby se nepoškodily zcela jedinečné kresby staré 36 tisíc let. Aby se veřejnost mohla seznámit s tímto pokladem pravěkého umění, vznikla přesná kopie jeskyně, která má veškeré parametry originálu. Návštěvníkům nabízí na 1000 kreseb včetně 425 zobrazení zvířat 14 různých druhů pomocí dřevěného uhlí. Nová jeskyně byla vybudována nad obcí Vallon-Pont-d'Arc v oblasti Ardeche, která je známá řadou dalších prehistorických jeskyň a míst, která jsou nyní součástí nádherného přírodního parku. Projekt kopie Chauvetovy jeskyně si vyžádal investice ve výši 55 milionů eur (zhruba 1,5 miliardy korun). Nocleh v hotelu.

6. den: Odjezd z hotelu a cesta do ČR se zastávkou v Německu.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 04.09.2018 - 09.09.2018

Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Vyprodáno! 14290 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1-lůžkový pokoj Volno 4590 Kč
komplexní pojištění Kooperativa Volno 300 Kč
Balíček vstupů Volno 750 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Slaný Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč

PODROBNÝ POPIS

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s historikem umění a uměleckým publicistou PhDr. Petrem Kováčem, autorem série knih o gotickém a renesančním umění v Evropě, který je také průvodcem zájezdu. 

Cesta autobusem bez nočních přejezdů!

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • dopravu autokarem
  • 5x nocleh v hotelu
  • 5x snídani
  • místní poplatek
  • osobní audio systém
  • služby průvodce CK

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů