DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
ŠVÝCARSKO - ALPSKÝ OKRUH
ŠVÝCARSKO - ALPSKÝ OKRUH
Švýcarsko,
cena od: 8990 Kč
Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál,
cena od: 47990 Kč
Madeira
Madeira
Portugalsko,
cena od: 29980 Kč
Bavorské hrady a zámky
Bavorské hrady a zámky
Německo,
cena od: 2990 Kč
Malý okruh Indií
Malý okruh Indií
Indie,
cena od: 23090 Kč
Indočína - Thajsko, Laos, Vietnam
Indočína - Thajsko, Laos, Vietnam
Thajsko,
cena od: 58990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Provence a francouzský kras

DALŠÍ INFORMACE

VŠECHNY TERMÍNY

  Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

  Středověká města i vesničky plné barev uprostřed vinic a levandulových polí, krajina, která inspirovala nespočet umělců, včetně Van Gogha. Antické památky v Orange a Arles. Poznáte přírodní parky Lubéron, který voní tymiánem a levandulí, a jedinečný přírodní park Camargue mezi mořem a zemí, kde se pěstuje rýže, v salinách se získává sůl z moře, žijí tu plameňáci, bílí koně a černí býci. Projedeme úchvatnými kaňony řek Herault a Ardeche s vyhlídkami na bílé skalní masivy, kterými si řeka prodírá svoji cestu. Závěr je věnován prohlídce Lyonu.

  PROGRAM ZÁJEZDU

  1. den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.
  2. den: Orange (UNESCO) - městečko pyšnící se krásnými římskými památkami, slavný římský vítězný oblouk a divadlo. Prohlídka bývalého papežského města Avignon (UNESCO) s možností návštěvy Papežského paláce a opěvovaného mostu sv. Benezeta.
  3. den: Přírodní park Lubéron - obrovské vápencové pohoří, vyhlídky, vycházka v cedrovém lese. Kamenné městečko Bonnieux s hradbami ze 13. stol., Roussillon, jedinečné oranžové skály a okrové domy. Románský klášter Sénanque s levandulovými poli. Fontaine-de-Vaucluse (zde žil a tvořil slavný Petrarca), největší vyvěračka v Evropě - až 90 000 litrů vody za sekundu tryská z podzemní řeky u paty útesu.

  4. den: Arles (UNESCO), město umělce van Gogha, je baštou provensálských tradic. Zdejší muzea patří k nejlepším v kraji. Římské památky - aréna, antická nekropole, Konstantinovy lázně. Klášter St-Trophime. Přírodní park Camargue u Středozemního moře s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park. Poutní město Ste-Maries-de-La-Mer s katedrálou. Středověké městečko Aigues-Mortes s monumentálními hradbami, která nechal vybudovat Ludvík IX. ve 13. stol.

  5. den: Začátek putování oblastí Francouzského krasu: St-Guilhem-Le-Desert - významné opatství, malebné kamenné městečko zasazené v kaňonu mezi skalisky. Kaňon řeky Herault, kde se průzračná modrozelená voda zařezává do vápencových skal. Koupání při ústí Ďáblovy soutěsky. Zájemci mohou navštívit jeskyni Clamouse s nádhernou "aragonitovou výzdobou". Město Montpellier - středověké domy v historickém jádru, katedrála.

  6. den: Jedinečná krasová oblast Francie. Jeskyně Aven Armand - jedna z nejkrásnějších v Evropě. Městečko La Rozier ležící při ústí kaňonů Tarn a Jont. Kaňonem řeky Tarn s vyhlídkami na ohromné skalní stěny do kterých se řeka zařezává. Velmi zajímavé městečko St-Enimie.
  7. den: Průjezd kaňonem řeky Ardeche, vyhlídky na okolní skály a řeku. Ohromná skalní brána Pont d?Arc, kterou protéká řeka Ardeche. Lyon (UNESCO) - prohlídka druhého největšího města Francie s řadou antických památek i moderních staveb (9-ti hodinová zastávka). Odjezd do Čech.
  8. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

  SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 30.06.2018 - 07.07.2018

  Služby Kapacita Cena
  cena za osobu (2-lůžkový pokoj) Volno 10990 Kč
  cena za osobu (3-lůžkový pokoj) Volno 9990 Kč
  Příplatky Kapacita Cena
  komplexní pojištění Kooperativa Volno 400 Kč
  příplatek: 5x snídaně Volno 750 Kč
  Odjezdová místa Kapacita Cena
  Praha Volno 0 Kč
  Beroun Volno 0 Kč
  Plzeň Volno 0 Kč
  Slaný Volno 0 Kč

  ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • doprava autokarem
  • 5x ubytování v hotelu (2- nebo 3-lůžkové pokoje s přísl.)
  • služby průvodce

  ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • 5x snídaně
  • komplexní pojištění
  • vstupy do objektů

  POZNÁMKY

  Více o oblasti Provence

   

  Další informace o Francii naleznete na webových stránkách poznavaci-zajezdy.slantour.cz