DOPORUČUJEME

Bavorsko - gotické a renesanční umění
Bavorsko - gotické a renesanční umění
Německo,
cena od: 5890 Kč
Morava: umění a archeologie
Morava: umění a archeologie
ČR,
cena od: 4390 Kč
Řecko: Antické a Byzantské umění
Řecko: Antické a Byzantské umění
Řecko,
cena od: 27990 Kč
Burgundsko
Burgundsko
Francie,
cena od: 12990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Paříž a její umělci, letecky

Náš další zájezd do Paříže vám umožní návštěvu řady zajímavých výstav. Čeká na vás: Eugène Delacroix v Louvre, Guernica v Muzeu Pabla Picassa a František Kupka v Grand Palais.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: V sobotu v 07:10 odlet z Prahy. Cca 2 hodinový let do Paříže. V průběhu odpoledne návštěva Muzea Pabla Picassa a výstavy Guernica. Ubytování a noc v hotelu v Paříži.
2. den: V neděli ráno snídaně v hotelu Ibis. Dopoledne návštěva výstavy Eugèna Delacroixe v pařížském Louvre. Odpoledne návštěva malířova ateliéru v Paříži. Zájemci se mohou vrátit do Louvre, protože vstupenka platí pro výstavu i ateliér a současně pro stálou expozici v Louvre.
3. den: V pondělí ráno snídaně v hotelu Ibis. Dopoledne návštěva kostela svatého Sulpicia (proslavil ho Dan Brown ve své knize Šifra mistra Leonarda) s monumentálními nástěnnými malbami Eugèna Delacroixe. Dále prohlídka rozsáhlé výstavy Františka Kupky v Grand Palais. Odpoledne odjezd autobusem na letiště. Odlet ve 20:15. Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava Praha - Paříž a zpět, včetně letištních tax
  • palubní zavazadlo (max 8 kg)
  • transfery autokarem v Paříži (letiště - hotel - letiště) 
  • 2x nocleh v hotelu 3* 
  • 2x snídaně 
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • zavazadlo k odbavení
  • místní dopravu

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena zájezdukomplexní pojištění1/1 pokojzavazadlo k odbavení
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

hotel Ibis***

STRAVOVÁNÍ

V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně.

PODROBNÝ POPIS

Malíř Eugène Delacroix (1798-1863) je považován za jednoho z prvních opravdu moderních umělců v evropském umění. Jeho poslední výstava byla v Paříži před 60 lety! Nyní k obrovské výstavě se 180 díly spojily svoje síly dvě největší muzea světa: Louvre v Paříži a Metropolitní muzeum v New Yorku. Delacroix byl vyznavačem umění plného citu a lidské vášně, a byl také výjimečný kolorista. Jeho obrazy diváka okamžitě osloví. Svým stylem značně ovlivnil impresionismus. Manet ho považoval za otce moderní malby. Na jeho odkaz navázali malíři jako Cézanne, Renoir, Van Gogh a Picasso. Delacroixe spojovalo hluboké přátelství se spisovatelkou George Sandovou a hudebním skladatelem Chopinem, jejichž portréty vytvořil. Výstava v Louvre je jednou z největších uměleckých senzací letošního roku. Delacroix patřil společně s Angličanem Turnerem a Němcem Casparem Davidem Friedrichem k nejvýznamnějším představitelům evropského romantismu. Pokud jste duší romantici, Delacroix vás ohromí. Společně s výstavou navštívíme v Paříži i autentický ateliér a dům Eugèna Delacroixe.
Současně během prodlouženého víkendu navštívíme rozsáhlou výstavu díla českého malíře Františka Kupky v Grand Palais, nejvýznamnější výstavní síni Evropy. Vystaveno bude 300 Kupkových děl. Můžete námi oslavit tento zasloužený triumf českého malíře a jeho návrat na výsluní moderního umění. Počítáme rovněž s prohlídkou rozsáhlé výstavy, která je v Muzeu Pabla Picassa věnována jeho nejslavnějšímu dílu - Guernice. Tento obraz je přímo symbolem moderního umění 20. století. Paříž tuto výstavu připravila ve spolupráci s Madridem.

POZNÁMKY

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour ve spolupráci s historikem umění a uměleckým publicistou PhDr. Peterem Kováčem, autorem série knih o gotickém a renesančním umění v Evropě.