DOPORUČUJEME


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/www/slantour.cz/www/slantour.cz/component/objects/MySQLDatabase.php on line 63
Izrael
Izrael
Izrael,
cena od: 25990 Kč
Holandsko - Květinové korzo a Amsterdam
Holandsko - Květinové korzo a Amsterdam
Holandsko,
cena od: 6990 Kč
Himaláje a trek pod Annapurnou
Himaláje a trek pod Annapurnou
Nepál,
cena od: 47990 Kč
Nice - Monte Carlo - Cannes - letecky
Nice - Monte Carlo - Cannes - letecky
Francie,
cena od: 16990 Kč
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Do Londýna za Harry Potterem (letecky)
Anglie,
cena od: 14990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Normanské ostrovy Jersey a Guernsey - letecky

Letecky na Normanské ostrovy - Čechům téměř neznámé souostroví v průlivu La Manche nedaleko francouzského pobřeží. Jediné území Spojeného království, které bylo za 2. světové války okupováno Němci. Nevelké rozlohou, avšak s mnoha lákadly jak přírodními, tak historickými, o atmosféře "staré dobré Anglie" ani nemluvě. Velkolepé útesy, písečné pláže, staré hrady, bílé majáky, jedinečné prehistorické památky i vyhlášená pohostinnost ostrovanů...

PROGRAM ZÁJEZDU

1.den: Praha - Jersey. Odlet na největší ze šesti Normanských ostrovů Jersey. Transfer z letiště a ubytování.
2.den: Jersey - západní pobřeží. Exkurze na levandulové farmě. Vycházka po západním pobřeží: přes duny Les Blanches se vzácnou květenou k zálivu St. Ouen´s Bay a k majáku Corbiére (1873). Záliv St. Brelade´s Bay, gotický kostel s freskami, románská kaple Fisherman´s Chapel.
3.den: Jersey - St. Helier. Jersey War Tunnels - autentická připomínka okupace ostrovů za 2. sv. války, muzeum s osobními příběhy obyvatel ostrovů. Hlavní město St. Helier s viktoriánským koloritem, městská a rybí tržnice s bohatými dary moře, historická i moderní architektura, parní hodiny, jachetní přístav. Pěšky či obojživelným vozidlem po mořském dně na hrad Elizabeth Castle na skalnatém ostrůvku.
4.den: Jersey - východní a severovýchodní pobřeží. Středověký hrad Mont Orgueil na skalnatém ostrohu: výhledy na pobřeží Normandie a záliv Grouville, kde se pěstují ústřice. Dolmen de Faldouet - jeden z nejpůsobivějších neolitických hrobů postavený před 6000 lety. Kouzelná zátoka Bouley Bay s pláží, výhledy na skalnaté pobřeží, pěšky podél pobřeží k zátoce a vesničce v Rozel Bay.
5.den: Jersey - severní pobřeží. Přírodní kráter ve skále Devil´s Hole, strmé útesy, skvělé výhledy na skalnaté pobřeží. Vinařské středisko La Mare Vineyards s možností prohlídky s průvodcem, ochutnávky vína a místních specialit. V letních měsících "vřesem oděný" výlet z L´Etacq ke hradu Grosnez ze 14. stol., útes "Věžička" a zátoka Plemont Bay s červenozlatým pískem.

6.-7.den: Jersey, *Guernsey. Individuální volno, samostatný pobyt u moře a vycházky do okolí. *Fakultativně výlet lodí na sousední ostrov Guernsey: Hlavní město St. Peter Port, považované za nejkrásnější evropský přístav. Dominanta přístavu a obranný prvek - hrad Cornet. Domky z červené a modré žuly s bíle orámovanými okny, zahrady s hortensiemi a růžemi. Dům Hauteville House, v němž ve vyhnanství žil Victor Hugo a kde napsal Bídníky či Dělníky moře. Zajímavý interiér domu navrhl sám slavný spisovatel. 

8.den: Jersey - Praha. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

TERMÍNY A CENY

Termín zájezdu cena za osobu
K zvolenému zájezdu bohužel aktuálně nenabízíme žádný termín.

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

  • letecká doprava tam i zpět, včetně letištních tax (vč. zavazadla k odbavení)
  • místní doprava (pro dny se společným programem, letištní transfery)
  • 7x ubytování v penzionu nebo hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x snídaně
  • služby průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

  • komplexní pojištění
  • vstupné
  • fakultativní výlet na ostrov Guernsey (1.790 Kč)
  • zdravotní pojištění

POZNÁMKY

Počasí v době konání zájezdu: vzduch 18-25 °C, voda 18-22 °C.