DOPORUČUJEME

Nice - Monte Carlo - Cannes - letecky
Nice - Monte Carlo - Cannes - letecky
Francie,
cena od: 16990 Kč
Burgundsko
Burgundsko
Francie,
cena od: 12990 Kč
Leonardo da Vinci v Paříži
Leonardo da Vinci v Paříži
Francie,
cena od: 14990 Kč
Provence a francouzský kras
Provence a francouzský kras
Francie,
cena od: 10990 Kč
Paříž a zámky na Loiře
Paříž a zámky na Loiře
Francie,
cena od: 6490 Kč
Romantická Korsika
Romantická Korsika
Francie,
cena od: 13990 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Normandie a Bretaň

Zobrazili jste zájezd s prošlými termíny, vyberte prosím zájezd z naší aktuální nabídky.

Normandie - oblast Francie při pobřeží kanálu La Manche, kraj křídových útesů, invaze Spojenců a jablečné kořalky calvados. Kraj, který je protkaný historií, kulturou, nádhernými přírodními scenériemi i gurmánskými zážitky. Místní zemědělci vyrábějí jedny z nejkvalitnějších sýrů v celé Francii. Bretaň - nejsvéráznější část Francie s keltskými tradicemi, pohřebními mohylami - tumuly, majáky a vysokým přílivem. Divoké a dramatické pobřeží, středověká města, hrdé tradice a kulinářské bohatství. Tento mystický region je opředený legendami o Excalibru a Merlinovi, je posetý menhiry a dolmeny a jeho obyvatelé stále udržují bretonský jazyk naživu. Navštívíte monumentální skalní ostrov Mont Saint Michel s klášterem a přístavní město Saint Malo s jedinečnou přílivovou elektrárnou.

PROGRAM ZÁJEZDU

1.-2.den: Žďár nad Sázavou - Vannes - Plomodiern. Odjezd autobusem přes Německo do Francie. Kolem města Le Mans proslulého automobilovými závody do údolí Loiry a dále až k jejímu ústí do Biskajského zálivu. Historická metropole Bretaně Vannes, ležící na severním okraji Morbihanského zálivu: mohutné hradby, park s nádhernými květinovými záhony, historické centrum s unikátní architekturou, plné křivolakých uliček a kamenných náměstí, Aramisovo sídlo i gotická katedrála sv. Petra ze 13. století, živé bary, restaurace a jachetní přístav. Divoké pobřeží Morbihanského zálivu, který spíše působí jako jezero s desítkami ostrovů a ostrůvků. Většina z nich je neobydlených, volitelně možnost výletu lodí na některý z nich.
3.den: Carnac, Armorický N.P. Centrum megalitické kultury Carnac, oblast, kterou nelze při návštěvě Bretaně opomenout. Jedná se o místo s největší koncentrací megalitických míst na světě. 2753 kamenných obelisků (menhirové řady, dolmeny) uspořádaných do tzv. alejí, výjimečné Musée de Prehistorie s jednou z nejbohatších prehistorických sbírek na světě. Přejezd do Armorického parku. Kopcovitý park s močály a vřesovišti, písečnými dunami a útesy se rozkládá na ploše více než 125 000 hektarů.
4.den: Pointe du Raz, Crozon. Busem na rozeklané pobřeží a nejzápadnější bod Francie - Pointe du Raz: skála dramaticky vybíhající hluboko do moře, bičovaná neúnavnými větry, socha Panny Marie trosečníků, stojící na nejvyšším místě výběžku, výhled na ostrov Ile de Sein a maják La Vieille. Kolem Zátoky utonulých na mys Pointe du Van, kaplička sv. They i romantické výhledy na mořské pobřeží. Pobřežní žulové útesy na poloostrově Crozon, menhiry u Lost-Marc´h  a keltské oppidum. Pointe de Penhir - pozoruhodný mys se strmými útesy s úchvatnou scenérií - domov Asterixe, žulový pětiramenný kříž.
5.den: Quimper, Penmarch. Přejezd do nejtypičtější části Bretaně s kamennými kalváriemi, místním folklórem a bretonštinou. "Duše Bretaně" a její kulturní středisko Quimper: hrázděné domy a úzké uličky s kočičími hlavami, gotická katedrála St. Corentin ze 13. století s chrámovou lodí umístěnou neobvykle šikmo od kůru, nejstarší továrna fajáns - nádherná ručně malovaná keramika tradičně vyráběná od 17. století. Jízda na pobřeží Côte de Cornouaille. Starobylé rybářské městečko Penmarch s 65 m vysokým majákem Ekmühl nad Biskajským zálivem. Tronoen: kaple Notre Dame de Tronoen s nejstarší bretonskou kalvárií z 15. století. Kaple Panny Marie. Možnost koupání v Atlantiku.
6.den: Saint Malo, Le Mont St. Michel. Jízda na východ k ústí řeky Rance - první přílivové elektrárně na světě. Malebné historické město Saint-Malo: změť ulic s velkými kupeckými paláci a kapitánskými domy v opevněném Intra muros, rybářský přístav, hradby či katedrála Sv. Vincenta. Magický podvečerní Mont Saint Michel (UNESCO): klášter na přílivovém žulovém ostrůvku - úchvatný architektonický komplex dodnes obýván katolickými mnichy - štíhlé věže a masivní hradby opatství se dramaticky zvedají z moře, po Paříži nejnavštěvovanější místo Francie. Záliv u Mont St. Michel je proslulý největším rozdílem mezi přílivem a odlivem v Evropě.
7.-8.den: Saint Malo - Žďár nad Sázavou. Cesta na Côte de Nacre - "pobřeží dne D" (Omaha Beach a další místa bojů r. 1944), americký vojenský hřbitov podávající tiché a smutné svědectví o krutém boji, půlkruhový památník. Přejezd přes Caen a přístavní město Le Havre na Alabastrové pobřeží do přímořských lázní Étretat: proslulé bílé křídové útesy Falaise d´Étretat  na pobřeží La Manche, známá skalní jehla a romantické oblázkové pláže. Cesta autobusem přes Německo domů.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 24.08.2018 - 31.08.2018

Služby Kapacita Cena
Základní cena za osobu Volno 12090 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění - Kooperativa Volno 250 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Brno Volno 0 Kč
Žďár nad Sázavou Volno 0 Kč
Jihlava Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Plzeň Volno 0 Kč

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • doprava klimatizovaným autobusem
 • 5x ubytování v kempech (vybavený 4-lůžkový mobilhome se dvěma oddělenými ložnicemi
 • polopenze (polní kuchyně)
 • služby průvodce
 • zdravotní pojištění

 • ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • závěrečný úklid (cca 40 Euro/ Mobilehome)
 • komplexní pojištění

 • POZNÁMKY

  Je nutné si s sebou vzít vlastní povlečení! 

  Zájezd je vhodný i pro starší osoby, túry jsou v poklidném tempu.

  Polní kuchyně - na zájezd jede náš kuchař s potravinami z ČR a dokupují se na místě čerstvé potraviny. Vaří snídaně a večeře. Na snídaně většinou jsou švédské stoly a na večeři teplé jídlo. 

  Za příplatek lze obsadit MH pouze dvěma osobami. Příplatek by se vypočítal dle aktuální situace, při poptávce. MH mají vlastní sociální zařízení.

  Počasí v době konání zájezdu: vzduch 22-27 °C, voda 18-20 °C.