DOPORUČUJEME

Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál a lehký trek v Himalájích
Nepál,
cena od: 47990 Kč
Himaláje a trek pod Annapurnou
Himaláje a trek pod Annapurnou
Nepál,
cena od: 47990 Kč
Trek pod Annapurnou (expedice)
Trek pod Annapurnou (expedice)
Nepál,
cena od: 41690 Kč

KONTAKTNÍ INFORMACE

Logo CK SLAN tour

Web slantour.cz provozuje SLAN tour s.r.o.

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz
web: www.slantour.cz

kompletní kontakty

Nepál a štíty Himalájí

DALŠÍ INFORMACE

Tento program vám vedle poznání Káthmándú a přilehlých královských měst nabídne i možnost podívat se na Himaláje opravdu zblízka.

Zájezd s českým průvodcem!

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den: Sraz účastníků na letišti v Praze, odbavení k letu do Nepálu. Let s přestupem.

2. den: Přílet do Káthmándú, transfer do hotelu (v centru Káthmándú - čtvrť Thamel) a ubytování.

3. den: Dopoledne procházka čtvrtí Thamel (turistické centrum Káthmándú) a návštěva královského komplexu paláců na Durbar Square. Budete moci obdivovat nádheru newarské dřevěné architektury. Čtvrť Thamel je de facto jedním obrovským tržištěm, kde můžete koupit prakticky cokoliv. A za ceny, které vás v mnoha případech doslova nadchnou. Zejména ty z vás, kteří dovedou o konečné ceně s místními obchodníky smlouvat. V četných prodejnách starožitných předmětů pak můžete na nějaké zastrčené a zaprášené poličce narazit i na opravdové historické unikáty.

Odpoledne návštěva chrámového komplexu Pašupatinath, který leží na břehu posvátné řeky Bagmati. Chrám je dodnes místem pohřebních obřadů místních hinduistů, tzv. ghatů. Místo je přirovnáváno k indickému Varanásí, řeka Bagmati ústí do posvátné Gangy. Dále návštěva blízké stupy Boudha, jedné z největších na světě a přilehlého buddhistického kláštera.
Dále přejezd k Swoyambhu (památka UNESCO) - tzv. opičí chrám na kopci nad městem. Místo je významným centrem nepálského budhismu a nabízí nádherné vyhlídky na město i panoráma okolních hor.

4. den: Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a NagarkotNagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Dostanete se až do výše 2150 metrů.  Bhaktapur, ležící cca 15 km východně od Kathmandu, je dalším z bývalých královských nepálských měst. Centrum města se po rozsáhlé rekonstrukci zařadilo mezi skvosty světové chrámové architektury. Bhaktapur je významným střediskem řezbářské a hrnčířské výroby, kterou je možné sledovat přímo v ulicích města.

5. den: Po snídani transfer z Káthmándú do Pokhary.  Pokhara (900 m n. m.) je jednoznačně nejnavštěvovanějším nepálským městem. Říká se, že oblast Pokhary patří k jedněm z nejkrásnějších míst na světě. Přispívá k tomu především úchvatné panoráma himalájských osmitisícovek nad městem i půvabné jezero Phewa.
6. den: Ráno vyjížďka na Sarangkot - kopec, který se tyčí nad městem a jezerem cca ve výšce 1500 m n. m. Z jeho úbočí se vám odkryje panoráma skupiny velehor kolem Annapurny (8091 m). Himalájské osmitisícovky se nacházejí severně od města. Na horizontu je uvidíte ve vzdálenosti cca 25 - 30 km. Výhledům dominuje strmý štít Fish Tale (Machapuchhre, 6997 m). Za dobré viditelnosti můžete spatřit i vzdálenější Dhaulagiri (8167 m) a Manaslu (8163 m). Odpoledne doporučujeme zamířit k vodopádům Devis Fall a přilehlému komplexu jeskyní Gupteshwor. Můžete se též vydat k tzv. Pagodě míru, která se nachází na kopci nad jezerem. Nebo si půjčit loďku a projet se po jezeře.
7. den: Odjezd z Pokhary zpět do Káthmándú. Po cestě zastávku v  Bandipuru - malém tradičním horské městečku, které nabízí jak unikátní dochovanou newarskou architekturu, tak i výhledy na himálajské vrcholky. Za jasného počasí je možno kochat se výhledy na Ganesh Himal, Himala Chuli, Manaslu, Annapurnu.  Cesta trvá cca 7-8 hodin. Odpoledne ubytování v hotelu v Káthmándú.
8. den: Dopoledne návštěva Patanu. Patan je jedním ze tří bývalých královských nepálských měst. Nachází se několik kilometrů jižně od Káthmándú. Centrem města je opět Durban Square s hlavním chrámem Krishna, který zdobí 21 věžiček. Historické náměstí je plné nádherných staveb s vyřezávanými okny a římsami a paláců ze dřeva a červených pálených cihel. V podvečer transfer na letiště a odlet z Káthmándú zpět do ČR. 
9. den:
Přílet do Prahy.

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 22.10.2019 - 30.10.2019

Služby Kapacita Cena
cena za osobu Volno 42990 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Celodenní výlet Bhaktapur a Nagarkot Volno 650 Kč
Let kolem Everestu (fakultativně), cca 210 USD Volno 0 Kč
příplatek: komplexní pojištění Kooperativa Volno 1170 Kč
příplatek: pokoj 1/1 Volno 1990 Kč
Odjezdová místa Kapacita Cena
Odlet Praha (základní cena) Volno 0 Kč

UBYTOVÁNÍ, POKOJE

Hotel 3* v Thamelu / Káthmándú. Nejčastěji hotel Grand Thamel.

Hotel 3* v Pokhaře. Nejčastěji hotel Bougienvilla.

Hotely této kategorie nabízí obvyklou vybavenost a rozsah služeb. S určitým přihlédnutím ke specifikům dané lokality. 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV, klimatizací.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně v ceně pobytu.

Nepálská snídaně se poněkud liší od evropských standardů.  Mléčné či masné výrobky zde najdete jen výjmečně nebo v omezeném rozsahu.

Většinou jsou k dispozici vajíčka (na různý způsob), opečený brambor a dále pestrá nabídka ovoce a zeleniny. Samozřejmě, čaj nebo káva, pečivo či toust, džem a máslo (zpravidla jačí).

 

Jak v Káthmándú, tak i v Pokhaře je  v místě ubytování pestrý výběr restaurací s dostatečnou nabídkou a výběrem jídel jak místní, tak i mezinárodní kuchyně. Ceny oběda či večeře se pohybují kolem 300 - 600 NR (60 - 120 Kč). Ceny nápojů od 50 do 400 NR (cola, minerálka, džus, pivo, ...). 

PODROBNÝ POPIS

V rámci pobytu v Káthmándú můžete využít nabídky doplňujících fakultativních výletů:

Vyhlídkový let kolem Everestu. Předběžná cena 210 USD zahrnuje dopravu z hotelu na letiště a vlastní vyhlídkový let. Platba na místě (v USD), rezervace před odletem zájezdu nutná!

Celodenní výlet Bhaktapur a Nagarkot.  Cena 690 Kč. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). V ceně výletu není zahrnuto vstupné do památkové rezervace Unesco v Bhaktapuru (1500 NR).


Orientační ceny vstupného do památkových objektů (10 NR (nepálských rupií) = 2 Kč):

Durbar Square v Káthmándú - 1000 NR

Patan - 1000 NR

Bhaktapur - 1500 NR

Pašupatinath - 1000 NR

Sarangkot / Pokhara - 50 NR

Devis Fall / Pokhara - 30 NR

jeskyně Gupteshwor / Pokhara - 100 NR

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 • letecká doprava do Káthmándú a zpět, včetně letištních tax
 • 1x tranzitní nocleh v Dubaji (pouze pokud je čekání na letišti delší než 12 hodin)
 • 4x nocleh v hotelu 3* v Káthmándú 
 • 2x nocleh v hotelu 3* v Pokhaře 
 • 6x snídaně
 • transfery z letiště do hotelu a zpět v Dubaji a v Káthmándú
 • transfery autem z Káthmándú do Pokhary a zpět 
 • transfery v Káthmándú (Pašupatinath, Swoyambhu)
 • služby českého průvodce

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 • vízum do Nepálu - vyřizuje se na místě po příletu na letišti za poplatek 25 USD
 • místní dopravu (mimo výše uvedené transfery)

POZNÁMKY

Nejvýhodnější spojení nabízí aktuálně letecká společnost Fly Dubai, případně Qatar Airways. Let do Káthmándú trvá cca 11 hodin (+ čas na přestup).

V základní ceně zájezdu je kalkulována cena letenky ve výši 21.000 Kč. V případě rezervace krátce před odletem může být již cena letenky vyšší. Z tohoto důvodu může být účtován menší doplatek k ceně letenky nebo alternativně nabídnuto jiné letecké spojení.

Program prvních a posledních dní zájezdu může být upraven v návaznosti na aktuální letecké  spojení.

Časový posun v Nepálu: zimní + 4.45 hodiny / letní + 3.45 hodiny.

Více informací k nabídce našich zájezdů do Nepálu naleznete zde


POZNÁMKY K TERMÍNU

Při objednávce do 31.01. není vyžadován příplatek za jednolůžkový pokoj, pokud klient souhlasí s doobsazením!


OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU/POBYTU